| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Szyb "Główny" (Hlavní Jáma)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Szyb "Maszynowy Stary" (Stará stro...
360
m
Orłowa (Orlová)
Centralna stacja ratownictwa górn...
362
m
Orłowa (Orlová)
Szyb "Fryderyk" (Bedřich)
419
m
Orłowa (Orlová)
Dworzec kolejowy Dąbrowa
538
m
Dąbrowa (Doubrava)
Szyb "Orłowa 1"
754
m
Orłowa (Orlová)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Szyb "Główny" (Hlavní Jáma)

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1848
Zlikwidowano: 1968-1969
Dawniej: Haupt Schacht
Szyb "Główny" (Hlavní Jáma) znajdował się na granicy Orłowej, Łazów i Karwiny. Działał w latach 1848-1969, nie mniej już w 1835 r. wiedeńska spółka barona Geymüllera i barona Rothschilda rozpoczęła działalność górniczą w Orłowej. Powstały wtedy płytkie szyby "Altmaschinenschacht", "Schwabenschacht" i "Mühsamschacht". W 1933 r. szyb przejęła czechosłowacka spółka węglowa, która przyłączyła go do kopalni "Nová Jáma" (obecnie "Łazy"). W tym czasie został też połączony linią kolejową (bocznicą) z dworcem w Dąbrowej (Doubrava). Szyb został zlikwidowany w latach 1968-1969.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
czesil
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-07-03 13:45:33 (7 lat temu)
To zdjęcie powinno być w innym miejscu na mapie gdyż przedstawia kopalnię Hauptschacht (Hlavni jama), koło której była koksownia. W miejscu do którego zostało przypisane był stary szyb Altmaschinenschacht. Ten został wykupiony i przyłączony później do kopalni.
2020-03-27 16:57:27 (6 lat temu)
Tylko że nie o to chodziło. Ikona wyświetlała się na mapie w złym miejscu i nadal jest przypisana do złego miejsca. Na zdjęciu z 1860 r. jest Hlavni jama a ta była w innym miejscu. Nie tam gdzie Altmaschinschacht
2020-03-27 23:16:06 (6 lat temu)
do tatranclimber: Obiekt jest dodany pod glówny obiekt, i tym jest KWK LAZY. Pościególne szyby dodajemy pod glówne obiekty kopalń.
2020-03-27 17:29:10 (6 lat temu)
do tatranclimber: Szyb Hauptchawt sie wedlók map znadjowal na wschód przy obecnej ul.Hraniční. Szyb Altmaschinenschat zas na zachód od ul. Hraniční. Kolo koksowni sie znajdowal szyb wentilacijny nr.4.Tu masz link do mapy otwierzaś znacznik i po lewej sie wyświetla nazwa szybu :

Ocziwiście źe ta mapa niejest dokladna, wiele szybów tam nie jest zaznaczonych, teź jest robiona pasionatami tematu ☺. W tej okolicy sie znajdowalo wiele szybów, bo sie tu znajduje lom geologiczny, i który powoduje przewracające sie warstwy geologiczne i spore zapasy podziemnej wody, wiec zloźa węgla byly szybko wydobywane i szyby likwidowane.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek ☺
2020-03-28 06:40:21 (6 lat temu)
Dodaj do obiektu "Szyb glówny" obiekt mapy i plany, i dopni to zdjiecie do tego obiektu. Podobne ujiecia dodajemy wlaśnie jako podobiekt i jako samodzielny dzial. I ponownie mala uwaga, wymiar, pobaw się troche w jakymś programu graficznym ☺☺☺ Inaczej gratuluje, dajeś sobie bardzo dobrze rade z dodawaniem. Mnie to trzwalo troche dluźej ☺☺☺
2020-03-27 07:16:21 (6 lat temu)
ylooC
 
do vetinari: niewidzialna ręka :)
2020-03-27 15:27:55 (6 lat temu)
do ylooC: Dziękuje, chociaź warto by bylo jak by sie kolega sam nauczyl. Na to źe tu jest pare dni daje sobie rade, i wlaśnie dla tego mu pozostawilem ten podobiekt do zrobenia ☺
2020-03-27 16:33:23 (6 lat temu)
ylooC
 
do vetinari: Obiecuję nie pomagać z nudów :) Żartuję oczywiście - nieś ten kaganek oświaty dalej :)
2020-03-27 18:48:14 (6 lat temu)
Nadal pelni swoją fukcjie, gazy sie ciągle uwalniają, system jest dzieky naturalnym dzialaniu praw fizyki ciąglego przeplywu powietrza w górnej cieści kominka i tym stwarzania podciśnienia w widocznym kominku i tym ciąglym wyssywaniem gazów nagromadzonym pod betonowym korkiem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka ☺
2020-03-27 07:13:35 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 6 lat temu)
Szyb "Główny" (Hlavní Jáma) - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet