| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Most drogowy
32
m
Bartoszyce
Bema 27
64
m
Bartoszyce
Wizyta Cyrku Wictoria
92
m
Bartoszyce
Bema 12a
116
m
Bartoszyce
Bema 25
122
m
Bartoszyce

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Dana
 
Podmiana i poprawa datowania
2023-02-06 17:29:01 (3 lata temu)
ylooC
 
Zmieniłem datowanie na max 1915, bo wtedy most był wysadzony. Na jego miejscu powstał dzisiejszy most (stary)
2020-01-03 17:34:43 (6 lat temu)
Kozioł
 
Czy ten most na zdjęciu to ta sama konstrukcja co obecnie istniejący niebieski "stary" most ?
2020-01-03 17:22:52 (6 lat temu)
Kozioł
 
Dzięki, nie wiedziałem. Dodam, że most ten jest w stanie agonalnym. Rdza odchodzi płatami centymetrowej grubości, konstrukcja bardzo zniszczona i przerdzewiała. Ciekawe, kiedy on się złamie pod ciężarem własnym ( i kostki nawierzchniowej).
2020-01-03 17:37:15 (6 lat temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do Kozioł: Tak to ta sama konstrukcja co "stary"
2020-01-03 17:29:05 (6 lat temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do Kozioł: Konstrukcja pochodzi najprawdopodobniej z lat 1916-1920, bo zastąpił on starszy most o przęsłach łukowych z jazdą dołem - wysadzony w 1915
2020-01-03 17:38:45 (6 lat temu)
polskup
 
Nazwa ulicy oficjalnie brzmi jak cytuję: „Generała Bema”. Zatem z nazwy trzeba wyrzucić "Józefa". A czy "Generała" dajemy za "Bema" czy nie? Przepraszam, nadal tego nie ogarniam.
2025-10-24 07:03:01 (8 miesięcy temu)
Columba livia
 
+4 głosów:4
do polskup: Zostawiłbym Bema Józefa, gen.
2025-10-24 09:29:51 (8 miesięcy temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do Columba livia: Ale Józefa nie ma w nazwie urzędowej. Przecież skoro przepisujemy z TERYTu nawet błędy ortograficzne i fleksyjne, to dlaczego nagle mamy dopisywać imię, którego tam nie ma? Ulic w takim brzmieniu TERYT wykazuje 26 w kraju. Ulic Józefa Bema, bez generała, jest 76, Natomiast "gen. Józefa Bema" - 117. Do tego jeszcze 13 ulic gen. Bema, ze skrótem stopnia i bez imienia :)
2025-10-24 09:55:28 (8 miesięcy temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do polskup: Ja w tym przypadku posłużyłbym się taką logiką, żeby wilk został cały i owca była syta. ;-)
Jeżeli TERYT to Generała Bema, to u nas niech będzie bez Józefa, ale z generałem z tyłu. A dlaczego z tyłu, a nie z przodu, wiadomo. A Bema bez Józefa, ale z generałem, chyba każdy po podstawówce kojarzy, więc my mający tu w swoich spisach wiele ulic tylko Kościuszki bez Tadeusza możemy to zaakceptować. ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2025-10-24 22:37:57 (8 miesięcy temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Zmieniłem wg wytycznych. Z przecinkiem, bo to nie imię i bez skrótu, bo w nazwie nie ma skrótu. Swoją drogą nie spodziewałem się, że taka dowolność panuje w tym nazewnictwie w skali kraju. Dopiero jak się to porówna, i próbuje zastosować jakąś logikę, to włos się jeży na głowie. Wspomniany Kościuszko też był przecież generałem, a gen. Kościuszki nie spotkałem... A nie, zaraz, TERYT wypluwa 11 rekordów :) Największym problemem jest dla mnie wyczucie, dlaczego my piszemy "Świętego Wincentego" (Warszawa), a "Jadwigi, św." (Złoty Stok), choć w jednym i drugim przypadku oficjalna nazwa ma ten sam schemat. I to jest tylko przykład.
2025-10-25 07:51:34 (8 miesięcy temu)
Rado-NDM
 
+1 głosów:1
2025-11-15 22:34:29 (7 miesięcy temu)
2025-11-15 22:35:11 (7 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia 7 miesięcy temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet