| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
Ratusz w Ostródzie w pierwotnym kształcie powstał prawdopodobnie w drugiej połowie XVIII wieku. Znajdował się na Nowym Rynku (obecnie Plac Tysiąclecia). Przebudowany w końcu XIX w. można zobaczyć na pierwszych pocztówkach. Po I Wojnie Światowej, a potem w latach 30-tych, ratusz przebudowywano ponownie. Niestety historia ratusza, dzięki „wyzwolicielom” kończy się w 1945 roku. Ratusz został odbudowany dopiero w latach 2017-2018 w formie z lat poprzedzających II wojnę światową.
Dzisiaj demokratycznie wybrany burmistrz miasta to gość! Ma należny stanowisku szacunek i poważanie, a i miesięczne pobory wypłacane z podatków mieszczan są go...
dodano: 2017-07-19, autor: Jac64
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Dana
 
+2 głosów:2
Fotopiesek ;)
2018-09-19 15:27:44 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
Wygląda na to, że odtwarzają, nawet będzie wieżyczka.
2017-07-10 22:07:28 (8 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+2 głosów:2
Należy się duża pochwała, tj. rekonstrukcja, "to nie są tanie rzeczy" - wiele miast na to nie stać, z dolnośląskich to tylko Głogów dysponuje sporą gotówką (...Huta Miedzi, podatki...) i odtwarza historyczne budowle
2017-07-10 22:16:08 (8 lat temu)
Jac64
 
2017-07-11 13:37:20 (8 lat temu)
Jac64
 
Jeszcze filmik sprzed budowy ratusza :
2017-07-20 23:36:54 (8 lat temu)
Rado-NDM
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Głogów nie odtwarza historycznych budowli tylko tworzy kolorowy kamieniczny Disneyland nie mający nic wspólnego z tym co było przed wojną. Za tą ogromną kasę, którą już wydali na te pastelowo-styropianowe dziwolągi mogli przynajmniej wiernie zrekonstruować zabudowę wokół rynku. Stworzyli nowe miasto z architekturą nienawiązującą kompletnie do niczego. Kiedyś już była tu dyskusja na temat nowej "starówki" w Głogowie i nadal uważam, że jest to zmarnowana na zawsze szansa na odtworzenie dawnego wyglądu tego miasta.

Ostródzie też już nic nie pomoże, co z tego, że ratusz rekonstruują skoro wokół rynku paskudne bloczyska. Sensacją to byłoby wyburzenie bloków wokół rynku i odtworzenie całej jego historycznej zabudowy. Ta "odbudowa" ratusza ze współcześnie używanych materiałów to takie szminkowanie trupa, jakim jest ostródzka starówka.
2017-07-11 12:37:10 (8 lat temu)
do Rado-NDM: Przeciez odbudowana warszawska starówka jest wysoko notowana.
2017-07-11 12:52:00 (8 lat temu)
do cracusiac: Ale warszawska starówka jest zrekonstruowana wiernie z tym co było przed wojną.
2017-07-11 13:02:02 (8 lat temu)
do Rado-NDM: To jest tylko wierna kopia tego co bylo, niemniej jest uwazana za zabytek.
2017-07-11 13:55:13 (8 lat temu)
do cracusiac: I słusznie.
2017-07-11 14:11:37 (8 lat temu)
do Rado-NDM: Ja tam nadal wole oryginal a nie kopie.
2017-07-11 16:08:13 (8 lat temu)
Ostróda.
2018-11-10 23:47:18 (7 lat temu)
Jacy
 
Czy ktoś jest w stanie odczytać i przetłumaczyć napis na dachu budynku za Ratuszem z lewej strony?
2020-12-28 20:10:52 (5 lat temu)
do Jacy: Buerger-Hof czyli Mieszczański Dwór.
2020-12-28 20:55:08 (5 lat temu)
Jacy
 
do ritterswalder: Dzięki 👍
2020-12-28 21:46:56 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 5 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet