| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Podchorążych
1
5a
5d
10
13 A
B
16
18
17

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Podchorążych

Dawniej: Kasernenstraße
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Co to za "Łunochod" z lewej?
2013-03-16 18:59:40 (13 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
2023-10-17 18:47:29 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+3 głosów:3
@woj11@yani - wiedziałem, że uściślicie, wrzuciłem tylko "kierunkowskaz" :-))
2023-10-18 11:42:16 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Ciągnik artyleryjski ATS 59G. Miejscówka też mi dobrze znana... :-)
2023-10-17 16:50:07 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Czy to jednak nie będzie wcześniejsza wersja ATS? Bo tutaj 59G tak wygląda
2023-10-17 18:21:00 (2 lata temu)
yani
 
do Woj11:
Moim zdaniem nie przypomina żadnego z dwóch z Twojego linka.
2023-10-17 18:34:42 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Przypisane. Obiekty chyba nadal związane z wojskiem. Byłe tereny wojskowe położone za nimi należą już od 2010 do uczelni.
2011-07-21 10:29:28 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
O powstaniu i dawnych dziejach koszar można poczytać tu; niestety ciężko coś znaleźć o dniu dzisiejszym obiektu.
2011-07-21 11:20:01 (14 lat temu)
trz (tedesse)
 
+1 głosów:1
Następne budynki (w lewo) po przejęciu przez TBS zaadaptowano na mieszkania.
2011-07-21 14:53:48 (14 lat temu)
McAron
 
Czy możliwe jest to, że wszystkie stare zdjęcia tej szkoły są podpięte pod Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica?
2026-06-04 22:30:50 (23 dni temu)
mar
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: trz+ powinien wiedzieć więcej. To jego teren :)
2011-07-21 10:36:56 (14 lat temu)
trz (tedesse)
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: W chwili obecnej w widocznym budynku po wyremontowaniu znajduje się Salezjańska Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II
2011-07-21 14:07:10 (14 lat temu)
mar
 
+2 głosów:2
do trz (tedesse): Dziękuję :) Tego oczekiwałam :)
2011-07-21 15:38:36 (14 lat temu)
trz (tedesse)
 
+4 głosów:4
do mar: Spędziłem w tych koszarach 30 najlepszych lat życia.
2011-07-21 15:51:58 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Coś poszło nie tak :(
2017-02-10 22:10:48 (9 lat temu)
do ZPKSoft: Dzięki! Myślę że teraz jest OK!
2017-02-10 22:17:34 (9 lat temu)
eles
 
Ten budynek jest już wyburzony. Akurat mieszkam w "Starej Wozowni" i widzę z okien boisko sportowe.
2019-08-28 13:48:21 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
Czy nazwa ulicy jest zgodna z naszymi zasadami ?
2018-02-19 21:24:53 (8 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Maskownice na reflektorach samochodów wskazują, że to okres wojny - najwcześniej 1940.
2024-05-11 18:41:08 (2 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
2024-12-04 17:29:09 (rok temu)
Dana
 
do fantom: Wielkie dzięki :)
2024-12-04 17:47:43 (rok temu)
Nie znalazłem takiego budynku na terenie koszar.
2025-08-06 12:44:38 (10 miesięcy temu)
Krzyś_
 
Ale ten budynek ma 11 okien w rzędzie, a stołówka z obiektu 17.
2025-08-06 17:12:54 (10 miesięcy temu)
Za czasów WOSS była tam biblioteka główna i kasyn.
2025-08-07 20:14:44 (10 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
W całej tej serii jeszcze datowanie jest do poprawki - Rokossowski został mianowany Marszałkiem Polski i założył polski mundur w listopadzie 1949, a zdjęcie na
późną jesień nie wygląda, zatem najwcześniej jest to rok 1950.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Link
2025-08-25 10:56:10 (10 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do Desperado: Poprzerabiali troszkę - ul. Kity, wg Geoportalu adresu nie ma, oznaczony jako i2 w warstwie ewidencyjnej. Żarłem tu przez pół roku w 1979, obrzydlistwo.
2025-08-06 13:13:18 (10 miesięcy temu)
do nyskadolniak: Super. Dzięki :) Ps. Tam odbywałeś patriotyczny obowiązek ?
2025-08-06 13:45:15 (10 miesięcy temu)
do Desperado: Tak, ale samego miasta (zwanego wówczas małym Sajgonem) kompletnie nie znam - tylko koszary na Podchorążych i zajazd "Rębajło" (dziś "Stolarnia") ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzupełnienie
2025-08-06 15:15:55 (10 miesięcy temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do Krzyś_: To ten:

Czyli obiekt:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2025-08-06 17:16:22 (10 miesięcy temu)
do Krzyś_: Adres ten sam, tylko budynek inny. Dzięki :)
2025-08-06 17:20:29 (10 miesięcy temu)
do Krzyś_: Jak zwykle masz rację :) - między 49 a 79 stołówkę musieli przenieść...
2025-08-06 17:22:56 (10 miesięcy temu)
do trz (tedesse): W 79 było kasyno na Bydgoskiej, ale nie wiem, czy WOSSowskie czy garnizonowe - dawali dobrą golonkę...
2025-08-07 20:34:52 (10 miesięcy temu)
do nyskadolniak: Chyba kolega mówi o klubie podchorążego "Rokada" a nie o kasynie.
2025-09-23 17:24:52 (9 miesięcy temu)
do trz (tedesse): Bardzo możliwe - chociaż mówiliśmy na to "kasyno". Ale byłem tam najwyżej 3 razy, tylko tą golonkę zapamiętałem, pewnie przez kontrast z kuchnią wossowską ;)
2025-09-23 17:34:07 (9 miesięcy temu)
trz (tedesse)
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Faktycznie golonka i tatar były super
2025-09-23 18:09:07 (9 miesięcy temu)
do nyskadolniak: Na ul. Lotniczej było jeszcze kasyno i kino "Kaprys" należące do jednostek wojskowych lotniczych.
2025-09-23 18:29:05 (9 miesięcy temu)
do trz (tedesse): Na drugi koniec miasta się nie zapuszczałem... ;)
2025-09-23 18:36:08 (9 miesięcy temu)
PiotrW
 
+1 głosów:1
Przypomina mi to WOSS w Pile.
2026-04-03 11:58:55 (2 miesiące temu)
do PiotrW: Bo to jest WOSS - po prawej
2026-04-03 22:26:00 (2 miesiące temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do nyskadolniak: A ponadto pierwsze BWP-y u nas od 1973
2026-04-03 22:36:49 (2 miesiące temu)
do Woj11: W szkole mogli mieć trochę wcześniej jakiś pokazowy egzemplarz, skoro w ZSRR wprowadzono je już w 1966
2026-04-04 10:08:40 (2 miesiące temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
do marekantoniusz: Wóz widoczny na zdjęciu ma zwykłe numery taktyczne, poza tym wiele osób datujących zdjęcia w archiwach ma zwyczaj pisać np. tylko 1930 czy 1940, mając w istocie na myśli lata 30-te czy 40-te. Dlatego proponowałbym podniesienie datowania zgodnie z sugestią @Woj11.
2026-04-04 14:02:33 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
21 Dyskusji (ostatnia 23 dni temu)
Przedmioty związane z Ulica Podchorążych
Ulica Podchorążych - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet