| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Miejsca spoczynku władców Polski

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Miejsca spoczynku władców Polski

2 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456następna
Mariusz Brzeziński
 
+2 głosów:2
Bogusława XIV po śmierci pochowano w Słupsku, a po 17 latach jego szczątki uroczyście przeniesiono do Szczecina. Z rozbitej krypty kości księcia na wiele lat trafiły do magazynu szczecińskiej PAM. W II RP doczekał się trzeciego pogrzebu tym razem w katolickiej katedrze św. Jakuba. Ksiązę Bogusław całe życie był ewangelikiem.
2011-09-29 22:48:14 (14 lat temu)
WW
 
do Mariusz Brzeziński: W II RP?
2011-09-30 01:02:30 (14 lat temu)
do WW: Oczywiście w III RP, och ta numeracja w ciągłym ruchu.
2011-09-30 01:11:10 (14 lat temu)
jwk
 
Zdjęcie zostało wykonane w Słupsku w kościele św. Jacka . Więcej informacji
2013-11-13 22:07:28 (12 lat temu)
Obelisk-Epitafium legendarnego Bolka III - domniemanego syna księcia Bolka II i Agnieszki. Miał on być w wieku kilku lat przez przypadek śmiertelnie ugodzony kamieniem w głowę przez błazna książęcego, Jakuba Thau. Dziś uważa się to za legendę
Pierwotnie epitafium było poświęcone księciu Bernardowi Statecznemu. Obecna treść widoczna na epitafium pojawił się dopiero po 1741r.

Obelisk-epitafium znajduje się nad miejscem, gdzie w miedzianej trumnie zamurowane są szczątki wszystkich pochowanych tu książąt. Miejsce to jest dobrze widziane na zdjęciu. To ta mała tumba z monogramem z literą "B" na białym kartuszu.
2012-07-03 14:43:49 (13 lat temu)
Z dedykacją dla Hanny... :)
2013-07-25 21:14:39 (12 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Arkadiusz K. (Arro): Arek, jak możesz to daj większe. Jest dużo szczegółów a przy tym rozmiarze słabo są czytelne. Daj z 1000px na krótkim boku, powinno być dobrze.
2013-07-25 21:21:04 (12 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do pawulon: Pawle, to już jutro zamienię je na większe. Teraz w firmie jestem i nie bardzo mam możliwość.
2013-07-25 21:51:51 (12 lat temu)
x xx
 
do Arkadiusz K. (Arro): masz wdechową robotę, stróż nocny ?
2013-07-25 21:56:05 (12 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do x xx: Nie aż tak wdechowa. Dozoruję produkcję energii elektrycznej.
2013-07-25 22:22:57 (12 lat temu)
x xx
 
+1 głosów:1
do Arkadiusz K. (Arro): wdechowa,ze możesz pogadać z nami w pracy, sporo fotopolan urozmaica sobie pracę pracą na portalu, potem jest przerwa na dotarcie do domu i później znowu przygoda z fotopolską, tak czy inaczej zawsze to raźniej w dobrym fotopolskim towarzystwie.
2013-07-25 22:27:23 (12 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+5 głosów:5
do x xx: Dobrze jest, nie ma co psuć - jak mawiają. Doborowe fotopolskie towarzystwo doceniam już od kilku lat i nie zamierzam tego zmieniać ;)
2013-07-25 22:31:05 (12 lat temu)
pawulon
 
+4 głosów:4
do x xx: Ty Zygmunt uważaj, jak Arka zdenerwujesz to Ci prąd wyłączy ;)
2013-07-25 22:54:12 (12 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+2 głosów:2
do pawulon: Pawle, zgodnie z prośbą fotki sklepień podmienione na większe - 1100px na boku krótszym. Powinno być ok :)
2013-07-27 14:42:10 (12 lat temu)
pawulon
 
do Arkadiusz K. (Arro): Super, choć ja bym dał jeszcze większe, bo naprawdę jest co oglądać. Przepiękne freski ;)
2013-07-27 14:56:56 (12 lat temu)
do pawulon: To prawda, jest co podziwiać. Szkoda, że na żywo zdecydowanie za ciemno tam, no i sklepienie za wysoko, by dostrzec szczegóły.
2013-07-27 15:04:19 (12 lat temu)
† ML
 
Przydałoby się podać miejsce. Myślę, że to Katedra, ale pewien nie jestem. Coś mi tak świta z dzieciństwa.
2013-09-24 19:19:26 (12 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
do † ML: Przecież jest przypisane do katedry.
2013-09-24 19:22:53 (12 lat temu)
WW
 
do † ML: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2013-09-24 19:23:24 (12 lat temu)
† ML
 
+3 głosów:3
do Cristoforo: Słowo honoru, że widziałem inny przypis (tylko do cmentarzy). Przecież nie robiłbym takiej głupiej uwagi. Czasem bywa, ze w swojej przeglądarce widzę coś innego niż inni. Jakieś starsze wersje, które uaktualniają się po kilku sesjach. :(
2013-09-24 19:48:18 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Od frontu grobowca św. Jadwigi mamy epitafium zmarłej w 1707 roku księżniczki Karoliny, ostatniej Piastówny.

2014-01-02 11:41:51 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
2014-01-11 10:14:18 (12 lat temu)
Jeszcze nigdy tu nie byłem - to jest w kościele św. Klary?
2014-01-12 23:28:42 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Budowla jest dwunawowa. Północna część to mauzoleum, południowa kościół.
2014-01-13 00:54:22 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Dzisiaj o godz. 19.00, będzie można zwiedzić mauzoleum w ramach Nocy Kościołów.
2015-06-21 16:19:20 (11 lat temu)
do Cristoforo: Oprócz tego, także dzisiaj odbędzie się zwiedzanie z przewodnikiem w kościele św. Maurycego i w kościele św. Idziego. Wieczorne godziny zwiedzania, podane prawie na końcu tej strony
2015-06-21 16:21:24 (11 lat temu)
do Cristoforo: Szkoda, że tak późno o tym przeczytałem :(
2015-06-21 21:38:28 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Ja żałuję, że dopiero dzisiaj dowiedziałem się o tej imprezie - w jej ostatni dzień - kilka dni przepadło, a można było dużo zwiedzić :( Zdążyłem jednak polecieć do urszulanek. Bardzo ciekawy obiekt. Można było wejść na piętro klasztoru, gdzie jest urządzone małe muzeum - jest stamtąd wejście na chór kościelny. Oprócz tego kościół, mauzoleum i wirydarz. Pierwszy raz widziałem kościół od północnej strony. Nigdzie indziej nie wpuszczano. Prawie udało się z jedną siostrą wejść do krypt klarysek i urszulanek, ale inna chyba wyższa rangą gdy zobaczyła co się kroi, to niestety zabroniła.
2015-06-21 23:09:58 (11 lat temu)
do Cristoforo: To za rok może będziemy pamiętać o tej imprezie i pewnie kilka osób chętnie tam się przejdzie :) Udało Ci się zrobić jakieś fotki? O nocy muzeów pamiętam, w październiku będzie impreza z SARP ale mam nadzieję, że nie zrobią znów zapisów przez facebooka jak rok temu dyskryminując tych, którzy z tego narzędzia bardzo rzadko korzystają lub w ogóle...
2015-06-21 23:34:30 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Niestety, nie mam odpowiedniego sprzętu. Moja idiotkamera nie radzi sobie w takich ciemnych pomieszczeniach. Kompletnie nic nie wyszło. Wiedziałem, że tak będzie więc nastawiłem się na oglądanie. Okazuje się, że ta impreza jest organizowana cyklicznie od kilku lat - a ja przeczytałem o niej dopiero dziś. W przyszłym roku koniecznie trzeba tego przypilnować - napewno zbierze się grupa fotopolan :) Co do SARPu to niestety takie mamy czasy, że wszystko odbywa się na facebooku, co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. W tym roku pewnie nie będzie inaczej. Chcąc, nie chcąc mam tam konto, bo dzięki niemu mam w formie "gazety" większość wrocławskich wątków w jednym miejscu i często mogę dać znać, że stanie się czy dzieje się to czy tamto. Za chwilę dojdzie do tego, że nie dowiemy się o niczym jeśli nie będziemy mieli facebooka...
2015-06-22 00:17:07 (11 lat temu)
Immortality
 
+1 głosów:1
"Stopa zmarłego spoczywa na lwie - jest to pierwsze na Śląsku zastosowanie w rzeźbie nagrobkowej motywu, który symbolizuje pokonanego szatana" (Krzysztof R. Mazurski -Krzeszów i okolice)
2016-02-08 19:15:52 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
Tumba została wykonana w 1902 r. czyli można zawęzić datowanie.
2016-01-28 19:04:53 (10 lat temu)
StaSta
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Zawęziłem:)
A tak na marginesie, współautor obrazu (Tondos) to mó pradziadek:)
2016-01-28 21:06:40 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Sarkofag św. Jadwigi
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodany link
2015-12-28 17:39:34 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
52 Dyskusji (ostatnia 10 lat temu)
Miejsca spoczynku władców Polski - obiekty i wydarzenia
Miejsca spoczynku władców Polski w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet