| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Katowicka
1
1b
3
4
10
18
34
34 a
36
36 a
38
38 a
40
40a
41
43
45
47A
141
144
144B
150
151
166
170

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Katowicka

Dawniej: Laurastrasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Tak nazywał się Wirek.Natomiast ulica to była kiedyś Katowicka a teraz Górnośląska.Dzisiaj tu jest rondo,stacja Orlenu a poniżej Kaufland.Urodziłem się tutaj.Link odnosi się do zupełnie innej dzielnicy,do Nowego Bytomia
2009-01-17 19:54:04 (17 lat temu)
fck
 
do karminadel: Dzięk, zmieniłem przypisanie :).
2009-01-17 19:56:06 (17 lat temu)
Przez moment nie byłem pewny czy ta ulica nazywa się dzisiaj Górnośląska.Trochę czasu już minęlo odkąd "zmieniłem adres".Pozdrawiam.
2009-01-18 07:30:48 (17 lat temu)
Coś nie gra bo po Górnośląskiej (obecnej) nie jeździ i nie jeździł nigdy tramwaj. Może to być Katowicka, ale ten łuk torow tramwajowych jest nieco zagadkowy - jeśli fotografujący stał plecami do obecnego ronda u zbiegu Katowickiej, Stalmacha, Odrodzenia i Nowary to tramwaj mijałby fotografa/rysownika po lewej jego stronie.
2009-01-18 22:22:52 (17 lat temu)
Trzeba rzeczywiście poprawić nazwę ulicy na Katowicka!!!Teraz patrzę na mapę i Górnośląska odbija w dół.Jadąc samochodem musiałem widzieć tabliczkę z Górnośląską i to mnie zmyliło.Było to wtedy kiedy podpadł Figuła.
Co do torowiska to jego" kształt" mógł ulec zmianie przy budowie drogi.Zaraz i tak jest zakręt w stronę Wirku.Ta część ulicy się zachowała do dzisiaj.Pozdrawiam.
2009-01-19 10:09:49 (17 lat temu)
fck
 
do karminadel: Już :).
2009-01-19 20:45:16 (17 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
Te budynki już przechodzą do historii zostały tylko dwa.
2011-11-26 20:19:19 (14 lat temu)
hvp
 
do fck: w rzeczywistości ta kamienica jest obecnie pod dwoma adresami - Katowicka 43 (6 pierwszych okien od lewej) i Katowicka 45 (pozostałe 8/9 okien do prawej) - w związku z tym, przydałoby się na powyższym zdjęciu dodać po lewej jeszcze odnośnik do Katowickiej 43 :)
2020-08-17 14:05:55 (5 lat temu)
Dana
 
Wózek dla Tereski ;)
2020-08-17 14:09:06 (5 lat temu)
Rycina jest podpisana w tej książce "Eisenwalzwerk in Antonienhuette" a więc to nie jest huta Pokój lecz walcownia żelaza Lory w Wirku. W jej miejscu podczas pierwszej wojny światowej wybudowano osiedle zwane Verdun (Werdon, między obecnymi ulicami 1 Maja, Katowicką, Zdziebkowskiej i Ściegiennego).
2018-08-20 15:46:27 (7 lat temu)
do ritterswalder: Przypisałem do dzielnicy Wirek.
2018-08-20 20:16:04 (7 lat temu)
maniek
 
+3 głosów:3
To nie jest Huta Antonina - Antonienhutte to nazwa miejscowości, a zdjęcie przedstawia nieistniejące już domy przy obecnej ulicy Katowickiej.
2013-09-23 21:51:59 (12 lat temu)
mar
 
+2 głosów:2
do maniek: Poprawione, dziękuję :)
2013-09-23 22:13:15 (12 lat temu)
Ta kamienica (dosłownie) z prawej ciekawa była...
2013-09-23 23:30:20 (12 lat temu)
maniek
 
do mar: Cieszę się że mogłem pomóc.
2013-10-01 22:03:01 (12 lat temu)
mar
 
do maniek: :))
2013-10-01 22:04:58 (12 lat temu)
do maniek: W którym miejscu stały te domy.
2013-10-01 22:07:24 (12 lat temu)
maniek
 
+2 głosów:2
Te domy stały na wysokości bloku przy ulicy Szyb Andrzeja nr 8 patrząc od ulicy Katowickiej ( zobacz to miejsce na Google Street View [ZDJĘCIA] ). Te wysokie domy wyburzono chyba na przełomie lat 60 - 70-tych.Przy tych domach był przystanek tramwajowy linii nr 9 w czasach gdy tramwaj jeździł jeszcze starą drogą na której jest w tej chwili targowisko, a przystanek w centrum Wirku był przy restauracji "Śląska" ( dawniej "Caffe Duda" ) obecne skrzyżowanie ulic Sienkiewicza i Tuwima.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wyjaśnienie
2013-10-10 12:08:55 (12 lat temu)
Jednak pod kilof - kilka miesięcy temu budynki były zabezpieczane i mówiło się o remoncie...
Swoją drogą tam na Wirku wiele się dzieje - Kaufland zburzony i wybudowany od nowa, szkoła się skrzywiła i ją wyprostowali...
2011-11-23 23:50:24 (14 lat temu)
Petroniusz
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Możesz rozwinąć zdanie "Kaufland zburzony i wybudowany od nowa, szkoła się skrzywiła i ją wyprostowali"?. Bo jak czytam, że w sąsiednim Bytomiu wydobycie idzie na zawał i w związku z tym w majestacie prawa znikają kolejne budynki z lat 1900-1940, a ludzie, często starzy, są zmuszeni do szukania nowego miejsca na spędzenie reszty swojego życia, a często nie mają nawet możliwości zabrania symbolicznej szczoteczki do zębów, to zaczynam się zastanawiać, czy żyję w jakimś "Bantustanie" czy kraju, który ponad 20 lat temu wybrał konkretny kierunek rozwoju.
P.s. Czy ktoś w Bytomiu foci upadające budynki?
2011-11-24 00:54:35 (14 lat temu)
Tomasz Górny (Nemo5576)
 
+1 głosów:1
do Petroniusz: Niestety, chyba nikt z nas :(
2011-11-24 09:39:16 (14 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Petroniusz: Kaufland w wyniku szkód górniczych został zburzony,i postawiony w tym samym miejscu na nowych fundamentach. Mamy pięć kategorii szkód górniczych więc jeżeli inwestor zaoszczędzi to efekt jest jak na Kauflandzie.Trzeba pamiętać ze te stare budynki w większości od powstania nie były remontowane.
2011-11-24 11:00:16 (14 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Petroniusz: Tak jak Eugen pisze - o ile w przypadku Karbia w mediach jest szum to o wireckim Kauflandzie (Katowicka 26) co najwyżej lokalne gazety wzmianiki pisały. Budynek powstał gdzieś w 2003r. (typowy, taki sam jak w Chorzowie na 3-go Maja i na Kościuszki) i juz w jakiś rok póżniej zaczął się sypać, następnie Nadzór Budowlany wyłączył obiekt z użytkowania, a Kaufland przeniósł handel do hali namiotowej rozstawionej na parkingu.
Co do szkoły to jeden z segmentów budynku usytuowanego na skarpie ponad ulicą Katowicką odchylił się od pionu (co było badrzo widoczne ze względu na klinowo rozszerzającą się ku górze dylatację) i niedawno był odcinany od fundamentu i prostowany.
2011-11-24 18:29:37 (14 lat temu)
Jan Kołodziej
 
+2 głosów:2
To nie jest Huta Pokój. Pomyłka była już w tej książce z której rycina pochodzi. To wirecka huta Antonia. w szczycie swojego istnienia, pięć wielkich pieców. Widok z Teichstrasse przez jeden ze stawów (dziś 1 maja). Huta Pokój tylu nie miała, cierpiała też na niedostatek wody, stąd później doprowadzona rurą woda z rzeki Kłodnicy.
2024-08-22 19:21:56 (rok temu)
do Jan Kołodziej: Dzięki skorygowałem.
2024-08-22 21:16:28 (rok temu)
super zdjecie! z calego widoku tylko jeden budynek stoi do dzis
2014-11-16 21:05:35 (11 lat temu)
mar
 
do Wojtek-SRS: Który?
2014-11-16 21:13:39 (11 lat temu)
do mar: ten wysoki po prawej
2014-11-16 21:15:39 (11 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do Wojtek-SRS: Czy to ten?
2014-11-16 21:49:58 (11 lat temu)
do mar: to wlasnie ten :)
2014-11-16 22:08:09 (11 lat temu)
mar
 
do Wojtek-SRS: Dziękuję :)
2014-11-16 22:12:37 (11 lat temu)
hvp
 
do mar: w rzeczywistości ta kamienica jest obecnie pod dwoma adresami - Katowicka 43 (6 pierwszych okien od lewej) i Katowicka 45 (pozostałe 8/9 okien do prawej) - w związku z tym, przydałoby się na powyższym zdjęciu dodać po lewej jeszcze odnośnik do Katowickiej 43 :)
2020-08-17 14:03:21 (5 lat temu)
augiasz
 
To może rzeczywiście zrobić w zimie. Tymczasem mamy widok z Google StreetView - tyle że bez liści w 50% kadru
2015-05-10 17:24:42 (11 lat temu)
do augiasz: Jak się ktoś uprze to możemy to usunąć.
2015-05-10 17:31:35 (11 lat temu)
do piotr brzezina : Zamów drwali i będzie zdjęcie.
2015-05-10 17:55:50 (11 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Odsłonięty w 1961.
2019-04-21 13:21:35 (7 lat temu)
Ten pomnik chyba już nie istnieje.
2019-04-21 13:27:08 (7 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Istnieje przy ulicy Katowickiej
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 2019
2019-04-21 13:49:11 (7 lat temu)
Dopisałem do ulicy Katowickiej.
2021-01-09 11:59:29 (5 lat temu)
Dana
 
Czy pierwszy plan to obecnie teren Górniczego Klubu Sportowego Wawel Wirek?
2025-04-09 09:12:11 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Ale znaczniki mamy i w niezidentyfikowanych tkwi?
2025-04-09 09:16:07 (rok temu)
Dana
 
do Jarosław Dubowski: Potrzebna podpowiedź, gdzie to najlepiej przypisać :)
2025-04-09 09:18:06 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do Dana : Zdjęcie zrobione na boisku KS Wawel.
2025-04-09 11:39:07 (rok temu)
Dana
 
do Eugeniusz S.: No, teraz jestem spokojna - dzięki :)
2025-04-09 14:08:17 (rok temu)
do Dana : Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-04-09 15:18:05 (rok temu)
Pokaż na mapie
10 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Ulica Katowicka - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet