| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Ratusz

Widoki z wieży ratusza

OBIEKTY - Ratusz
Najbliższe atrakcje turystyczne
Studnia
34
m
Paczków
Brama Ząbkowicka
128
m
Paczków
Kościół św. Jana Ewangelisty
134
m
Paczków
Wieża Kłodzka
205
m
Paczków
Brama Wrocławska
353
m
Paczków

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ratusz

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1550,1821-1822
Zabytek: 924/64 z 02.06.1964

Paczkowski ratusz powstał w połowie XVI wieku, jednak był wielokrotnie przebudowywany, dlatego oryginalny renesansowy charakter zachowała do dziś jedynie wieża ratuszowa, której budowę ukończono najprawdopodobniej w 1552 roku.

Jest ona jedną z najlepiej zachowanych wież renesansowych na Śląsku i stanowi znakomity punkt widokowy, z którego roztacza się widok na panoramę całego miasta. Wieża, w dolnej części kwadratowa, w górnej ośmioboczna, ma wewnątrz dziewięć kondygnacji. Zwieńczona jest gankiem i murowanym ostrosłupowym hełmem z iglicą.

We wnętrzu wieży znajduje się zabytkowy mechanizm zegarowy wyprodukowany w 1858 roku przez Carla Weissa, uznanego zegarmistrza z Głogowa. Są też trzy dzwony: z 1714, 1735 r., trzeci również XVIII-wieczny.

Obecny budynek ratusza pochodzi z pierwszej połowy XIX wieku i zgodnie z tradycją jest siedzibą władzy samorządowej. Wewnątrz budynku znajduje się piękna, zabytkowa sala posiedzeń rady miejskiej.

W przeszłości ratusz pełnił nie tylko funkcje administracyjne. W latach 1791-1902, do czasu powstania kościoła ewangelickiego (obecnie katolicki Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Staszica), wspomniana sala posiedzeń służyła gminie protestanckiej jako sala modlitwy. Od 1825 r. w ratuszu mieściła się miejska kasa oszczędnościowa, a w latach 20. XX w. różnorodne biura i urzędy: policyjny, mieszkaniowy, elektryfikacyjny, socjalny i magistracki.

Wieża ratuszowa udostępniona jest turystom - punkt widokowy.

źródło : http://www.paczkow.pl/o-paczkowie/zabytki-i-atrakcje/2768-ratusz

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
ZPKSoft
 
Fotopiesek :)
2016-02-26 21:06:11 (10 lat temu)
Dziękuję Marysiu :)
2016-02-27 00:44:28 (10 lat temu)
Trzeba przełożyć do innego obiektu. Po lewej stronie kościół św. Jana Ewangelisty. Ruiny na cmentarzu.
2020-11-08 20:38:20 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Mariusz Brzeziński: Przeniesione.
2020-11-08 21:23:59 (5 lat temu)
Proporcje budynku zupełnie nierealne. Datowanie według drzew to koniec lat 60-tych.
2017-02-09 00:12:42 (9 lat temu)
Trzeba by ścieśnić.
2017-02-09 23:51:18 (9 lat temu)
Podmiana na większe i czyste.
2020-11-09 00:23:54 (5 lat temu)
ritterswalder
 
+3 głosów:3
Datacja 1940 - widać numer zezwolenia na publikację.
2018-11-20 12:11:16 (7 lat temu)
Gandalf
 
do ritterswalder: Dzięki, skorygowane.
2018-11-20 12:22:11 (7 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
To nie Sosnowiec. To Paczków i wieża ratusza
A zdjęcie zostało zrobione z tego balkonu:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: balkon
2019-07-31 20:12:06 (6 lat temu)
do fantom: Super! Dzięki za szybkie rozpoznanie.
2019-08-01 00:42:03 (6 lat temu)
foxi
 
Nie znam Paczkowa, proszę o przypisanie do obiektów. Zapewne nie lotnicze a widok z wieży ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2020-11-30 19:36:09 (5 lat temu)
fantom
 
do foxi: To Wieża Bramy Ząbkowickiej i ul. Sikorskiego.
2020-11-30 19:44:29 (5 lat temu)
fantom
 
do foxi: A widok z wieży ratusza.
2020-11-30 19:44:57 (5 lat temu)
foxi
 
do fantom: Thx ;-)
2020-11-30 21:31:20 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
2020-12-16 18:57:12 (5 lat temu)
To zdjęcie wszystko Ci wyjaśni
2020-12-16 20:18:40 (5 lat temu)
Ciekawe znaczniki :) Są umiejscowione na obrzeżach zdjęcia, przy obiektach słabo widocznych lub fragmentarycznie widocznych a obiekty na pierwszym planie pominięte. Dobrze, że mam już swoje słuszne lata i mało co mnie dziwi :)
2020-12-18 07:45:48 (5 lat temu)
Desperado
 
+7 głosów:7
do vetinari: Tym bardziej, że gdyby było to nawet miasteczko w Nowej Kaledonii, to od razu widać, że rynek :)
2020-12-16 19:02:12 (5 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Desperado: Kilka naniosłam.
2020-12-18 09:46:15 (5 lat temu)
foxi
 
+1 głosów:1
do da signa: Dziękuję za uzupełnienia znaczników ;-)
2020-12-20 10:14:43 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Ponownie, pobaw się w prawdziwego fotopolana

szukanie i dodawanie obiektów jest teź zabawa. Nierzucaj swoje obowiązky na drógych.
2020-12-18 19:52:40 (5 lat temu)
Świetna seria zdjęć. Własne?
2020-12-19 13:57:13 (5 lat temu)
foxi
 
Te perełki to prywatna seria trafiona przypadkiem, mam zgodę autora.
2020-12-19 15:29:00 (5 lat temu)
Dziękuję niewidzialnej ręce za znaczniky, mam jeścze prośbe...Ta wieźyczka, to jets baszta burów obronych ???
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka ☺
2020-12-19 18:20:40 (5 lat temu)
fantom
 
Jako przyczynę podano siedlisko grzyba zlokalizowane wewnątrz drewnianej belki i tym samym osłabienie konstrukcji.
2020-12-19 20:43:48 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do foxi: Mam nadzieje źe dostaleś i zgode na dokladne przypisanie. Chyba Cie po 9 letnim staźu na portalu stać na więcej niź ten sterilne i stereotypne przypisanie do panoram i widoków z czegoś tam....
2020-12-19 17:34:18 (5 lat temu)
do vetinari: Jedna z paru.
2020-12-19 18:23:27 (5 lat temu)
do vetinari: Po lewej widać szpic kolejnej wieży. I to jest ta w której zawalił się taras widokowy. Zginęła kobieta.
2020-12-19 19:48:56 (5 lat temu)
do cracusiac: Są tam dwie, i tylko kawalek murów, tz chyba obecnie się tam znajdują. Dodaje zdjięcie pod ulice....
2020-12-19 18:45:52 (5 lat temu)
do vetinari: Jak nie byłeś to polecam. Piękne miasteczko niestety trochę zaniedbane. Jest co zwiedzać.
2020-12-19 18:50:39 (5 lat temu)
do cracusiac: No właśnie widze.....zobaczymy...mam bardzo malo czasu. Ale moźe na wiosne....
2020-12-19 18:51:55 (5 lat temu)
do Desperado: Kiedy to się wydarzylo ?
2020-12-19 20:10:55 (5 lat temu)
cracusiac
 
+4 głosów:4
2020-12-19 20:11:09 (5 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
do Desperado: Nie, to jest zupełnie inny kierunek. Zawalony balkon był w pobliżu ulicy Wojska Polskiego.
2020-12-19 22:29:44 (5 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do vetinari: W 2018, na jesień
2020-12-19 20:20:56 (5 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do cracusiac: Widzę że to właśnie ten balkon się urwał -
2020-12-19 20:25:52 (5 lat temu)
do Desperado: Straszne.....
2020-12-19 20:36:07 (5 lat temu)
do fantom: Pewnie było jak zwykle - przetarg, gdzie kryterium 100 % stanowi cena, materiały nabyte przez wykonawcę z podejrzanego źródła ale "po taniości", robotnicy na czarno z Ukrainy albo spod budki z piwem... A żadnej odpowiedzialności i tak nikt nie poniesie.
2020-12-19 22:36:40 (5 lat temu)
2020-12-19 22:45:48 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
15 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Ratusz - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet