| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (44)
Obiekty w okolicy
Piastowska 36
24
m
Wrocław
Sienkiewicza 89 - Piastowska 40
27
m
Wrocław
Pawilon handlowy
29
m
Wrocław
Piastowska 34
33
m
Wrocław
Krasnal „Kazimierz”
41
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
esski
 
+1 głosów:1
Panie - Panowie, za dwie stówki

aukcja kończy się już za chwilę
tylko te skromne $60........
2012-08-24 06:05:27 (13 lat temu)
† ☻
 
Ja niestety ma na celowniku kilkanaście innych sztuk i czekam do końca licytacji, na większą ilość brak sałaty
2012-08-24 11:20:14 (13 lat temu)
pawulon
 
W tym narożnym budynku z wieżyczką odkąd pamiętam była apteka (chyba nadal jest). Jedno mnie w tym zdjęciu zastanawia, a w zasadzie nie pasuje do tego co znam, mianowicie brak torowiska na ul. Piastowskiej ;)
2012-08-24 11:20:35 (13 lat temu)
vigo
 
2015-03-15 15:11:31 (11 lat temu)
vigo
 
W opisie obiektu "Ulica Piastowska" jest podana między innymi dawna nazwa: Nowej Huty.
Czy ktoś wie coś więcej na ten temat? (źródło dopisku, daty itp.)
2015-04-20 16:22:56 (11 lat temu)
esski
 
do pawulon: W moim monitorze widać wszystko jak należy ( na widokówce z linku) , sytuacja

przedstawiała się mniej więcej tak, jak ja to zapamiętałem i jak było zachowane

do pierwszego prucia tego skrzyżowania bodajże w drugiej połowie lat 80 XXw. W

lewym dolnym rogu widać prawoskręt. Był on inny od wszelkich pozostałych

używanych w mieście. Kierujący tramwajem a skręcający z Piastowskiej ->

Nowowiejska w kierunku Sienkiewicza -> Reja pierwszą wajchę musiał przekładać w

okolicy przystanku/cukierni na Piastowskiej, wjeżdżał "pod prąd" na

Piastowskiej, następnie przekładał kolejną wajchę aby skręcić w Sienkiewicza -> Reja,
po wykonaniu skrętu wysiadał ponownie aby tym razem z toru "pod prąd"

przełożyć wajchę ( w okolicy warzywniaka) na torowisko właściwe w kierunku

jazdy. Wszystko to spowodowane było obecnością tylko jednego torowiska

przeznaczonego do skrętu z Piastowskiej w Sienkiewicza.
Podobna sytuacja była ( prawdopodobnie) ze skrętem z kierunku Piastowska->
Grunwaldzka w Sienkiewicza->Sawickiej. Nie mam bladego pojęcia jak przedstawia

się sytuacja na gruncie tego skrzyżowania w dniu dziesiejszym.

Co do powyższego zdjęcia i nieistniejącego w jezdni torowiska to należy

przypomnieć iz W 1911 r. SSB otworzyło nową trasę w ulicach Nowowiejskiej i

Piastowskiej (spinając ją ze swoim torowiskiem na pl. Grunwaldzkim). Widokówka

wyprodukowano ( jak widać w opisie) w okolicy roku 1900,
nie pokazywała zatem torowiska wbudowanego w jezdnię kilka lat późńej po jej wydrukowaniu.
2012-08-24 15:59:22 (13 lat temu)
pawulon
 
do esski : Ja to wszystko co napisałeś wiem bo tam się wychowałem (dokładnie przy Ukrytej), a napisałem o tych torach tylko dlatego że dziwnie wygląda ich brak dla kogoś kto od urodzenia widział je w tym miejscu.
2012-08-24 17:54:34 (13 lat temu)
† ☻
 
+2 głosów:2
do esski : Pamiętam do dziś wydarzenie, które miało miejsce ponad 10 lat temu, na krótko przed północą wsiadłem w okolicach Parku Szczytnickiego do tramwaju dziennego z tablicą o treści: "Zjazd do zajezdni Dąbie". Myślałem, że szybko przesiądę się na Placu Grunwaldzkim w ostatni dzienny tramwaj, który zawiezie mnie do domu, no bo przecież z Parku Szczytnickiego na Dąbie tramwaj musi jechać przez "Grunwald" skręcając z Sienkiewicza w Piastowską. Zdziwiłem się mocno gdy tramwaj minął to skrzyżowanie, dopiero wtedy uświadomiłem sobie, że jadąc Sienkiewicza w kierunku zachodnim nie można skręcić w Piastowską, bo takiego skrętu torów nie ma, jest tylko od drugiej strony. Tymczasem tramwaj skręcił w przeciwną stronę i ulicą Nowowiejską mknął dalej nie zatrzymując się na następnych przystankach bo to w końcu zjazd do zajezdni. Dojechał do Jedności potem skręcił na Słowińską i już myślałem, że na tablicy jest błąd, że pojedzie do zajezdni na Słowiańskiej, ale minął ją. Dopiero na Placu Powstańców Wielkopolskich tramwaj zatoczył koło, wrócił tą samą trasą i po jakichś 20 minutach dojechał do Piastowskiej, a później oczywiście do Grunwaldzkiego.
2012-08-24 19:46:05 (13 lat temu)
esski
 
do pawulon: A jak to dziś wygląda? BTW.... tą widokówkę z roku 1928 ktoś drapnął

a mówią i piszą że bieda w PL.....
2012-08-24 22:24:28 (13 lat temu)
pawulon
 
do esski : Może ktoś od nas ;) Co do tego skrzyżowania to najlepiej zobacz sam na googlu, widać idealni cały układ torów.
2012-08-24 22:42:36 (13 lat temu)
do vigo: To piękne zdjęcie musiało zostać wykonane między 1904 a 1911 rokiem. Jest już linia tramwajowa na ulicy Sienkiewicza ale nie ma tej na Piastowskiej.
2015-03-15 23:54:39 (11 lat temu)
do vigo: No ciekawe skąd to się wzięło... Nie znajduje takiej nazwy na starych planach miasta.
2015-04-21 09:11:23 (11 lat temu)
vigo
 
do Cristoforo: Wg mojej wiedzy jest to pomyłka. Tym bardziej, że przywrócenia nazwy "Piastowska" było zgodne z ówcześnie obowiązującą teorią "ziem odzyskanych".
2015-04-21 14:46:05 (11 lat temu)
do vigo: Może odezwie się autor tego dodatkowego wpisu i rzuci światło na temat. Znikąd to się nie wzięło. Gdzieś musiał znaleźć jakąś informację.
2015-04-21 14:57:18 (11 lat temu)
vigo
 
do Cristoforo: Na to właśnie liczę.
2015-04-21 15:07:38 (11 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do vigo: A może to pokłosie przeprowadzki sprzed wielu lat. Przeprowadzki z wiadomego portalu. Neo
przelewał skryptem całą zawartość bez wdawania się w szczegóły. Za jednym kliknięciem myszy poszło 1700 ulic wraz z opisem i zdjęciami. Dopiero teraz po latach wielu, sokole/lisie oko wypatrzyło to o czym piszemy powyźej.
2015-04-21 17:12:54 (11 lat temu)
do esski : Pamiętam, że Vorwerk dodał bardzo dużo opisów ulic ale nie wiem jak jest w przypadku tego opisu.
2015-04-21 17:47:46 (11 lat temu)
vigo
 
do esski : Tam nic nie ma na ten temat
2015-04-21 17:48:17 (11 lat temu)
vigo
 
do Neo[EZN]: W końcu ustaliłem genezę błędnego wpisu ulicy Nowej Huty jako jednej z dawnych nazw Piastowskiej. Wpis został usunięty.
2017-02-10 19:08:28 (9 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
Ja wiem, że już jest: - ale strasznie wkurza mnie ten znaczek :-)
2015-11-25 18:51:50 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 9 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet