| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kopalnia Węgla Kamiennego "Nowy Wirek"
136
Obiekty w okolicy
Szyb Wirek
55
m
Ruda Śląska
Szyb Nowy Wirek
87
m
Ruda Śląska
Wieża ciśnień
119
m
Ruda Śląska
Elektrociepłownia Nowy Wirek
135
m
Ruda Śląska
Pomnik Trudu Górniczego
139
m
Ruda Śląska

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kopalnia Węgla Kamiennego "Nowy Wirek"

Obiekt istnieje częściowo
Dawniej: Hugo-Zwang”, Wirek, Nowy Wirek, Polska -Wirek, Kopalnia Węgla Kamiennego "Halemba-Wirek" Ruch "Wirek"
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Kolejka ta służyła do przewozu węgla z szybu Menzel (późniejsza kopalnia Nowy Wirek) na szyb Aschenborn (Andrzej) gdzie była sortownia i załadunek na kolej. Nie miała nic wspólnego z hutą Antonina. Moim zdaniem najlepiej przypisać do szybu Andrzej.
2021-03-04 20:53:49 (5 lat temu)
Milena Sontowska
 
+1 głosów:1
Ciekawa sytuacja się zrobiła, mamy ul. Szyb Andrzeja -> Szyb Andrzeja -> Szyb Andrzeja, niech ktoś usunie jeden podobiekt i przeniesie to zdjęcie, bo obiekt się dubluje przez to
2022-02-24 01:53:30 (4 lata temu)
do ritterswalder: Taka sama kolejka była z Szybu Artur na szyb Andrzej bo tam była sortownia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 123478
2021-03-04 21:18:29 (5 lat temu)
do Eugeniusz S.: Racja, tylko ta druga była późniejsza (pojawia się dopiero na mapach międzywojennych).
2021-03-04 21:31:21 (5 lat temu)
Zdjęcie zrobione z punktu
2020-08-28 20:24:09 (5 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
Zero problemów, na maksa radości, niech w Nowym Roku ciągle wiosna gości! Życzy wszystkim Fotopolanom i sympatykom Eugeniusz
2020-12-31 22:20:57 (5 lat temu)
Dziękuję bardzo i wzajemnie!
2021-01-01 10:25:40 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do Eugeniusz S.: Dzięki i wzajemnie - zdrowia i samych pozytywnych emocji - Zosia i Paweł
2021-01-01 09:42:04 (5 lat temu)
reden
 
Niby nie tak dawno, ale ciężko mi teraz to miejsce zlokalizować...
2021-04-03 10:28:29 (5 lat temu)
fantom
 
do reden: Przypuszczam że zdjęcie zostało zrobione z tego miejsca:

z widokiem na Zakład przeróbki węgla:
2021-04-03 12:02:19 (5 lat temu)
reden
 
do fantom: Zapewne. Nie nadążam już ze zmianami tej naszej infrastruktury... Dzięki :)
2021-04-03 12:43:22 (5 lat temu)
reden
 
+2 głosów:2
Super te zdjęcia z okolic Hugona.
Tym bardziej, że przypomina mi się moje dzieciństwo. Na tej hałdzie, z wagoników były wysypywane skarby: kamienie, kawałki węgla z odbitymi paprociami.
Wieczorami wskakiwaliśmy do tych wagoników i robiliśmy sobie przejażdżki. Jeden taki Jasiu cudem uniknął śmierci albo kalectwa, kiedy w ostatnim momencie uciekł z pomiędzy buforów zderzających się wagoników.
2021-11-18 07:42:33 (4 lata temu)
Mnie się wydaje ze te zdjęcie jest flipnięte. komin powinien być z lewej strony.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2021-11-18 12:52:46 (4 lata temu)
reden
 
Z tej wieży na Hugobergu?
2021-11-17 07:44:06 (4 lata temu)
2023-12-04 21:38:42 (2 lata temu)
do Eugeniusz S.: Załatwione
2023-12-05 08:03:46 (2 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Dopisalem do obiektu, i witamy nowego uźytkownika ☺
2023-03-15 16:34:24 (3 lata temu)
cesarok_SW
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dzień dobry :) Mam nadzieję, że szybko ogarnę jak wrzucać zdjęcia do konkretnych obiektów :).
2023-03-15 17:50:37 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do cesarok_SW: W razie problemów zapytaj w komentarzu pod zdjięciem....zawsze się znajdzie odpowiedź albo pomocna ręka ☺
2023-03-15 20:12:38 (3 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
Dlaczego czarno białe?
2023-03-15 19:48:45 (3 lata temu)
max
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Bo jest na Fotopolsce od dziś i w 2018 roku nie znał jeszcze regulaminu FP?
2023-03-15 19:51:11 (3 lata temu)
cesarok_SW
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Nie mam niestety w archiwum kolorowego, a jakaś wartość dokumentalna tego zdjęcia chyba jest (?), więc mam nadzieję, że się nadaje.
2023-03-15 20:17:28 (3 lata temu)
max
 
+1 głosów:1
do cesarok_SW: Jest ok. Przy nowych zdjęciach trzymaj się zapisów regulaminu strony.
2023-03-15 20:21:37 (3 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+3 głosów:3
Śmierć budynku zaczyna się od dachu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: styl
2025-07-16 20:22:20 (11 miesięcy temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
2025-07-16 21:11:20 (11 miesięcy temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Zginął człowiek...
2025-07-17 10:18:36 (11 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
30 Dyskusji (ostatnia 11 miesięcy temu)
Kopalnia - a raczej resztki "Nowego Wirka" /wcześniej Polska-Wirek/. Dla mnie zdjęcie obrazuje obecną kondycję przemysłu, społeczeństwa i wiele innych dziedz...
Widok na pozostałości kopalni Nowy Wirek z ulicy Łukasiewicza.
1919-1922
1880
-
1929
1880
-
1951
1951
-
1955
1951
-
1986
1958
-
1986
1986
-
2002
1986
-
2008
2007
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2010
Kopalnia Węgla Kamiennego "Nowy Wirek" - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet