| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat szamotulski
Więcej (8)
Obiekty w okolicy
Rynek 16
31
m
Obrzycko
Rynek 6
35
m
Obrzycko
Rynek 4a
36
m
Obrzycko
Rynek 15
38
m
Obrzycko
Rynek 7
42
m
Obrzycko

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ratusz

Zabytek: 321/A z 21.10.1968
szamotulski /
Ratusz - wzniesiony został w połowie XVII w.w stylu barokowym. W XIX w. zamieniony na spichrz, do pierwotnego stanu przywrócony został na początku lat 60-tych poprzedniego stulecia. Obecnie jest siedzibą władz gminnych i miejskich.
Murowany z czerwonej cegły, nieotynkowany, trzykondygnacyjny na planie kwadratu posiada od strony zachodniej wysuniętą czworoboczną,pięciokondygnacyjną wieżę zwieńczoną drewnianą wieżyczką z czterospadowym blaszanym daszkiem.
W elewacji południowej ratusza na wysokości pierwszego piętra umieszczone jest renesansowe marmurowe obramienie okna z 1527 r.,przywiezione w 1843 r. przez Atanazego Raczyńskiego z klasztoru Batalha w Portugalii. Zdarzenie to dokumentuje znajdująca się powyżej marmurowa tablica z tekstem w języku niemieckim.
Aktywny
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Na pierwszym piętrze, trzecie okno od prawej ma renesansowe obramienie, o którym mowa w opisie.
2011-05-14 18:29:27 (15 lat temu)
WW
 
Jakim cudem tej tablicy nikt od 90 lat nie zniszczył? Niesamowite.
2011-05-14 21:41:28 (15 lat temu)
Kavikvs
 
+2 głosów:2
do WW: Zwykłe niedopatrzenie.
2011-05-14 21:45:31 (15 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Kavikvs: Wciąż możemy to naprawić :)
2011-05-14 22:10:35 (15 lat temu)
pawulon
 
To z herbem to chyba witraż a nie tablica.
2011-05-14 23:34:02 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
do pawulon: Tablica jest bezpośrednio pod daszkiem, nad oknem.
2011-05-15 09:46:10 (15 lat temu)
Podmiana na większe
2015-03-12 15:08:25 (11 lat temu)
do WW: Mógł byś trochę jaśniej napisać o co chodzi z tym zniszczeniem ?
2015-03-12 15:15:32 (11 lat temu)
do piotr brzezina : O to że za PRLu niszczono wszelkie niemieckojęzyczne napisy.
2015-03-12 21:41:10 (11 lat temu)
witglo
 
Na zdjęciu widać chyba ratusz, a nie kościół ewangelicki. Zmienił bym przypisanie obiektu do:
2026-01-04 12:23:10 (5 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 5 miesięcy temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet