| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Pomnik Otto von Bismarcka
40
m
Poznań
Słup ogłoszeniowy z początku XX w....
53
m
Poznań
Pomnik Najświętszego Serca Pana Je...
56
m
Poznań
Pomnik Adama Mickiewicza
64
m
Poznań
Słup ogłoszeniowy z początku XX w....
70
m
Poznań

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pomnik ofiar Czerwca 1956

Zbudowano: 1981
Pomnik Ofiar Czerwca 1956 - – pomnik na placu Adama Mickiewicza w Dzielnicy Cesarskiej w Poznaniu, upamiętniający wydarzenia Poznańskiego Czerwca 56 oraz późniejszych wystąpień w PRL, który stanął 19 czerwca, a został oficjalnie odsłonięty 28 czerwca 1981 roku, w 25. rocznicę wydarzeń czerwcowych. Pomnik składa się z dwóch stalowych krzyży: 19,5- oraz 21-metrowego (symbole śmierci i zmartwychwstania) połączonych razem ze sobą, oraz monumentu z głową orła. Na lewym krzyżu widnieje data 1956, nawiązująca do Poznańskiego Czerwca 56, na prawym zaś umieszczone są daty 1968, 1970, 1976, 1980 i 1981. Po prawej stronie pomnika znajdują się główne hasła protestujących robotników: "O Boga, Za wolność, prawo i chleb." oraz podpis: "Czerwiec 1956".
Źródło
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
vetinari
 
+2 głosów:2
Czasami sie mi uda w pracy sluchacz noca radio, coś tam tnie, ślifuje, albo pije kawke, oczywiścze w regularnej przerwie :-). No i w tym tygodniu, 28.6. slyśalem na naśym czeskim radioźurnalu wlaśnie wiwiad s dyrektorem IPN ktury wlaśnie wyjaśnial Poznański Czarny Czwartek...ja, jako czech raćej nic na ten temat nie wiedzialem....Bardzo smutne wydarzenia, o kturych sie czasami zapomina..Nie bede mieśal tutaj sprawy politiczne, ale tu ludzie wyśly do ulic tylko z powodu biedy i nedzy...
2016-07-03 14:56:51 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Pomnik Mickiewicza też ;-)
2017-06-03 22:36:56 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 9 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet