| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

O wieży i malowidłach w dawnych tekstach - https://jbc.jelenia-gora.pl/dlibra/publication/31637/edition/34255/content?  [Tado]

 

 

 

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
TW40
 
To zdjęcie chyba trzeba podmienić; w miniaturce wyświetla się jakaś zabudowana ulica...
2010-09-14 12:14:35 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
Duch ?
2013-05-22 09:17:12 (13 lat temu)
Thor
 
+3 głosów:3
E tam. Modelka straciła dla mnie głowę ;)
2013-05-23 00:22:12 (13 lat temu)
† KazimierzP
 
+2 głosów:2
do Thor: Szkoda, że nie straciła co innego bo by nie była w tej ciemnej opończy!;-)
2013-05-23 09:59:31 (13 lat temu)
Spichlerz, te wiekowe stropy przetrzymywały tony zbóż przez kilkaset lat, w niektórych belkach zachowały się zapiski ołówkiem - rok i ile "korców" zboża na danym piętrze złożono, najstarsza mają 1800 + , podobno dzięki tej funkcji baszta nie została zburzona.
2015-11-12 17:33:39 (10 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Podobno Średniowieczna i później przez kolejne wieki lodówka- dosłownie, zimą była wypełniana pod sufit bryłami lodu z Bobru, nie było z tym problemu bo zimy były zimami z prawdziwego zdarzenia, lód ten był układany pod sufit właśnie na tej podmurówce, a ten rowek miał odprowadzać ewentualną wodę jak wiosną nieco zapasu technologicznego nieco stopniało, była to wyłącznie lodówka do przechowywania mięsa....źródło tej wiedzy- podsłuchane u przewodnika jednej z wycieczek po Baszcie.
2017-05-31 19:10:35 (9 lat temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
Na poddaszu, na belkach, są ciekawe daty, podpisy dawnych chuliganów.
2017-06-05 20:21:19 (9 lat temu)
do antypuszka©: O niektóre z lat 1900 + w innych miejscach są dla dociekliwych napisy ile zboża w danym roku po żniwach zmagazynowano, podobno najstarsze z 1800 + , w jednostkach zwanych "korzec" jest to opisane, wszak baszta była spichlerzem folwarku i Tylko! dlatego przetrwała do naszych czasów!
2017-06-05 20:23:43 (9 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Ty mówiłeś że brano kawałki drewna z belek do badania na wiek wieży.
2017-06-05 20:59:18 (9 lat temu)
do piotr brzezina : Tak i to kilkakrotnie na przestrzeni lat, i w ostatnich latach, technika datowania jest coraz doskonalsza, z wywiadu wiem że część belek była wymieniana przez stulecia są więc belki z 1700 +,1800+ a najstarsze są z drzew ściętych w l. 1400 !
2017-06-06 17:06:30 (9 lat temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
Sklejka z dwóch fotek ?
2017-06-05 20:48:40 (9 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do antypuszka©: Jakże by inaczej ;)
2017-06-05 21:24:09 (9 lat temu)
do pawulon: A jakiego programu do łączenia fotek używasz ?
2017-06-05 21:36:26 (9 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do antypuszka©: PS-a.
2017-06-06 04:46:53 (9 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
Z XIV wieku i się zachowały, niesamowite!
2017-06-09 22:38:15 (9 lat temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
Trafiłeś i w te strony?
2019-12-02 18:02:25 (6 lat temu)
do chrzan233 : Niestety...te zdjiecia wnetrza tego wykuszu sie nienadaja na strony. Nie mialem wtedy jeścze tyle doświadczeń. Ale mam zdjiecia z drugiego pietra, dziśaj nad nimy popracuje i jutro dodam ☺☺☺
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka ☺
2019-12-02 18:14:55 (6 lat temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
do vetinari: Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ,ale to zdjęcie powyżej udane moim zdaniem.
2019-12-02 18:17:07 (6 lat temu)
do chrzan233 : Myszlalem źe pytaś czy zrobilem zdjiecia tych fresek w wnetrzu tej wneky....
2019-12-02 18:21:45 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : Teraz mi Izka wytlumaczyla Twoje pytanie, wiec...udalo mi sie dotrzeć na VIII. spotkanie fotopolanów w Lupkach.
2019-12-02 18:31:50 (6 lat temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
do vetinari: Tak, faktycznie, oglądałem zdjęcia ze spotkania. Wyleciało mi, że również Siedlęcin był w programie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2019-12-02 18:51:35 (6 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do vetinari: Bardzo mi się podoba to zdjęcie - jak przez dziurkę od klucza...;-)
2019-12-14 07:46:49 (6 lat temu)
do 4elza: Dziekuje...musialem sie troche nauczyć obrabianie zdjieć źe bym powrócil do tej serii z spotkania. Wtedy mialem ten trudny okres atramentowy....☺☺☺
2019-12-14 08:36:39 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Franto, gratuluję "zdjęcia miesiąca" !
2020-01-01 16:21:48 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dziekuje, jakoś sie trafilo, zwlaścza jak polowa glosów sa ludzie ze spotkania ☺☺☺
2020-01-01 18:29:50 (6 lat temu)
Marek W
 
+1 głosów:1
:)))
2019-12-03 20:01:12 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Marek W : ☺☺☺+☺☺☺
2019-12-04 07:02:34 (6 lat temu)
Mile wspomnienia....☺
2022-09-28 20:08:21 (3 lata temu)
12 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Poddasze wieży rycerskiej
Wnętrza Wieźy rycerskiej, detail drewnianych drzwi.
1960-1965
1960-1965
1960-1965
1960
-
1965
1960
-
1965
1962
-
1999
1999
-
2006
1999
-
2006
2006
-
2006
2006
-
2006
2006
-
2006
2006
-
2006
2006
-
2006
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet