| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (25)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Cmentarz Armii Czerwonej
26
m
Opole
Targowisko "Cytrusek"
72
m
Opole
Klasztorna 7
87
m
Opole
Reymonta 4 - Kamienna 2
93
m
Opole
Sala gimnastyczna
113
m
Opole

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kopernika 7

Obiekt obecnie nie istnieje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Cristoforo
 
+3 głosów:3
Opole, plac Kopernika - wówczas Armii Czerwonej. Na zdjęciu widać południową pierzeję. Od prawej numery 10, 9, 8 i nieistniejąca już kamienica nr 7. Po lewej wlot ul. Reymonta
2013-04-14 10:30:54 (13 lat temu)
Mikrob
 
I jak się teraz odnieść do hasła "Niech żyje ZSRR"?
2013-04-14 11:37:26 (13 lat temu)
Danuta B.
 
0 głosów:2
do Mikrob: Dopisać do obiektu propaganda PRLu:).
2013-04-14 12:33:17 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Cristoforo: Gratulacje. To nie było proste, o ile ktoś nie zna Opole, bo kamienice jakoś mało niemieckie.
2013-04-14 13:06:58 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Cristoforo: Obecny stan placu przygnębiający.
2013-04-14 13:09:14 (13 lat temu)
Cristoforo
 
+2 głosów:2
do WW: Dzięki! Dziwnym trafem dopiero teraz wpadłem na tą fotkę... Co do obecnego stanu, to i tak jest lepiej niż było. Jeszcze nie tak dawno znajdowało się tu duże targowisko - dziwna lokalizacja pod oknami ówczesnego szpitala (dziś Uniwersytet Opolski) Wszędzie walające się kartony i resztki niesprzedanych czy zepsutych warzyw. Teraz jest parking. Były plany żeby odtworzyć mały park, który był w tym miejscu przed wojną, a parking przenieść pod ziemię, ale sprawa jakoś ucichła. Natomiast świeżą sprawą jest pojawienie się pomysłu rozbudowy galerii handlowej Solaris w tą stronę , co już słusznie oprotestowano.
To miejsce miało by szansę stać jedną z wizytówek miasta, gdyby tylko powstał na nie dobry pomysł. Niestety, wróżę jeszcze długie lata trwania w obecnym smutnym stanie.
2013-04-14 14:18:06 (13 lat temu)
Mikrob
 
+4 głosów:4
do Danuta B.: Następny wg. mnie niepotrzebny obiekt.
2013-04-15 18:25:35 (13 lat temu)
W tle budowa biurowca "Społem", a więc to pewnie lata 1970-72
2013-12-19 10:28:34 (12 lat temu)
Lata od 1973 do max. 1977
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2020-09-28 15:47:08 (5 lat temu)
Wg. książki adresowej z 1937 roku Paul Bulik, Kupiec, mieszkał na ul.Reymonta 17 (Sternstr.17). Drugi Paul Bulik, arbeiter, mieszkał na ul.Bończyka 63 (Bleichstr.63).
2014-02-19 13:28:23 (12 lat temu)
do Oderstr.: Nieistniejąca już kamienica nr 7 przy pl. Kopernika Adressbuch 1934/1935 dodatkowo to potwierdza - Bulik Paul, Kaufmann, Wilhelmsplatz 7.
2014-02-19 14:48:22 (12 lat temu)
foxi
 
Polecam współczesne ujęcie tego miejsca na
2014-02-19 20:44:19 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Wózki dla Tereski chociaż we wtórnym obiegu ;-)
2019-04-26 20:38:32 (7 lat temu)
foxi
 
Czy w oddali widać jeszcze zabudowania browaru ?
2020-09-28 14:54:03 (5 lat temu)
Lata 1978-79
2020-09-28 15:26:35 (5 lat temu)
foxi
 
do Desperado: Narożny budynek browaru przy Żeromskiego jest jeszcze widoczny a wyburzony był w 1977
2020-09-29 07:44:43 (5 lat temu)
do foxi: Ja tylko powtórzę. Reymonta 4 rozebrano w 1978, wiem to od pani, która w tej kamienicy mieszkała. W momencie rozbiórki Reymonta 4 widoczna na zdjęciu kamienica jeszcze stała. Ja nie jestem przekonany, że ta biała plama to budynek. Ale sprzeczać się nie będę. Być może pani od Reymonta się myli ?
2020-09-29 13:55:26 (5 lat temu)
Szkoda tej kamienicy , nie była wcale w złym stanie,niemal identyczna jest z drugiej strony ciągu kamienic.
2020-09-29 14:41:31 (5 lat temu)
Wyburzenie tej kamienicy było bez sensu, stoi tam teraz takie byle coś i psuje harmonię od samego początku.
2024-11-10 14:20:13 (rok temu)
foxi
 
2024-11-09 21:41:02 (rok temu)
foxi
 
Postawione do pionu -
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2024-11-09 21:12:01 (rok temu)
Pokaż na mapie
8 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet