| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (3)
Obiekty w okolicy
Kasprowicza 2
48
m
Leszno
Leszno Dworzec Mały
61
m
Leszno
Dworcowa 5
64
m
Leszno
Sąd Rejonowy
66
m
Leszno
Przejazd kolejowy
77
m
Leszno

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pomnik techniki

Zbudowano: 1968/1977
Szybowiec na cokole pojawił się w Lesznie w 1968 r., z okazji mistrzostw świata w szybownictwie. W 1977 roku podczas dożynek, ustawiono go na stałe w obecnym miejscu. Stał się symbolem miasta znanego z prężnego aeroklubu i międzynarodowych sukcesów szybowników oraz lotników.
Był to model SZD-43 Orion. W 2002 r. szybowiec został poważnie uszkodzony przez wichurę. W jego miejsce z okazji Szybowcowych Mistrzostw Świata w 2003 r., umieszczono szybowiec SZD-12 Mucha 100. Gdy zawody się skończyły, władze miasta musiały szybowiec oddać do Wrocławia. Od tamtej pory cokół stał pusty.
W 2006 roku stanął na nim SZD-42 Jantar. W czasie budowy pobliskiego ronda został uszkodzony przez robotników i musiał być zdemontowany.
Po remoncie powrócił na swoje miejsce w
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
skrzypa
 
O dzięki za pomoc Dzidek
2011-06-12 17:45:30 (15 lat temu)
Dodałem jeszcze lokalizację ul. Kasprowicza i Rondo Zatorze. Widoczna w głębi ulica Kasprowicza. Rondo Zatorze obecnie jest budowane i powstaje w miejscu dotychczasowych skrzyżowań ulic Kasprowicza z Dworcową i zjazdem z Wiaduktu Grota-Roweckiego oraz Święciechowskiej z Dworcową. Do tego dokłada się jeszcze skrzyżowanie Dworcowej z nieczynnym od lat przejazdem kolejowym na końcu ul. Słowiańskiej.
2011-06-12 17:49:27 (15 lat temu)
do skrzypa: Nie ma za co. To moje miasto i w końcu jestem tu od robienia porządków w nim ;)
2011-06-12 17:51:41 (15 lat temu)
do dzidek1960: Zamierzam w lipcu przyjechać do Leszna,myślę że nie pobłądzę:)
2011-06-12 17:51:53 (15 lat temu)
do trz (tedesse): Zawsze możesz wcześniej przysłać e-maila i jeżeli mi tylko będzie pasowało to mogę służyć za przewodnika. Coś mi jednak mówi, że Ty masz dużo wspólnego z Lesznem :)
2011-06-12 17:56:56 (15 lat temu)
do dzidek1960: Tu się urodziłem(ul.Średnia 24)później (Leszczyńskich 30) i tu mieszka moja rodzina(już tylko siostry) na Leszczyńskich 30 i Grunwaldzkiej 46.
2011-06-12 18:03:04 (15 lat temu)
Ewqa100
 
Jadąc autem można się wystraszyć, bo wygląda jakby rzeczywiście jakiś szybowiec spadał prosto na jezdnię :)
2019-03-01 06:05:20 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 7 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet