| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - 1981-1983 - Stan wojenny
1981
1983

1981-1983 - Stan Wojenny - Gdańsk

1981
1983

1981-1983 - Stan Wojenny - Warszawa

1981
1983

1981-1983 - Stan Wojenny - Wrocław

1981
1983

1981-1983 Stan Wojenny - Toruń

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12345678910następna
Julo
 
+2 głosów:2
Podczas tych zamieszek na moście spłonął \"gazik\" (dla młodszych czytelników: GAZ-69 to była taka sowiecka wersja auta terenowego wzorowana chyba na amerykańskim Willysie, powszechnie stosowana w wojsku i milicji \"demoludów\"). Był na wschodnim pasie mostu (czyli z lewej strony na tej fotografii). Płonąc rozmiękczył asfalt i wtopiło go w nawierzchnię na tyle trwale, że dopiero nazajutrz go wyrwali z jezdni. Oglądałem jego wrak z bliska zanim go zabrano: widziałem, że miał przytroczone do nadwozia dwa 20-litrowe kanistry: jeden był otwarty, a drugi rozerwany. Pamiętam, że jak to zobaczyłem, to od razu pomyślałem, że w tej milicji (albo w WOP - nie pamiętam jakie tablice rejestracyjne tam były: albo MOA albo HWC) to dowodzą chyba półgłówki, skoro wysyłają przeciw demonstrantom samojezdne bomby zapalające.
2010-08-26 10:32:28 (15 lat temu)
Ja widzę ten temat w tym obiekcie. Przez jaki link wchodzisz? ... bo klikając na ten pod zdjęciem \"Polska - Wydarzenia\" temat \"stan wojenny\" jest widoczny.
2010-08-26 12:37:00 (15 lat temu)
Julo
 
W \"Dzienniku Dolnośląskim\" nr 3 z 26.9.1990 znalazłem to samo zdjęcie podpisane nazwiskiem Marka Grotowskiego jako autora, zatem uzupełniłem opis fotki o tę informację.
2010-11-28 15:30:23 (15 lat temu)
do Julo: A ja dodam, że chyba na początku września w któryś z weekendów zostanie zamknięty most Grunwaldzki i będą kręcone te sceny do filmu.
2010-08-26 10:53:24 (15 lat temu)
do Julo: Ten ślad po pożarze milicyjnego gazika, jak blizna na asfalcie zniknął chyba po remoncie mostu, jakoś w nowym stuleciu.
2010-08-26 13:03:17 (15 lat temu)
Kavikvs
 
do Neo[EZN]: Przeniosłem \"Stan Wojenny\" do działu \"Region Polska\" /dział \"wydarzenia\" ale tam temat się nie pokazuje.
2010-08-26 12:32:21 (15 lat temu)
Kavikvs
 
do Neo[EZN]: Teraz już widzę. Zaobserwowałem, że serwer czasem potrzebuje paru minut na pokazanie obiektu po jego utworzeniu lub zmianach.
2010-08-26 12:49:50 (15 lat temu)
do Kavikvs: To się dzieje tylko na stronie głównej jedynie w środkowej jej części oraz na stronie głównej miejscowości. Nigdzie indziej.
2010-08-26 12:53:58 (15 lat temu)
Kavikvs
 
do Neo[EZN]: No to dołącz do listy Region Polska. Przez jakiś czas nie było Stanu Wojennego na pewno. Sprawdzałem bardzo dokładnie obiekt po obiekcie. Już się bałem, że coś namotałem przy przenosinach.
2010-08-26 12:59:52 (15 lat temu)
do Kavikvs: Sprawdzałem i nie ma żadnego cache. Możesz to sam sprawdzić zakładając jakiś obiekt w tym obiekcie.
2010-08-26 13:05:01 (15 lat temu)
do Danuta B.: Korba od tego Gaza tkwiła w asfalcie kilka lat. Samochód stracił WOP.
2025-12-25 15:25:51 (6 miesięcy temu)
Kavikvs
 
do Neo[EZN]: Nie zakładałem tylko przeniosłem.
2010-08-26 13:15:47 (15 lat temu)
do Kavikvs: No to przenieść tymczasowo i sprawdzić :) Jeśli się od razu pokaże to nie ma żadnego cache.
2010-08-26 13:30:48 (15 lat temu)
Kavikvs
 
do Neo[EZN]: No właśnie tak myślałem, że nie będzie żadnego cashu za zdjęcia.
2010-08-26 15:19:40 (15 lat temu)
Dürgoy Marcin
 
+2 głosów:2
Defiluje jednostka lotnicza. Prawdopodobnie Dzień Wojska Polskiego obchodzony w październiku.
2025-11-11 18:04:36 (7 miesięcy temu)
yani
 
Dopisałem do Stanu Wojennego.
Wygląda mi to na Stegny albo Sadybę. A może Ursynów?
Za tyłem Skota widać jakiś budynek, może ktoś rozpozna?
2022-05-12 19:02:03 (4 lata temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2022-09-14 21:31:07 (3 lata temu)
mokotofil
 
+2 głosów:2
2022-09-14 21:53:32 (3 lata temu)
yani
 
do mokotofil:
Czyli to skrzyżowanie Sobieskiego i Witosa, a budynek w tle należy do ambasady KRLD.
2022-09-15 01:05:17 (3 lata temu)
yani
 
do mokotofil:
Jednak to skrzyżowanie z Idzikowskiego, nie Witosa.
2025-07-03 14:11:44 (11 miesięcy temu)
Może to Rumia? Sugeruję się jedynie znakiem.
2020-07-23 10:03:07 (5 lat temu)
polskup
 
+2 głosów:2
Budynek na środku kadru to Południowa 19 w Gdyni, a fotografię wykonano ze skrzyżowania Al. K. Jagiellończyka z Morską, w kierunku północnym.
2025-11-13 11:47:17 (7 miesięcy temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
Według NAC, daty skrajne zrobienia tego zdjęcia to : 1981-03-01 do 1981-03-31. Tam pozostała ekipa usadowiona jeszcze w roku 2016. Pewnie koledzy prezydenta elekta :)
2025-07-01 22:49:06 (11 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
2025-07-01 23:16:56 (11 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
2025-07-09 23:00:33 (11 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
To jest raczej luty lub marzec 82. Okoliczności wyraźnie wskazują na stan wojenny, ale od 13 do 31 grudnia 81 trzymał mróz a tu widzimy już początki roztopów.
2025-07-10 06:57:38 (11 miesięcy temu)
dev
 
Co to za kolekcja z NAC? Autor?
2025-07-14 10:46:53 (11 miesięcy temu)
Ricardo
 
+1 głosów:1
Co to jest za wzór hełmu, który służba patrolowa WSW ma na głowie?

To nie był chyba ani wojskowy, ani milicyjny standard wyposażeniowy.

Hmm, dziwne trochę…
2025-07-07 00:08:27 (11 miesięcy temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-09-02 23:15:42 (9 miesięcy temu)
mamik
 
+3 głosów:3
do Ricardo: Hełm z tworzywa sztucznego żeby ich szyje od patrolowania nie bolały :-)
2025-07-07 08:12:52 (11 miesięcy temu)
yani
 
Trasa Toruńska.
2025-08-04 15:08:53 (10 miesięcy temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do yani: Tak jest. Most Grota-Roweckiego, węzeł z Wisłostradą, kierunek wschód - konkretnie.
2025-08-04 16:12:44 (10 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
Kilińskiego w stronę Długiej.
2025-09-05 13:19:12 (9 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
3 maja, autor prawdopodobnie Maciej Czarnocki.
2025-09-05 13:49:21 (9 miesięcy temu)
yani
 
Autor + znacznik.
2025-09-08 21:48:51 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
Rozbita brama nr 2 Stoczni Gdańskiej
2025-12-13 08:42:41 (6 miesięcy temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
do Woj11: W tym dwukondygnacyjnym budynku z lewej pracowała moja śp. Mama
2025-12-13 14:35:47 (6 miesięcy temu)
Woj11
 
Rozbita brama nr 2 Stoczni Gdańskiej
2025-12-13 08:42:21 (6 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
92 Dyskusji (ostatnia 6 miesięcy temu)
1981-1983 - Stan wojenny - obiekty i wydarzenia
1981-1983 - Stan wojenny w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet