| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Konsularna
1
4
6
8
8a

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Konsularna

Dawniej: Eich Strasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Gandalf
 
Budynek po lewej stoi do dnia dzisiejszego, to Pasieczna 10, założyłem obiekt.
2017-09-22 12:23:35 (8 lat temu)
foxi
 
+1 głosów:1
Wspaniałe ujęcie. Daleko widoczny jest budynek nowej rejencji, ponad nim 2 wieże Katedry i w prawo Wieża Piastowska. Ale najciekawszy jest ten plac przed nami, to 2 ziemne korty tenisowe ( z mączki ceglanej ) z 4 jakie tu były jeszcze w 1927 roku. Na dwóch pozostałych w lewo wybudowano budynki m.in. ten z lewej Konsularna 4 ( widoczny fragment wejściowych schodów ) i jeszcze w lewo nr 6. Zimą przy sprzyjającej aurze korty podobnie jak współcześnie mogły być wykorzystywane jako naturalna ślizgawka dla łyżwiarzy. Widoczne są dookoła bandy śnieżne a na środku nie usunięte słupki do siatek tenisowych.
2014-04-01 22:08:42 (12 lat temu)
foxi
 
Widoczna pozostałość ( jeden cały i pół kortu ) po 4 kortach widocznych na lotniczym z 1927 roku na
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2015-11-16 20:17:13 (10 lat temu)
foxi
 
Na tym placu z kortami powstał ten budynek
2016-03-10 21:01:17 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
Rozpoznaje ktoś obraz na ścianie ?
2015-11-15 15:01:10 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Nie..ale widze tam Pilsuckiego...wiecej nie dam rady...........:-)
2015-11-15 15:04:45 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Wyglada na Kossaka!
2015-11-15 15:15:02 (10 lat temu)
czarek
 
+1 głosów:1
do vetinari: Piłsudski
2015-11-15 18:51:43 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
do cracusiac: Autora -Wojciecha Kossaka odczytałam, ale obrazu nie kojarzę :(
2015-11-15 19:42:12 (10 lat temu)
do czarek: Tz źe trafilem..dzieky
2015-11-15 18:57:24 (10 lat temu)
do czarek: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2015-11-15 18:57:28 (10 lat temu)
do czarek: Teraz widze blad..nie napisalem litere d...przepraszam...nie slysze jej..
2015-11-15 19:20:23 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Kolega podał Ci tylko poprawną pisownię nazwiska ;)
2015-11-15 19:16:37 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Kogo?Czego?-Pilsuckiego..L s kreska nie mam na klawiaturze...:-)
2015-11-15 19:19:00 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Juź mi powiedzono od córky kdzie blad..nie slyszalem w imie Pilsudski litery d...no...wstyd..opruzcz drobnego daltonismu juź i zle slysze...:-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: walka s ortografia
2015-11-15 19:22:06 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Nazwisko pochodzi od nazwy majątku Piłsudy ( ).
2015-11-15 19:35:07 (10 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do vetinari: Nie masz się czego wstydzić :) Musiałbyś zobaczyć jak je piszą rodowici Polacy :)
2015-11-15 20:14:31 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Namalowal ich tyle ze trudno sie polapac.
2015-11-15 20:23:47 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Zprubowalem razem z źona poszukacz na google...jest tam duźo jego obrazów-ale tego sme nie znalezli...
2015-11-15 20:45:36 (10 lat temu)
do Desperado: Dziekuje...czasami uźywam wikipedie do przetlumaczenia-bardzo mi to pomaga..tutaj sie zapitalem córky-Czy to niejest przypadkiem Pilsudcki??Tak-to jest Pilsudcki..no i jak slyśalem-tak napisalem...:-)
2015-11-15 20:44:31 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Pies najważniejszy :)
2015-11-15 14:39:08 (10 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2015-11-15 14:59:47 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Chociaż wabił się Drugi :)
2015-11-15 14:41:40 (10 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2015-11-15 15:14:19 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
Piękne konie :)
2015-11-19 13:11:45 (10 lat temu)
Gandalf
 
Widoczną na ścianie budynku tablicę pamiątkową można zobaczyć w detalu na:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2016-07-10 15:20:35 (9 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2016-07-10 22:08:40 (9 lat temu)
-6 za toi-toi po lewej :)
2017-09-22 09:52:15 (8 lat temu)
foxi
 
I za popękaną betonówkę klejoną asfaltem "6"
2017-09-22 10:59:33 (8 lat temu)
foxi
 
Czy są programy do rozpoznawania twarzy, a może ktoś ma takie zdolności. Czy niektóre z tych osób występują na obu zdjęciach -
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2020-08-25 14:10:31 (5 lat temu)
foxi
 
Kolejna próba zweryfikowania osób z dwóch zdjęć, po prawej to zarząd ok. dekadę później może -
2020-08-27 20:38:22 (5 lat temu)
Clipo66
 
do foxi: Są takie programy pod warunkiem że któraś z tych osób ma jakiś profil społecznościowy założony. Co wskazuje ta strzałka na górze ?
2020-08-25 14:28:27 (5 lat temu)
foxi
 
do Clipo66: Zapewne ktoś kogoś tam oznaczył, może sam dyr. tartaku np. Mam pierwszy strzał, że panowie po prawej na obu zdjęciach to ta sama osoba. Oczywiście, że jest duża różnica czasowa obu zdjęć.
2020-08-25 14:39:01 (5 lat temu)
Niko
 
do foxi: Zgadza się, strzałką zaznaczono Gustava Oesterreicha. Zdjęcie ze znanej nam publikacji H.Oesterrieich o tartaku. Mozna dopisać do źródła, W prasie z lat 20 potwierdziłem że przy Victoriastrasse miał swoją siedzibą ówczesny klub tenisowy Verein fur Rasenspiele z Opola. Proponuję też nie pisać w opisach że Opole kiedyś Oppeln. To jest tylko w innym języku.Czyli po niemiecku mówię Oppeln, a po polsku Opole.
2020-08-26 18:18:20 (5 lat temu)
foxi
 
do Niko: Mam tą publikację o tartaku, ale w mojej edycji nie ma tego tenisowego zdjęcia. Co do miast w nazwach niemieckiej i polskiej zgoda, a jak z ulicami ?
2020-08-26 18:51:42 (5 lat temu)
Niko
 
do foxi: To z 2 wydania. Co do nazw ulic zazwyczaj nie są tożsame.
2020-08-26 21:18:19 (5 lat temu)
Niko
 
do foxi: Zdjęcia dzieli max 4 lata.
2020-08-27 21:45:43 (5 lat temu)
foxi
 
do Niko: Dziękuję ;-)
2020-08-28 08:24:07 (5 lat temu)
Widać, że wzrok Maxa skoncentrowany na przeciwniku z drugiej połowy kortu... ;)
2024-01-16 18:23:55 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
11 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Ulica Konsularna - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet