| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (10)
Obiekty w okolicy
Plac targowy
19
m
Kielce
Dom Konkowskiego
30
m
Kielce
Obwodowy Urząd Miar
32
m
Kielce
Dom Wójta
36
m
Kielce
św. Leonarda 8
49
m
Kielce

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pogotowie Ratunkowe

Zbudowano: 1846
Dawniej: Remiza Ochotniczej Straży Ogniowej
Zabytek: A.352 z 15.07.1976
Jeden z nielicznych, dobrze zachowanych przykładów XIX-wiecznych zabudowań straży pożarnej. Stanowi materialne świadectwo historii kieleckiej Ochotniczej Straży Pożarnej, powstałej, jako jedna z pierwszych w kraju. Architektura z racji koszarowej funkcji prawie bezstylowa, z nikłymi eklektycznymi naleciałościami.

Historia

W 1846 roku miasto wykupiło plac z dawnego folwarku Daleszczyzna i wystawiło wzdłuż ulicy budynek na narzędzia ogniowe - sikawki kołowe ręczne i beczki. Pięciu bramom od podwórza, odpowiadało od ulicy pięć wnęk z oknami u góry, które zapewne w 2. połowie XIX wieku przekształcono na otwory bramne, widoczne na przedwojennych fotografiach. W 1873 roku utworzono kielecką Ochotniczą Straż Ogniową (OSO), która była trzecią z kolei ochotniczą
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
nukebro
 
+1 głosów:1
Ul. św. Leonarda 10. Dwa okna za pierwszym wejściem.
2021-08-01 23:45:06 (4 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Rok 1929 jako dolną granicą wykonania zdjęcia. Chevroletty wtedy pojawiły się w Kielcach.
2021-08-10 16:14:36 (4 lata temu)
cm
 
+1 głosów:1
do nukebro: Dość prawdopodobne - jest to w końcu dawna remiza. Jednak odległość pomiędzy pilastrem a pierwszym oknem wydaje się być tu dużo większa, niż na GSV. Może to z powodu innego kąta wykonania zdjęcia. Trzeba się tam przejść i zweryfikować :)
2021-08-10 15:41:45 (4 lata temu)
cm
 
+3 głosów:3
do nukebro: Byłem, sprawdziłem - potwierdzam, przypisuję. Zdjęć nie zrobiłem, bo cały dziedziniec był zastawiony karetkami pogotowia. Może kiedyś się uda.
2021-09-14 07:19:54 (4 lata temu)
nukebro
 
do cm: Super, dzięki!
2021-09-14 17:07:37 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Fotopiesek :)
2018-07-19 16:42:10 (7 lat temu)
cm
 
Bardzo wartościowe zdjęcie. Chyba niedługo przed rozbiórką?
2018-12-11 08:49:14 (7 lat temu)
ArcB
 
do cm: Oba zdjęcia remizy z czatownią pochodzą z pamiątkowego albumu fotograficznego kpt. poż. Donata Furnala, gdzie w opisach pod zdjęciami na karcie albumu widnieją daty: "lato 1950".

Kiedy wyburzyli czatownię - nie wiem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kapitan pożarnictwa
2018-12-11 10:19:50 (7 lat temu)
cm
 
do ArcB: Wg opisu za wieżę rozebrano "po II wojnie światowej", czyli nie wiadomo kiedy. Chętnie bym się tego dowiedział.
2018-12-11 13:04:37 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 4 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet