| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Pawilon handlowy
Obiekty w okolicy
Krasnal „Kazimierz”
12
m
Wrocław
Piastowska 36
21
m
Wrocław
Piastowska 38
29
m
Wrocław
Sienkiewicza 89 - Piastowska 40
35
m
Wrocław
Piastowska 34
42
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pawilon handlowy

Dawniej: Księgarnia im. Stana Tymińskiego, sklep z zabawkami,

Księgarnia „imienia Stana Tymińskiego” funkcjonowała we Wrocławiu podczas kampanii wyborczej prezydenckiej w 1990 roku, albo tuż po niej.

Relacja z uroczystości otwarcia księgarni im. Stana Tymińskiego we Wrocławiu
dodano: 2010-12-01, autor: Julo
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
† ☻
 
+3 głosów:3
Właściciel kiosku chyba nie jest stały w uczuciach, o Stanie chyba już dawno zapomniał. Ostanio jak tam byłem to jeszcze obchodził wielką smutę po Kaczyńskim
2012-10-15 08:26:29 (13 lat temu)
Na Pomorskiej była przez lata Księgarnia im. F. Mercury'ego
2020-10-02 11:04:59 (5 lat temu)
Julo
 
Wydaje mi się, że epizod z tą księgarnią to było gdzieś na ul. Sienkiewicza albo na Nowowiejskiej. Pomóżcie zlokalizować, bowiem - aż się nie chce wierzyć - w reportażu z otwarcia tej księgarni autorka nie napisała, gdzie ten reportaż przeprowadziła!
2010-12-01 21:10:19 (15 lat temu)
mar
 
Chyba róg Piastowskiej i Sienkiewicza.Tam jest taki placyk.
2010-12-01 21:25:30 (15 lat temu)
mar
 
Kwiaciarnia jakaś była.
2010-12-01 21:47:13 (15 lat temu)
esski
 
+5 głosów:5
Jeszcze bylem w PL kiedy odbywaly sie owczesne , pierwsze demokratyczne wybory glowy panstwa. Na placyku, w odwiecznej kwiaciarni u zbiegu Piastowskiej i Sienkiewicza Stasiek Tyminski , a raczej tegoz jegomoscia komitet wyborczy skutecznie przekonal wlasciciela odwiecznie stojacej w tym miejscu kwiaciarni do zmiany branzy handlowej. W ciagu kilku godzin rozdano wszelkie stojace na polkach kwiaty zas okna i polki tegoz kiosku wypelnily sie zielonkawym odcieniem okladki ksiazek autorstwa imc pana Stana Tyminskiego , pot znamiennym tytulem \"Swiete Psy\", Kolejek po wydawnictwo nie bylo, Kandydat na prezydenta RP pojawil sie byl w tym miejscu, zapewne w tym samym czasie kiedy umowiony byl na rozmowe w studio PTV Echo. Pamietam ta rozmowe, wspomniano tam miedzy innym o wspanialym czlowieku , ktory to z szerokim gestem ofiarowal jednemu z domow dziecka we wrocku astronomiczna sume w wysokosci USD$ 10.000, Po pytaniu zadanym przez prowadzacego a dotyczacego praw autorskich w prowadzonej przez Stana TV w Iquitos, Pan Stasiu sie oburzyl, wstal i wyszedl. Dom dziecka - jak sie okazalo kilka tygodni pozniej - nigdy tej kwoty nie orzymal, zas wlasciciel tegoz kiosku z kwiatami podal swego chlebodawce do sadu, sprawa dotyczyla peknietej banki pelnej obietnic przedwyborczych i spodziewanych gor pieniedzy majacych pochodzic ze sprzedazy tak wspanialej ksiazki. Sprawa utknela w sadzie jakos tak latem roku panskiego 1991.
2010-12-04 18:55:31 (15 lat temu)
esski
 
Kiosk w lipcu 1992, kiedy opuszczalem ojczyzne stal jeszcze pusty. Dzis... nie mam pojecia co sie tam dzieje.
2010-12-04 18:56:27 (15 lat temu)
Julo
 
do mar: A jest (była?) na placyku jakaś kwiaciarnia, co ją na księgarnię przerobili?
2010-12-01 21:41:13 (15 lat temu)
Julo
 
do mar: Dodałem znacznik w tym miejscu
2010-12-05 12:08:01 (15 lat temu)
mar
 
do Julo: Dawno nie byłam w tych okolicach.
2010-12-01 21:42:19 (15 lat temu)
pawulon
 
do Julo: Była księgarnia zrobiona z dawnej kwiaciarni. Moje dzieci sprzedawały tam używane podręczniki po zakończeniu roku szkolnego.
2010-12-01 23:33:03 (15 lat temu)
pawulon
 
do esski : Mieszkam niedaleko to podejdę i sprawdzę.
2010-12-04 20:38:02 (15 lat temu)
Julo
 
do esski : Nie wiem, czy zajrzałeś na stronkę na której cytuję w całości artykuł z Dziennika Dolnośląskiego poświęcony temu spotkaniu. Oprócz tego artykuliku był w tym Dzienniku także wywiad ze Stanem Tymińskim, ale uznałem, że nie warto go kopiować, bo facet bredził niemożebnie pływając w ogólnikach.
2010-12-04 21:06:19 (15 lat temu)
esski
 
do pawulon: Pawulonie, i cóż tam w tym kiosku teraz się dzieje?
2012-10-14 14:40:48 (13 lat temu)
pawulon
 
do esski : Kiosk stoi jak stał, nawet mały remoncik był zrobiony, ale teraz to chyba mają art. biurowo-zabawkarskie bo zawsze jak przejeżdżam obok to widzę powywieszane jakieś pluszaki i tym podobne pierdoły ;)
2012-10-14 17:22:10 (13 lat temu)
do Vojtech Csernók: Tu, gdzie jest kiermasz obuwia:
2020-10-02 11:09:56 (5 lat temu)
Mikrob
 
Te skrzynki to chyba jako siodełka służą?
2018-05-04 21:21:14 (8 lat temu)
vigo
 
do Mikrob: Nie, na nich leżały deski i robiły za półki z towarem (widać taką półkę pod ścianą) ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2018-05-04 21:26:25 (8 lat temu)
Mikrob
 
do vigo: Nie zauważyłem tej półki. Widać nic nie może być nieprzydatne. Nawet duże pudło.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2018-05-04 21:32:13 (8 lat temu)
Robiąc zdjęcie 3 lata temu nie myślałem że to się stanie aż tak szybko.
2018-05-04 16:22:58 (8 lat temu)
vigo
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Dla nie znających Wrocławia - oczywiście nie chodzi o ten blaszak, a o Pana Kazimierza:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2018-05-04 20:10:43 (8 lat temu)
Mikrob
 
+1 głosów:1
do vigo: To znaczy, że został już wezwany tam na górę?
2018-05-04 21:13:58 (8 lat temu)
vigo
 
do Mikrob: Ma już ponad 92 lata i zabrakło sił. Widziałem Go jeszcze jesienią ubiegłego roku i mam nadzieję, że dożyje 100 lat.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2018-05-04 21:17:33 (8 lat temu)
Mikrob
 
do vigo: Czyli na szczęście źle zrozumiałem zdjęcie i komentarze pod nim. Takiemu to trzeba śpiewać "200 lat!". Szkoda, że ktoś nie przejął po nim fachu, że tak powiem.
2018-05-04 21:20:19 (8 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
Świeżynek, odsłonięty 36 godzin temu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: rodzaj
2018-06-13 00:18:58 (8 lat temu)
jens
 
+1 głosów:1
Pan Kazimierz jest pewnie zachwycony
2021-09-21 21:20:15 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Pawilon handlowy na innych zdjęciach
2016
-
2016
2016
-
2016
Pawilon handlowy - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet