| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat nowodworski
OBIEKTY - Stare Orzechowo
Obiekty w okolicy
Kaplica NMP Królowej Polski
1001
m
Stare Orzechowo
Stare Orzechowo 17
1084
m
Stare Orzechowo
Kościelna 132
1139
m
Skrzeszew
Dworski Las 4
1181
m
Topolina
Kapliczka
1217
m
Skrzeszew

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rurociąg "Przyjaźń" / Most kolejowy na Narwi

Obiekt istnieje częściowo
Architekt: Franciszek Szelągowski (1 realizacja)
Inwestor: Polskie Koleje Państwowe (1 inwestycja)
Zbudowano: 1938-39
Zlikwidowano: wrzesień 1939
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
mex33
 
Wygląda identycznie (te kratownice) jak most na Wiśle - twierdza Modlin....hmmmm
2016-05-05 22:11:39 (10 lat temu)
W bazie kolejowej zidentyfikowano jako most na Wiśle w Dęblinie. Kto za, kto przeciw? ;)
2016-05-11 05:59:45 (10 lat temu)
mex33
 
Most kolejowy w Dęblinie? W 1939 roku po nieudanym wysadzeniu mostu został uszkodzony tylko nieduży fragment "podłogi" pomiędzy filarami. Uszkodzenie to dość szybko załatali Niemcy, tak że sam most był przejezdny...mam trzy oryginalne fotografie niemieckie potwierdzające ten fakt....w 1940 roku był już naprawiony...Niemcy wysadzili go wycofując się z Dęblina w 1944 roku....a może to zdjęcie pochodzi z tego okresu? Wygląda na bardzo skutecznie wysadzony....precyzyjna niemiecka robota? Odbudowany został dopiero w 1947 roku.
Osobiście szukałem podobnego mostu na Ukrainie i w rejonach Litwy/Łotwy/Estonii...nic mi podobnie wysadzonego nie wpadło mi w oczy....intrygujące zdjęcie...daje do myślenia...
2016-05-20 23:40:37 (10 lat temu)
Marek Potocki
 
+2 głosów:2
Jest ciekawa i chyba prawdopodobna koncepcja - most kolejowy przez Narew na linii Legionowo - Nasielsk.
Wybudowany i wysadzony w 1939 roku, obecnie filary wykorzystywane przez rurociąg.
2016-07-04 05:40:12 (9 lat temu)
most na Narwi w Orzechowie ma tylko 3 filary pomiedzy przyczółkami
2021-02-20 19:07:27 (5 lat temu)
do mex33 : Biorąc pod uwagę filary mostu byłby to widok na most od zachodu jednak z tej strony nie ma takiego wysokiego brzegu, z którego zostało zrobione zdjęcie. Kratownice się różnią , same filary też chyba trochę inne są . Nie widać także przejść dla pieszych i barierek po obu stronach mostu a te byłyby widoczne .
2016-05-06 04:35:26 (10 lat temu)
do Marek Potocki: Według mnie kratownice i filary też się nie zgadzają z mostem w Dęblinie . W ogóle w zbiorach na FP do mostu w Dęblinie jest wrzuconych kilka mostów z tych samych lat, które się od siebie różnią. Chyba ktoś powinien tam zrobić porządek.
2016-05-11 09:36:25 (10 lat temu)
2021-02-20 21:03:02 (5 lat temu)
2017-04-28 14:12:29 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 5 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet