| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Wnętrza

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
4elza
 
Jedne z ładniejszych zdjęć wnętrz zostały wykonane przez Ciebie.
2025-11-24 07:12:19 (7 miesięcy temu)
4elza
 
... i fragment kapy ktoś przyciął drzwiczkami.
2025-11-24 07:14:43 (7 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Z drewna..., ale i z metalu też ;-)
2025-11-24 08:21:29 (7 miesięcy temu)
yani
 
+3 głosów:3
Wygląda na wykonany całkowicie z mosiądzu albo brązu, a nie z drewna.
2025-11-24 12:50:30 (7 miesięcy temu)
do 4elza: To zrozumiałe, że miejsca wkręcania żarówek i przewody elektryczne są metalowe:)
2025-11-24 09:33:33 (7 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do yani: "Rów­nie in­te­re­su­ją­ce są oś­wiet­la­ją­ce kom­na­tę dwa ży­ran­do­le w for­mie pier­ście­ni trzy­ma­nych przez che­ru­bi­nów. Ży­ran­do­le wy­ko­na­no z drew­na, ale w spo­sób tak zmyś­lny, że do złu­dze­nia przy­po­mi­na­ją od­le­wy z brą­zu".
2025-11-24 13:11:33 (7 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
do da signa:
Nie wierzę w każdą rzecz, którą ktoś napisał, z zasady jestem sceptykiem. Moim zdaniem żyrandol jest tak ażurowej konstrukcji, że niemożliwe aby przetrwał lata w takim stanie, gdyby był wykonany z drewna. Albo by się wypaczył, albo pojawiłyby się spękania, o kornikach już nie wspominając.
O tym, że jest metalowy świadczy jego konstrukcja, jak również śruby mocujące poszczególne elementy, lepiej widoczne na innych zdjęciach.
2025-11-24 13:29:20 (7 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do yani: Ja tę informację usłyszałam od pani przewodnik w czasie zwiedzania zamku; dlatego zrobiłam zdjęcie. Link zamieściłam dla potwierdzenia, że to nie moje wymysły. I na razie zdania nie zmieniam, choć Twoje argumenty wydają się słuszne.
2025-11-24 13:35:48 (7 miesięcy temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do yani: Jak mało kiedy przyznaję Ci rację. Wygląd, nie jest to drewno. Mocowanie zerówek, są to rurki przez które przechodzą kable a w drewnie nie ma szans na otwory (chyba że rowek)
2025-11-24 13:44:47 (7 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do da signa:
Tu widać dobrze konstrukcję:

Krzyżaki i dolna obręcz są na 100% metalowe. Dolne ramiona wyglądają na wykonane z cienkiej blachy, nikt by tak ich nie wydrążył w środku, bo i po co? Co do opowieści przewodników, to myślisz, że ta opowieść o kobiecie utopionej w studni i dziecku zamurowanym w kominku też jest prawdziwa? ;)
2025-11-24 13:46:57 (7 miesięcy temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do yani: Nie porównuj legend do czegoś co można sprawdzić namacalnie :)
2025-11-24 14:09:44 (7 miesięcy temu)
yani
 
do da signa:
No właśnie, że nie można sprawdzić namacalnie, dlatego przewodnicy mogą spokojnie opowiadać bajki... :))
2025-11-24 15:59:13 (7 miesięcy temu)
piotr brzezina
 
+3 głosów:3
do da signa: Danusiu jeżeli ktoś ma pojęcie o metalu to odróżni metal od drewna. ja także pracowałem przy metaloplastyce i mam trochę o tym pojęcie. Drzewa nie idzie spawać Do krzyżaka wymienionego przez yani jest przyspawane ozdobne kółko i jest widoczny spaw lub lut.
2025-11-24 16:59:26 (7 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : A jak myślisz , z czego jest zrobiony ten żyrandol?
2025-11-24 17:09:40 (7 miesięcy temu)
piotr brzezina
 
+3 głosów:3
do da signa: Co ma ten żyrandol "świecznikowy" z tym omawianym, pomiędzy tym i tamtym jest bardzo duża różnica Ten świecznik z linku jest drewniany
2025-11-24 17:17:20 (7 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Chodzi mi o to, że na pierwszy rzut oka wygląda na metalowy.
2025-11-24 17:42:56 (7 miesięcy temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do da signa: Twoje zdjęcie jakościowo jest super i ten kto ma trochę pojęcia o obróbce metali i drewna, jest w sanie odróżnić wizualnie metal od drewna. ( Na pierwszy rzut oka zrobił to kolor świecznika )
2025-11-24 17:57:21 (7 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Wojsko chyba dalej jest właścicielem zamku (nie ma jeszcze zakazu fotografowania? :-D) bo zatrudnia byłych wojskowych jako przewodników. Pewien przewodnik który nas oprowadzał (taki o którym jest dużo negatywnych komentarzy w opiniach Google) był całkiem w porządku ale kiedy w tej sali z tajemniczym przejściem krzyknął na jedno dziecko bo się śmiało kiedy on coś mówił (nawet nie przeszkadzało) to atmosfera momentalnie zrobiła się "gęsta" i tak zostało do końca wycieczki.
2025-07-13 14:26:08 (11 miesięcy temu)
Skansen myśli wielkiego Włodzimierza. Bez obwolut by lepiej wyglądało.
2025-07-13 14:47:42 (11 miesięcy temu)
4elza
 
Przedwojenny księgozbiór przeniesiono po wojnie do Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu, a dopiero po latach puste półki i gabloty zapełniono książkami ze zlikwidowanych okolicznych bibliotek, stąd niewyszukany zestaw...;-)
2025-11-23 06:50:25 (7 miesięcy temu)
do Neo[EZN]: Chyba mieliśmy szczęście, bo naszą przewodniczką była pani w średnim wieku. Bardzo sympatyczna i z dużą wiedzą.
2025-07-13 14:58:44 (11 miesięcy temu)
do Neo[EZN]: Wikipedia podaje taką informację : Właścicielem obiektu jest AMW REWITA Sp. z o.o. należąca do Agencji Mienia Wojskowego.
2025-07-13 15:01:02 (11 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Kiepsko się fotografuje w grupie zwiedzających, co chwilę ktoś wchodzi w kadr, przewodnik pogania, światło słabe i orientować się trzeba, bo jak nie to zostawią i drzwi zamkną ;-)
2025-11-23 06:53:26 (7 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do 4elza: Jakbyś tam była ;)))
2025-11-23 09:49:04 (7 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do da signa: Eee, domyśliłam się :-D
2025-11-24 06:19:04 (7 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
Bidet (z prawej) znam ale ta niska "wanienka" z lewej jest dla mnie zagadką.
2025-07-13 19:12:49 (11 miesięcy temu)
da signa
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Jeden z turystów zademonstrował jak się z tego korzysta
2025-07-13 19:23:08 (11 miesięcy temu)
Eugeniusz S.
 
+4 głosów:4
do ZPKSoft: To jest umywalka do mycia stóp.
2025-07-13 23:06:23 (11 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
do da signa: Czyli do nasiadówek ?
2025-07-13 19:23:42 (11 miesięcy temu)
do da signa: Dobre ;-)
2025-07-13 19:26:43 (11 miesięcy temu)
do ZPKSoft: Myślę, że tak.
2025-07-13 19:26:01 (11 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
do Eugeniusz S.: I to jest dobra odpowiedź ;-)
2025-07-14 08:55:12 (11 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Nie, żebym się czepiała, ale fotel nie bardzo. To obite skórą krzesło z widocznym herbem jakiegoś rodu pomorskiego.
2025-11-26 05:18:15 (7 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
do 4elza: Ma podłokietniki i wysokie oparcie, może więc być i fotelem ;-)
2025-11-26 09:24:47 (7 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: A pewnie, może być, czemu nie ;-)

Znaczące różnice to kąt pomiędzy siedziskiem, a oparciem - powinien być rozwarty i wysokość siedziska (raczej blisko podłoża).
Podłokietniki nie definiują go jednoznacznie, ani wysokość oparcia. Tego typu krzesła (stawiane przy jednym stole) przeznaczony były zazwyczaj dla pana i pani domu, pozostałe były bez podłokietników.
To zdecydowanie krzesło, tu ładnie widać:
2025-11-27 08:41:02 (7 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do 4elza: Dla mnie ciekawe było wykonanie dekoracji oparcia. Zmieniłam na krzesło.
2025-11-27 09:07:18 (7 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Tutaj, chyba mało brakowało i zostałabyś odcięta od wycieczki :)
2025-11-23 10:55:18 (7 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do da signa: Starałam się nie opóźniać, bo wiadomo, a zależało mi oczywiście na zdjęciach bez ludzi i przewodnik miał mnie na oku, chociaż zawsze czekał ;-)
2025-11-24 06:18:05 (7 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
Tak, tu rzeczywiście jest sekretarzyk.
2025-11-25 09:13:10 (7 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Bardziej mi to wygląda na bieliźniarkę niż sekretarzyk.
2025-11-25 09:12:01 (7 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Uporządkowałam podobiekt "Wnętrza", pozakładałam brakujące pomieszczenia/ ekspozycje, dodałam opisy do wszystkich, skorygowałam przypisanie kilku zdjęć.
2025-11-27 08:06:51 (7 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
18 Dyskusji (ostatnia 7 miesięcy temu)
Salonik na I piętrze w części hotelowej zamku.
Jedno z pomieszczeń (korytarz) zamku Czocha.
1911-1912
1911-1912
1911-1912
1911-1912
1911
-
1912
1911-1912
1911
-
1963
1911
-
1963
1963
-
2007
1964
-
2007
2007
-
2008
2007
-
2008
2008
-
2010
2010
-
2015
2012
-
2015
Wnętrza - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet