| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat pilski
Obiekty w okolicy
Kilińskiego 11
28
m
Piła
Staromiejska 20
42
m
Piła
Pomnik " św. Jana Bosko"
73
m
Piła
Pomnik " Inki"
77
m
Piła
Kilińskiego 18
82
m
Piła

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Stenek
 
+2 głosów:2
Przypuszczam, że schron jest w piwnicy budynku, a tutaj widzimy tylko wyjście awaryjne, z którego ma się korzystać, jeśli budynek byłby zburzony, wówczas to wyjście powinno się znaleźć poza strefą gruzowiska, obliczało się jego odległość specjalnymi wzorami, pamiętam to z lekcji PO w Szk Podst w latach 70 XX w.
2017-08-30 22:48:29 (8 lat temu)
do Stenek: Schron, tak jak piszesz, jest pod budynkiem, ale to nie jest wyjście awaryjne, tylko po prostu czerpnia powietrza do wentylacji.
2017-08-31 01:45:40 (8 lat temu)
Mkoas
 
do blaggio.: Przy zabudowie z lat końcowego żywota Iosifa Wissarionowicza Dżugaszwili było wiele tego typu wentylacji. Kłania się okres zimnej wojny.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2017-08-31 03:22:28 (8 lat temu)
Stenek
 
do blaggio.: Moze i jest to czerpnia powietrza, ale nie znam takich rozwiazan. Czerpnia powietrza z reguły była realizowana przez to właśnie wyjście ewakuacyjne, miało ono zatem 2 funkcje.
Znam kilka takich schronów w Cieszynie pod budynkami mieszkalnymi, ale nigdzie oprócz wyjścia ewakuacyjnego nie widziałem osobnego szybu czerpni powietrza.
Wyjście ewakuacyjne, które tu widzimy, musiało być oddalone minimum na odległość równą 2/3 wysokości budynku, co zapewniało, że wyjście nie będzie zasypane w razie zawalenia sie domu

Jeśli jest to jakis schron specjalny, to być może jest inaczej skonstruowany, ale schron w piwnicy, miał służyć mieszkańcom tylko na krótki czas, aby przeżyć nalot i uniknąć śmierci w zawalonym budynku, po nalocie mieszkańcy mieli być ze schronu ewakuowani w inne strefy militarne
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2017-08-31 20:13:47 (8 lat temu)
do blaggio.: Zwykle dwa w jednym - czerpnia i wyjście awaryjne.
2017-09-02 13:13:33 (8 lat temu)
do Stenek: Ok. przyznaję, masz rację, w sytuacji całkowitego zasypania schronu, tędy przewidywano możliwość ewakuacji, ale podstawową funkcją w przypadku , jak na zdjęciu, było zapewnienie wentylacji w schronie, także zasypanym.
2017-08-31 23:40:53 (8 lat temu)
Stenek
 
do blaggio.: Te 2 funkcje mają sens tylko razem, gdyż jeśli schron jest pusty, to ani wentylacja, ani ewakuacja nie mają zastosowania, więc ten obiekt tu widoczny pełnił 2 funkcje jednocześnie. Gdy schron był nieużywany, to była to zwykła piwnica, jak wszystkie inne obok niej i nawet bez tego szybu i wentylacji, jaką dawał , miałaby naturalną wymianę powietrza jak inne piwnice.
Zatem obiekt ten nie jest szybem wentylacyjny, tylko jest zarówno wyjściem ewakuacyjnym ze schronu jak też szybem wwentylacyjnym.
Szyby wentylacyjne były stosowane w dużych, czasem głębokich schronach i tylko do tego były przeznaczone
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Corr
2017-09-02 00:54:48 (8 lat temu)
Stenek
 
do Jarosław Dubowski: Już to wyżej napisałem
2017-09-02 23:59:51 (8 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 8 lat temu)
8
2017
2017
2017
2017
-
2018
2017
-
2018
2018
-
2018
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet