| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Najbliższe obiekty nieistniejące
Pętla tramwajowa "Winiary"
1585
m
Poznań
Włościańska 20
1609
m
Poznań
Źródlana 17
1839
m
Poznań
Źródlana 15
1848
m
Poznań
Willa Leitgebera
1940
m
Poznań

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Hala sterowca

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1913
Zlikwidowano: 1945
Halę dla zeppelinów zbudowano w 1913.
Hala stanęła w szczerym polu na północ od cytadeli .
Konstrukcja wynosiła 170 metrów usadowiona na żelbetonowych fundamentach .
Podczas działań wojennych , II wojny światowej 1945 roku ,konstrukcja został dość poważnie uszkodzona i ostatecznie rozebrana .
Obecnie pozostały jedynie niewielkie fragmenty fundamentów , które mieszczą się między jezdniami Al. Solidarności .
Niemal dokładnie miejsca hali dla zeppelinów obecnie znajduje się
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
trz (tedesse)
 
+1 głosów:1
Hala widziana z zeppelina?
2011-12-29 23:54:05 (14 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
Czy to była tylko hala, czy też znajdowała się ona na lotnisku. Jeśli tak to obiekt powinien nazywać się "Lotnisko".
2011-12-30 00:10:30 (14 lat temu)
do pawulon: Myślę że to była hala dla sterowców (typu Zeppelin) i pole dla ich startu
2011-12-30 00:31:09 (14 lat temu)
jurekpogodno
 
+3 głosów:3
do pawulon: W opisie jest --tak mi się wydaje - opisane jasno ?
Lotnisko to zupełnie inna historia :)
Na lotnisku pozostawiłem trochę zdrowia :)
Zeppelinhalę znam jedynie z kart historii .
Dal jasności - Lotnisko dalej funkcjonuje i ma się dobrze , zeppelinhala to wspominki , lotnisko mieści się między ul.Dabrowskiego-Bukowska __ zeppelinhala mieściła się na obecnym pasie zieleni Al. Solidarności (Serbska).

2011-12-30 13:34:12 (14 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do trz (tedesse): Ale zapewne tak jak we Wrocławiu znajdowała się ta hala na lotnisku. W przypadku Wrocławia na dawnym lotnisku na Gądowie, tu pewnie też było zanim zbudowano na Ławicy.
2011-12-30 00:34:48 (14 lat temu)
dzidek1960
 
+2 głosów:2
do trz (tedesse): W ubiegłym roku był w TVP Poznań reportaż o tym obiekcie. Kojarzę sobie, że było to lądowisko i hangar specjalnie zbudowane dla Zeppelinów. Nie był to teren żadnego innego lotniska a w materiale pokazano oprócz pozostałości fundamentów istniejących do dziś stare plany i zdjęcia.
2011-12-30 11:53:25 (14 lat temu)
trz (tedesse)
 
+1 głosów:1
do pawulon: W Pile zakłady lotnicze "Albatros"i lotnisko było na obecnej ulicy Lotniczej, a hala do sterowców i pola startowe (lądowisko) przy obecnej alei Powstańców Wielkopolskich
2011-12-30 00:55:49 (14 lat temu)
do jurekpogodno: To tak jak w Pile inna bajka:)
2011-12-31 00:25:22 (14 lat temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Oprócz hali widać balon obserwacyjny Perseval-Singfeld Typ Ae. Znajdował się w zdobytym przez powstańców hangarze wraz licznymi samolotami.
2022-12-18 16:31:34 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 3 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet