| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Rzeki Pobrzeża Bałtyckiego

1 subskrypcja
Zestawienie obejmuje rzeki (bez Wisły i Odry) uchodzące bezpośrednio do Morza Bałtyckiego, zalewów i cieśnin łączących je z morzem oraz jezior przybrzeżnych będących tworami akumulacji morskiej. Dodano również dopływy rzeki Pregoły, która nie przepływa przez terytorium Polski, a nie posiada żródeł i uchodzi do Zalewu Wiślanego. Dorzecza tych rzek zajmują łącznie 9,3 % powierzchni Polski. Pobrzeże Bałtyckie w Polsce obejmuje wschodni fragment Pobrzeża Południowobałtyckiego i południowy kraniec Pobrzeża Wschodniobałtyckiego (na wschód od ujścia Wisły).
Gdzie tu jest architektura, brak architektury - to swoiście interpretowane określenie “architektura” jak mantra powtarzane bywa w komentarzach pod zdjęciami rze...
dodano: 2021-11-20, autor: blaggio.
  
Rzeki Pobrzeża Bałtyckiego w pozostałych artykułach:
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...6789101112...731732następna
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Rzeka Elbląg z nieistniejącą zabudową obecnego bulwaru Zygmunta Augusta. Przypisałam.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2013-12-03 18:23:50 (12 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dziękuję :))
2013-12-03 19:31:33 (12 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Niestety, bulwar zaczyna się dopiero za widocznym mostem, a to co widać po lewej przynależy do ul. Wodnej.
2015-01-06 20:32:39 (11 lat temu)
Hellrid
 
+1 głosów:1
do pawulon: Pauwulonie centrum jeszcze nie ruszałem, latam po zewnętrznych dzielnicach :), ale pewnie i do Starego Miasta zawitam :).
2015-01-06 20:37:21 (11 lat temu)
pawulon
 
do Hellrid: No i fajnie. Zanim napisałem i poprawiłem przypisanie, sprawdziłem wszystkie możliwe źródła, i każde z nich pokazuje że zabudowa po lewej to ul. Wodna, a Bulwar Zygmunta Augusta zaczyna (albo kończy) się dopiero za widocznym w głębi Mostem Niskim ;)
2015-01-06 20:55:04 (11 lat temu)
Paulus
 
Mam wrażenie, że przez prześwit w Tawernie Tortuga widać wagon tramwajowy...
2025-12-28 14:51:19 (5 miesięcy temu)
mike016
 
Po prawej widoczna stara gospoda "Zur Hoffnung"
2015-01-05 15:18:02 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do mike016: A po prawej jakaś końcówka tramwajowa?? Jak się nazywa ta uliczka?
2015-01-05 18:12:16 (11 lat temu)
mike016
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Był to końcowy przystanek linii tramwajowej w latach 1895-1930, łączący dworzec kolejowy z przystanią parowcową. Uliczka nie miała swojej nazwy, było to oficjalnie przedłużenie Strasse am Elbing, a w latach 30-tych Hermann-Balk-Ufer, choć potocznie mówiono na ten odcinek Dampferanlegestelle i ta nazwa pojawiała się nawet na niektórych mapach.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2015-01-05 18:23:55 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do mike016: Czyli to jest końcowy odcinek trasy biegnącej ulicą Studzienną? Okolice dzisiejszego skrzyżowania ulic Studziennej i Wodnej, widok w kierunku północnym a po lewej w oddali widoczny końcowy odcinek Kanału Miejskiego?
2015-01-05 18:29:57 (11 lat temu)
mike016
 
+1 głosów:1
Tak. Aczkolwiek "Kanał Miejski" to dość niefortunne określenie, oficjalnie jest to "Fosa Gdańska" (za budynkiem siedziby klubu kajakowego "Nautilus" - dziś teren ośrodka sportów wodnych "Fala")
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2015-01-05 18:51:56 (11 lat temu)
do mike016: No to w chwili kiedy robili to zdjęcie to tramwaje od paru lat już tu nie dojeżdżały. Nie wiesz może czy tory na Studziennej usunęli Niemcy czy Polacy po 1945 roku?
2015-01-05 19:06:50 (11 lat temu)
mike016
 
do Neo[EZN]: Nie jestem pewien - do sprawdzenia.
2015-01-05 23:47:52 (11 lat temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
Kursy do tej końcówki zawieszono w 1930 z powodu niskiej rentowności, co nie musiało zaraz oznaczać rozbiórki. A skąd pewność, że to fotka z 1935? To pewnie możliwe, ale tu wyraźnie widać, ze bruk wokół końcowego odcinka toru pamięta jeszcze smary z podwozi parkujących tu wagonów, a trakcja wisi w najlepsze.
2015-01-06 13:41:41 (11 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
Bulwar Zygmunta Augusta kończy się przed ul. Studzienną, czyli przed mostem który jest po lewej za plecami fotografa. To co tu widać przynależy do ul. Wodnej, a wysoki budynek (istnieje) ma adres Wodna 1, i znajduje się w nim obecnie Tawerna "Tortuga". W związku z powyższym trzeba przypisać zdjęcie do ul. Wodnej, także obiekt "Przystani" powinien być do niej dopisany, a nie do bulwaru. Można by również utworzyć obiekt Wodna 1 i dopisać do tej fotki, lub chociaż zaznaczyć go notką.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2015-01-06 15:34:45 (11 lat temu)
pawulon
 
Według Wiki i innych stronek widoczne tu tory nie są tramwajowymi, lecz jest to tor kolejowy stacji Elbląg Most Zwodzony, z adresem Wodna 3 (to ten budynek w lewym dolnym rogu).
2015-01-06 20:29:25 (11 lat temu)
do pawulon: To skąd ta sieć trakcyjna?
2015-01-06 20:36:24 (11 lat temu)
do pawulon: Byc może, ale jest to tor wąski i wisi nad nim trakcja. Jak to wyjaśnić?
2015-01-06 20:36:44 (11 lat temu)
mike016
 
+2 głosów:2
do pawulon: Wierutna bzdura. Nie wiem, kto po kim powtórzył, ale kolej nadzalewowa nigdy nie miała tam przystanku, a łącznik HUB nie miał żadnej odnogi na Stare Miasto - owszem, Niemcy projektowali taką nitkę kolejową do nabrzeża w latach 40-tych, ale nie zdążyli jej wybudować, a do tego miała prowadzić z zupełnie innej strony Starego Miasta. Na tym budynku w lewym dolnym rogu jest wyraźnie napisane: "Fahrscheinen Verkaufstand nach Kahlberg, A. Zedler" - punkt sprzedaży biletów na parowce do Krynicy Morskiej armatora "A. Zedler Elbing und Kahlberger Dampfschifss-Reederei".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka :)
2015-01-06 20:55:11 (11 lat temu)
pawulon
 
do mike016: Tu jest info o tej stacji , tu jest zaznaczona na mapie a po najechaniu na jej ikonkę pokazuje się jej adres i krótki opis.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2015-01-06 21:14:05 (11 lat temu)
mike016
 
do pawulon: Mapa Targeo podaje za źródło wikipedię. Ciekawe tylko, na czym bazował wikipedysta dopisując tą stację - a do tego dodając ją do linii Elbląg-Elbląg Zdrój, co jest wcale nie po drodze, i nigdy nie było.
2015-01-06 21:40:31 (11 lat temu)
mike016
 
+1 głosów:1
do pawulon: Proponuję zapoznać się z przedwojennym Messtischblatem - widać wyraźne rozróżnienie torowisk tramwajowych i kolejowych:
2015-01-06 21:47:00 (11 lat temu)
do mike016: Widzę, że plan jest sprzed budowy linii na ulicy Traugutta do cmentarza - kiedy powstała ta trasa?
2015-01-06 21:50:43 (11 lat temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
do mike016: Sorki, nie jestem stamtąd, opieram się na informacjach zawartych w necie, choć wiem że nie zawsze one są zgodne z prawdą ;) Zastanawiam się tylko czy aby tak stacja nie istniała tam zanim jeszcze Niemcy jak piszesz "projektowali taką nitkę kolejową do nabrzeża w latach 40-tych, ale nie zdążyli jej wybudować". Może zanim w Elblągu nastały tramwaje, był w tym miejscu jakiś przystanek kolejowy, co nawet miałoby sens, bo byłby kontynuacją dla ludzi korzystających z żeglugi, ale to tylko takie moje luźne dywagacje w temacie.
2015-01-06 21:52:23 (11 lat temu)
do pawulon: Ten przystanek byłby za krótki jak na pociąg - pociąg miałby znacznie dłuższy i głębszy peron.
2015-01-06 22:01:43 (11 lat temu)
mike016
 
+1 głosów:1
do pawulon: Rozumiem, niemniej należy docenić zaangażowanie :) Tramwaje w Elblągu powstały w roku 1895, a kolej dotarła w 1852. Niemniej, kolej nadzalewową, jak i łącznik HUB łączący ją z nitką kolei państwowej (od Haffuferbahn, czyli właśnie kolej nadzalewowa - była ona inicjatywą prywatną przy poparciu władz prowincji Prus Wschodnich) uruchomiono w 1899, a więc tramwaje już wtedy jeździły.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2015-01-06 22:02:30 (11 lat temu)
pawulon
 
do Neo[EZN]: W tamtych czasach i na linii powiedzmy "turystycznej" niekoniecznie. Parowóz i dwa wagony zapewne by wystarczyły ;)
2015-01-06 22:04:31 (11 lat temu)
mag
 
+1 głosów:1
do pawulon: Tor kolejowy zakończono by kozłem oporowym, zwłaszcza w takim miejscu. Mamy tutaj również typowy przystanek tramwajowy - wysepkę.
2015-01-06 22:05:08 (11 lat temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
do mike016: No to sam widzisz jakie bzdury piszą na stronach internetowych. Tym lepiej dla FP, że są u nas tacy (miejscowi pasjonaci), którzy znają historię swojego regionu, i są w stanie zweryfikować te bzdury które w dobrej wierze wpisujemy na naszych stronkach korzystając z informacji z netu ;-)
2015-01-06 22:11:38 (11 lat temu)
mike016
 
+1 głosów:1
do pawulon: Nie jestem pewien, czy obiekt powinien nazywać się "Żegluga Ostródzko-Elbląska". Na przedwojennych zdjęciach widać w tym miejscu gospodę "Zur Hoffnung". Budynek żeglugi ma z nią tyle tylko wspólnego, że stoi dokładnie w tej samej lokalizacji.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2015-01-09 23:25:04 (11 lat temu)
Paulus
 
do pawulon: Na planach miasta jest to tramwaj :)
2025-12-28 14:44:35 (5 miesięcy temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Autor: Franciszek Gazda.
Zdjęcie miało kilka edycji, w tym taką z wyłącznie polskimi napisami, więc raczej max 1939.
2026-01-11 09:58:07 (5 miesięcy temu)
Jest jeszcze taka trochę zapomniana kategoria, gdzie można tą wspaniałą pocztówkę przypisać :
2013-12-07 19:06:48 (12 lat temu)
do krzysztal: Jeżeli widokówka przedstawia tylko dwa, czy trzy obiekty - wtedy poprostu dopisujemy ją do miejsc które przedstawia. W "widokówkach" lądują zdjęcia przedstawiające dużą liczbą obiektów.
2013-12-07 19:14:22 (12 lat temu)
Dana
 
do Cristoforo: Jednak przypisałam dodatkowo do widokówek - to przypisanie w praktyce okazało się celowe.
2026-01-17 11:06:10 (5 miesięcy temu)
Jorys
 
+1 głosów:1
To nie jest " elektryka " tylko linie telefoniczne .Elektryfikacja była po I W.Ś. lata 1922-1924.
2013-12-25 21:39:30 (12 lat temu)
slawekh
 
+1 głosów:1
do Jorys: Zgadza się to telefon. Jednak po założeniu okularów proponuję przesunąć datę na 1895-1900. Gazyfikacja i elektryfikacja była w latach 1900-1903. Przykład: Dzisiejsza "Polonia", prawy górny róg, druty.
2013-12-26 19:25:31 (12 lat temu)
Jorys
 
0 głosów:2
Jestem pełen podziwu dla Twojej wiedzy o "elektryce " .Proszę wyjaśnij czy była np. z baterii płaskich czy okrągłych ,a może z dynama rowerowego ?
2013-12-27 18:55:36 (12 lat temu)
slawekh
 
+2 głosów:2
do Jorys: "Siłom i godnościom osobistom". Bez komentarza.
2013-12-27 20:10:38 (12 lat temu)
Jorys
 
0 głosów:1
Święte słowa ,"bez komentarza " ,prozę więc usuń swój komentarz ,wprowadzasz delikatnie mówiąc zamieszanie .Pierwsza Elektrownia Miejska w okolicy powstała Jeleniej Górze ,została oddana do użytku 1.08.1908 roku.Z uwagi na bardzo duży koszt podłączenia na dzień 1.03.1910 roku było 322 odbiorców 1 fazowych i 80 3f azowych ( siłowych )Twój przykład z Polonią ,"druty " zasilają oświetlenie gazowe ,również bez komentarza.
2013-12-28 11:18:08 (12 lat temu)
slawekh
 
+2 głosów:2
do Jorys: W 1898 zaczęto budowę linii tramwajowych elektrycznych. Uruchomiono ja na początku 1900 roku i to nie z baterii tylko z własnej elektrowni oraz z elektrowni w papierni. Fakt, że nie była to Jelenia Góra tylko Herischdorf. W 1902 rozbudowano elektrownię i w tymże roku podpisano umowę na dostarczanie nadprodukcji energii elektrycznej do wsi. W 1903/04 było podłączonych ok. 70 % budynków na prawobrzeżnej części miejscowości. Odległość od zajezdni spółki tramwajowej do osiedla "fampowskiego". Elektrownia w fabryce Fullnera oprócz własnych maszyn zasilały również część Cieplic łącznie z pałacem. Stary zdrój również na przełomie wieków posiadał oswietlenie elektryczne. Była równie elektrownia przy młynie hrabiowskim. Nawet barany w owczarni przy Oskara Langego miały w 1906 oświetlenie. Jeszcze raz napiszę, elektryfikacja i gazyfikacja miejscowości Warmbrunn 1900, Herischdorf 1903. Wynikało to z prostego faktu, tam gdzie linia tramwajowa tam prąd. Czyli od dworca kolejowego w JG do Sobieszowa.
2013-12-28 20:59:08 (12 lat temu)
TW40
 
+3 głosów:3
Podmiana na wyraźniejsze.
2026-01-05 21:06:24 (5 miesięcy temu)
slawekh
 
+1 głosów:1
do TW40: Dzięki.
2026-01-05 21:40:35 (5 miesięcy temu)
foxi
 
Czy to Rena Rolska ?
2017-03-11 19:35:26 (9 lat temu)
Podmiana.
2019-06-13 12:06:26 (7 lat temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
I Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, na scenie: Hanna Konieczna z piosenką "Jeśli chcesz". Piosenkarce akompaniuje m.in. zespół Czerwono-Czarni
2026-01-20 14:05:20 (5 miesięcy temu)
Ten widok: jak piękne i zadbane wszystko!
2018-03-10 10:53:52 (8 lat temu)
Prace regulacyjne, pogłębianie dna!Widać, szkoda że ten fotograf nie podszedł bliżej!
2018-03-10 11:08:40 (8 lat temu)
2019-10-31 20:15:36 (6 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Podmiana.
2025-12-23 16:52:35 (6 miesięcy temu)
Mirek Cholewiński
 
+1 głosów:1
2025-12-27 21:34:45 (6 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
Naniosłem znaczniki.
2025-12-27 22:33:54 (6 miesięcy temu)
matomi
 
+5 głosów:5
przepięknie zeszpecone.
2025-12-27 21:38:24 (6 miesięcy temu)
Przestawiona w inne miejsce. Nie wiem czy chwilowo na czas remontu falochronu czy na stałe?
2025-12-27 23:26:36 (6 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do marjallo:
Na czas remontu falochronu.
2025-12-28 00:12:33 (6 miesięcy temu)
witglo
 
+1 głosów:1
Dubel względem ale tu w lepszej jakości
2026-01-01 14:22:20 (5 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
7320 Dyskusji (ostatnia 5 miesięcy temu)
Rzeki Pobrzeża Bałtyckiego - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet