| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Śrutarska 36

Widok z Grand Hotelu Austria

Obiekty w okolicy
Śrutarska 39c
21
m
Cieszyn
Browarna 3
22
m
Cieszyn
Podwórze
26
m
Cieszyn
Śrutarska 39b
28
m
Cieszyn
Śrutarska 43
32
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Śrutarska 36

Zbudowano: 1890-1891
Dawniej: Sala koncertowa Grand Hotelu Austria
1 subskrypcja

Kamienica przypisana była do dzielnicy Miasto z numerem konskrypcyjnym 71. Numer posesji był podwójny. Dla Braühausgasse nr 2, zaś dla Schröttergasse nr 20. Obiekt został wzniesiony w latach 1890-1891 przez Josefa Motikę oraz Alberta Dostala. Budynek służył za salę koncertową a jego historia ma ścisły związek z Grand Hotelem "Austria" http://fotopolska.eu/1217,obiekt.html . 12 listopada 1893 r. w tzw. "sali Eugena" odbyło się pierwsze spotkanie założonego w dniu 4 października stowarzyszenie robotnicze pod nazwą "Allgemeiner Arbeiter Bildungs - Verein", czyli "Ogólne robotnicze stowarzyszenie kształcące" (stosowano również nazwę Robotnicze Towarzystwo oświaty), na którym zeszło się około 150 robotników i 5 robotnic. Na spotkaniu tym przemawiali delegaci wyłącznie spoza Cieszyna i to w języku niemieckim oraz polskim. Od 1897 r. stowarzyszenie to wynajmowało lokal w kamienicy przy ul. Saska Kępa 11 http://fotopolska.eu/Glowna_11_Cieszyn .

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
palo
 
Skoro jesteś na miejscu to się ujawnij :) Może na piwko pójdziemy ? Skrzyknąć ekipę to raz dwa
2014-08-23 07:18:19 (11 lat temu)
pawulon
 
Staszek, podmień jeszcze raz tą panoramkę na taką co ma min. 900-1000 pikseli na wysokość.
2014-08-23 08:59:19 (11 lat temu)
stoik
 
do palo: oj tam... z tym spotkaniem FP to już rzeźbię od pół roku. chyba że udacie się indywidualnie. wypijcie za moje zdrowie.
2014-08-23 12:33:43 (11 lat temu)
Stenek
 
do pawulon: Podmień - no właśnie, zanim ją wstawiłem, to sprawdziłem ile mają takie co już tu są, i taką dałem.
Np ta panorama: ma 3397x950 i jakoś może być.
Znów coś nie tak, znów coś skopałem, to już zaczyna mi dawać w kość, co bym nie zrobił - źle!.
Mam jeszcze parę innych zdjęć, może wstawię
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: correcta
2014-08-23 20:10:52 (11 lat temu)
Stenek
 
do stoik: Jeszcze tylko jestem tu parę dni, ale mam plan na każdy z nich i luzu nawet na paznokieć nie znajdę, sorry ...
2014-08-23 20:12:04 (11 lat temu)
stoik
 
U Zduna też kiedyś była piwiarnia. Obecnie kupuje się tam ryby na święta Bożego Narodzenia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literka
2021-05-28 22:45:57 (5 lat temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2023-08-05 16:20:22 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 2 lata temu)
Śrutarska 36 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet