| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Muzeum Regionalne
20a
Najbliższe atrakcje turystyczne
Muzeum Pałac Saski
53
m
Kutno
Kościół Narodzenia NMP
5503
m
Głogowiec
Kościół św. Katarzyny
0.1
km
Witonia
Kościół św. Tomasza Apostoła
0.1
km
Grochów
Kościół Wniebowzięcia NMP
0.1
km
Mnich-Ośrodek

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Muzeum Regionalne

Architekt: Bonifacy Witkowski (9 realizacji)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1843-1845
Dawniej: Ratusz
Zabytek: 511-III-24 z 13.01.1950; 347 z 11.07.1967

Ratusz w Kutnie – budowla w stylu klasycystycznym zaprojektowana przez Bonifacego Witkowskiego.
Została wybudowana w latach 1843–1845, na działce ofiarowanej przez ówczesnego dziedzica miasta Feliksa Mniewskiego.
Budynek stoi przy Placu J. Piłsudskiego skąd otwiera się długa perspektywa ul. Królewskiej i drogi prowadzącej w kierunku Warszawy.
W piętrowym ratuszu dominuje czworoboczna wieża z jednoosiowym ryzalitem w fasadzie. Część klasycystycznego wystroju architektonicznego elewacji frontowej usunięto podczas okupacji hitlerowskiej.
Od 1981 ratusz jest siedzibą Muzeum Regionalnego w Kutnie, w którym można obejrzeć pamiątki i dokumenty obrazujące dzieje miasta.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ratusz_w_Kutnie

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
marek45
 
+3 głosów:3
Fot. J. Korpal
2026-02-25 17:11:33 (4 miesiące temu)
WW
 
+2 głosów:2
Piękny moskwicz udowadnia, że zdjęcie zostało zrobione w tym samym momencie i - zapewne - przez tego samego fotografa, co to:
2010-12-02 15:49:44 (15 lat temu)
Obecnie Muzeum Regionalne i Muzeum Pałac Saski to "naczynia połączone", jedna całość. Wejście widoczne jest między dwoma wspomnianymi budynkami, zwiedzanie odbywa się w nich i pozostałych budynkach niewidocznych na dziedzińcu. Fajnie by było scalić te obiekty.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dopisek
2026-02-15 20:56:15 (4 miesiące temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 4 miesiące temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet