| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Klasztorna
1
3
5
7
8

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Klasztorna

Dawniej: Brunnen Strasse, Studzienna
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Ale to zdjęcie ma szerszy kadr od zdjęcia foxi. Powinny zostać oba.
2017-02-19 15:50:59 (9 lat temu)
Gandalf
 
Widać spory odcinek ulicy Podgórnej, można by też podpiąć. Adres budynku to aktualnie Klasztorna 7.
2017-02-19 10:29:45 (9 lat temu)
foxi
 
Napis na pompie: "Kein Trinkwasser" - woda nie zdatna do picia.
2015-08-26 08:39:57 (10 lat temu)
foxi
 
Tadeusz Pabisiak via FB: To kiedyś było główne i jedyne wejście do tego zabytkowego budynku, który był w stanie rozpadającej się rudery. Dopiero po jego zakupie w trakcie remontu kapitalnego wykonałem drugie (obecnie główne) wejście do Dworka od ulicy Sempołowskiej a w miejsce okna drugie drzwi wejściowe. Oczywiście po wcześniejszym uzyskaniu zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2019-01-22 19:41:10 (7 lat temu)
foxi
 
2017-06-23 10:52:47 (9 lat temu)
foxi
 
2017-06-23 10:54:48 (9 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
To nie jest "Dworek" ;-)
2018-02-05 19:35:11 (8 lat temu)
do Gandalf: Ło matko :)
2018-02-05 19:41:26 (8 lat temu)
Moja pycha została ukarana :) Teraz sam nie jestem pewny :)
2018-04-21 16:09:31 (8 lat temu)
Gandalf
 
Pytanie dodatkowe, co było w dwóch oknach na parterze po środku zdjęcia (jasny budynek) ;-)
2018-04-21 16:12:42 (8 lat temu)
do Gandalf: Przyznam się, że albo nie wiem albo nie pamiętam albo nie kojarzę :)
2018-04-22 19:00:04 (8 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do Desperado: No to rozwiązujemy zagadkę :) Tego widoku już dziś nie zobaczymy. Na widocznym ośnieżonym placu wybudowano biurowiec Społem. Środkową kamienicę wyburzono całkowicie, pozostałe dwie okrojono. Ta po lewej wygląda dzisiaj tak: a ta po prawej tak: . Teraz odpowiedź na moje pytanie to już bajka ;-)
2018-04-22 19:30:58 (8 lat temu)
do Gandalf: To wszystko jest i było jasne ale ja nadal nie wiem co było w środkowej kamienicy :) Ale jeszcze jedno pytanie. Jaki adres miały wtedy te kamienice ? Z pewnością Ozimska a jeżeli tak, to jaki numer ta środkowa ? 17b czy 15 b ? Nie była to wtedy Piwna albo Studzienna albo Klasztorna ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2018-04-22 19:38:24 (8 lat temu)
Gandalf
 
do Desperado: Nie znalazłem nigdzie o tym informacji, na przedwojennych planach jest bez numeru więc prawdopodobnie 17 tak jak ta od ulicy, możliwe jednak że 17 oficyna lub Studzienna. Piwna na pewno nie. Co było za oknami środkowej ? Patrz ostatnie słowo mojego poprzedniego wpisu ;-)
2018-04-22 19:50:30 (8 lat temu)
do Gandalf: No to znalazłem wreszcie zdjęcie "Bajki" choć od zaplecza :) Dzięki. Dam na razie 17b może coś się potem wyjaśni.
2018-04-22 19:53:12 (8 lat temu)
Gandalf
 
do Desperado: Daj lepiej 17 oficyna, 17b to inna kamienica widać ją na tym zdjęciu we fragmencie przy lewej krawędzi. Przy okazji zrobiłem porządek z 17-kami
2018-04-22 19:58:08 (8 lat temu)
do Gandalf: OK. Jeszcze raz dzięki.
2018-04-22 20:00:07 (8 lat temu)
Gandalf
 
do Desperado: O, zdjęcie się poszerzyło :) Teraz pokazały się dwa przykrywające studnię kamienne półkręgi, na których zamontowana była pompa widoczna na tym zdjęciu: .
2018-04-23 16:04:32 (8 lat temu)
Gandalf
 
do Desperado: Desperado, zmień adres budynku na taki jak na zdjęciu: .
2021-04-17 16:12:41 (5 lat temu)
Autorem tych zdjęć jest Fryderyk Kremser.
2021-04-17 19:03:44 (5 lat temu)
Gandalf
 
+5 głosów:5
Proszę o niepobieranie i nieupublicznianie tego zdjęcia w innych miejscach. Mimo, że sam zrobiłem to zdjęcie osoba na nim widoczna dopiero po długich namowach zgodziła się w końcu na opublikowanie tego zdjęcia wyłącznie na FP. Dziękuję.
2022-02-09 17:32:26 (4 lata temu)
Kurcze, nie pamiętam tego sklepu :( Artkuły gospodarstwa ......domowego ?
2022-02-09 17:48:07 (4 lata temu)
Przychodzi mi do głowy tylko bar "Centrum" ale te schody.....
2022-02-09 18:09:47 (4 lata temu)
Gandalf
 
Na lewo od sklepu, za widocznym na zdjęciu wysokim ogrodzeniem była baza garażowa firmy do której należały oba sklepy :) Aha, a tuż za bazą był garaż blaszak a w nim jedyny w tym czasie w Opolu chevrolet taxi ;-)
2022-02-09 18:31:38 (4 lata temu)
A jak się nazywała firma ? :))
2022-02-09 18:35:22 (4 lata temu)
Gandalf
 
A inni Opolanie, żadnych skojarzeń ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2022-02-09 20:03:10 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Gandalf: I slusznie uźyleś tą obcjie zdjięcia prywatnego....tak z ciekawości się wylogowalem i prubowalem otworzyć i pobrać (nieuźywalem mlotka) i naprawde to dziala. Miniaturka bez sęsu na pobranie.....
2022-02-09 17:37:35 (4 lata temu)
Gandalf
 
do Desperado: Dokładnie, a bardziej na prawo (poza kadrem) był sklep skórzano obuwniczy :)
2022-02-09 17:53:25 (4 lata temu)
Gandalf
 
do Desperado: To prawie jak rozwiązanie zagadki, ale niech tam, Konsumy.
2022-02-09 18:52:16 (4 lata temu)
do Gandalf: Ja się poddaję. Nigdy nie byłem ani w Konsumach ani nie pamiętam Chevroleta :)
2022-02-09 18:53:54 (4 lata temu)
Gandalf
 
do Desperado: Nie wymiękaj :)) Sklepów co prawda nie ma jak dotąd na żadnym zdjęciu, ale garaże Konsumów i blaszak na Chevroleta widać na lotniczym które wrzucił Oderstr. 20 marca 2017 r. ;-)
2022-02-09 19:31:07 (4 lata temu)
foxi
 
2022-02-10 14:18:40 (4 lata temu)
do Gandalf: Myślę o tym od wczoraj intensywnie :) Jedyne miejsce, ale i tak nie pamiętam Konsumów, byłoby za Europą na miejscu późniejszego Anatola. Jeżeli to tam, to nie wiem skąd dziura w pamięci. Przecież mieszkałem w pobliżu i tysiące razy przechodziłem.
2022-02-10 14:27:40 (4 lata temu)
foxi
 
do Desperado: Ja w Opolu od 1972 odkąd dojeżdżałem z Brzegu do liceum. Tych rejonów w ogóle nie pamiętam ;-(
2022-02-10 15:31:52 (4 lata temu)
Gandalf
 
do Desperado: Utworzyłem już obiekt i postawiłem znacznik na mapie. W miejscu tych pawilonów stoi teraz biurowiec "Społem". Widoczna na zdjęciu za pawilonem ściana budynku to Kamienna 5.
2022-02-10 20:08:04 (4 lata temu)
do Gandalf: No to mógłbym główkować 10 lat :) Pawilony były schowane za kamienicami Reymonta-Ozimska. W życiu ich nie widziałem.
2022-02-10 20:34:16 (4 lata temu)
Gandalf
 
do Desperado: A ja spoglądałem na nie setki a może i ponad tysiąc razy, a nawet kilkakrotnie byłem w środku ;-)
2022-02-12 17:12:07 (4 lata temu)
Tyły kamienic przy Ozimskiej 15, 17 i 17a. Jedynie ten budynek jest nam nieznany.
2024-10-16 11:39:21 (rok temu)
Gandalf
 
+2 głosów:2
do Desperado: Nie Ozimska 17 a Studzienna 8: , a obok tego nieznanego wam budynku przechodziłem dziesiątki jeżeli nie setki razy. A z jego przybudówek można było usłyszeć ciekawe odgłosy ;-)
2024-10-16 11:47:19 (rok temu)
do Gandalf: Bo Ty starszy jesteś :) A tak poważnie, być może przechodziłem i ja ale nic a nic nie pamiętam. To kiedy zniknął ?
2024-10-16 11:49:00 (rok temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do Desperado: Tak ok. 1965 r. na rumowisku po nim bawiliśmy się w wojnę.
2024-10-16 11:56:00 (rok temu)
do Gandalf: To nie mogę pamiętać, miałem 5 lat :) Mój brat bawił się w wojnę na ruinach pensjonatu Notre Dame. Niby różnica wieku niewielka a wspomnienia inne :)
2024-10-16 11:58:03 (rok temu)
do Gandalf: A znasz jego adres ? Może warto założyć obiekt ?
2024-10-16 11:58:56 (rok temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do Desperado: Budynek trzeba przypisać by do obecnej Klasztornej jako Studzienna 5, jest zaznaczony na tym planie: .
2024-10-16 12:09:33 (rok temu)
do Gandalf: Super. Znowu pomogłeś :)
2024-10-16 12:13:29 (rok temu)
Pokaż na mapie
11 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Ulica Klasztorna - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet