| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Komunikacja miejska w Świętochłowicach

Tramwaje w Świętochłowicach

OBIEKTY - Komunikacja miejska w Świętochłowicach

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456następna
Eugeniusz S.
 
+3 głosów:3
na zdjęciu Lipiny ul Chorzowska
2011-03-22 16:11:06 (15 lat temu)
Dana
 
To zdjęcie pokazuje się w obiekcie ulicy Głębokiej w Cieszynie
2025-09-02 07:02:24 (9 miesięcy temu)
Tramwaj na torze 785mm, z tego co sie dogrzebałem w sieci to tor normalny ułożono tu w 1943 roku.
2025-09-02 08:06:31 (9 miesięcy temu)
Czy ktoś może to odpisać od Cieszyna?
2025-09-02 19:55:21 (9 miesięcy temu)
do Eugeniusz S.: Tak, skrzyżowanie z ul. Wieczorka.
2025-09-02 08:14:23 (9 miesięcy temu)
do Dana : Potwierdzam...
2025-09-02 08:06:53 (9 miesięcy temu)
do Dana : Tak ale przypisania ma prawidłowe.
2025-09-02 13:15:03 (9 miesięcy temu)
do Eugeniusz S.: Zero reakcji na komentarze.
2025-09-03 20:37:25 (9 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
do Eugeniusz S.: Nie udało mi się :(
2025-09-03 20:43:30 (9 miesięcy temu)
elot360
 
+2 głosów:2
Rozumiem że to zdjęcie ma być lepszą wersją tego:

Czy zatem stara nie powinna zniknąć?
2024-09-20 02:25:31 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do elot360: usunąłem
2024-09-20 07:29:10 (rok temu)
elot360
 
+3 głosów:3
Skorygowałem opis. Fortepiany jeżdżą wyłącznie w stałych składach więc jeśli na zdjęciu jest 360 to drugim wagonem musi być 406 a nie 373 :P
2026-03-11 03:50:29 (3 miesiące temu)
2025-02-12 12:32:50 (rok temu)
do Krzysiek99: Poszło do kubełka
2025-02-12 18:36:20 (rok temu)
elot360
 
Jazda "po angielsku" :P
2026-06-20 00:50:29 (8 dni temu)
do elot360: W czasach popularności usenetu na grupie pl.misc.transport.miejski mawiano na to "system rudzki".
2026-06-20 09:45:34 (7 dni temu)
Po przebudowie układ torowy w tym miejscu nieco się zmienił.
2024-09-19 22:35:21 (rok temu)
2025-01-06 10:31:06 (rok temu)
elot360
 
do Jarosław Dubowski: Zamiast konieczności przejazdu na lewy tor do którego podłączony był jednotor z ulicy Wolności, odbywa się teraz skręt po dwóch osobnych torach a łączenie w jednotor następuje za tarczą skrzyżowania z ulicą Katowicką. Część osób twierdziło że to genialne rozwiązanie, usprawni ruch, przyspieszy tramwaje, zwalczy głód na świecie i tak dalej. W teorii, zamiast dwóch rozjazdów zabudowano trzy i jedno skrzyżowanie torowe (Zwiększenie kosztów budowy oraz utrzymania torowiska), oraz dam sobie głowę uciąć że tramwaje czekające na zwolnienie jednotoru nadal stoją na przystanku i nowy układ torowy niczego tu nie zmienił. Mówię że w teorii, bo mimo upływu blisko roku nadal nie odwiedziłem tego miejsca "po nowemu"
2024-09-19 23:46:48 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do elot360: Tam były 3 rozjazdy...
2024-09-20 07:37:28 (rok temu)
elot360
 
do Jarosław Dubowski: Prawda, coś czułem że coś mi się nie zgadza, dzięki za zwrócenie uwagi. Także zamiast trzech rozjazdów mamy teraz trzy rozjazdy plus skrzyżowanie torowe. To nadal więcej
2024-09-20 10:22:38 (rok temu)
Zastanawiam się czy takie przypisanie jak zrobiłam jest prawidłowe. Bo niby to jest początek ulicy Wolności w Chorzowie ale na mapie w geoportalu nie ma nazwy a terytorialnie należy do Świętochłowic.
2025-01-06 09:46:34 (rok temu)
do da signa: To są Świętochłowice ulica Katowicka powyżej jest Wolności za plecami.
2025-01-06 10:07:18 (rok temu)
do Eugeniusz S.: Czyli ta odnoga co idzie do Wolności to też Katowicka?
2025-01-06 10:10:08 (rok temu)
do Eugeniusz S.: No i jeszcze mam pytanie, czy torowisko dopisać do tramwajów?
2025-01-06 10:12:00 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do da signa: To jest Katowicka i remont przeprowadziło miasto Świętochłowice i Tramwaje Śląskie.
Tu masz opis
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2025-01-06 10:19:56 (rok temu)
do da signa: Tak, Chorzów z ul. Wolności zaczyna się za plecami fotografa. Budynek po prawej i pobliska podstacja trakcyjna TŚ są jeszcze na terenie Świętochłowic.
2025-01-06 15:03:04 (rok temu)
elot360
 
+1 głosów:1
do da signa: Na Geoportalu krajowym ten ogryzek między Katowicką a granica z Chorzowem nie jest nawet oznaczony jako droga. Z kolei geoportal "Świętochłowicki" nie ma warstwy z drogami (Nie znalazłem jej przynajmniej). Nie mniej jednak wskazanie tego ogryzka jako Katowicka nie jest złe, z uwagi na istniejące informacje myślę że wręcz przeciwnie
2025-01-06 15:32:45 (rok temu)
elot360
 
+1 głosów:1
do da signa: Jak najbardziej, to w końcu część historii tramwajów w Świętochłowicach :)
2025-01-06 11:54:51 (rok temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
Do Elot: Moim zdaniem należałoby trochę precyzyjniej podawać w podpisie lokalizację zdjęcia, takiego jak to, bo nie ma tu przypisań do konkretnych obiektów lub ich znaczników. Ja akurat połapałem się, że za tramwajem widać kamienicę z , ale to akurat przypadek, że zapamiętałem to miejsce.
2025-01-13 19:56:01 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+3 głosów:3
do blaggio.: Dodałem znaczniki.
2025-01-13 21:27:25 (rok temu)
elot360
 
do blaggio.: Dziękuję za zwrócenie uwagi, zabrakło informacji że tramwaj odjechał z przystanku Świętochłowice Gazowni. Jako że dodane zostały znaczniki przez Eugeniusza, chyba nie trzeba tego dopisywać?
2025-01-14 11:49:58 (rok temu)
do Eugeniusz S.: Dziękuję. Tu akurat było co dodać, ale ogólnie nie zawsze tak jest. Wystarczy wtedy coś w rodzaju: w pobliżu skrzyżowania z lub pomiędzy ulicami takimi, albo coś w tym rodzaju. I nawet niezależnie od znaczników. :-)
2025-01-13 21:43:33 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do elot360: Taka moja uwaga pojawiła się przy okazji, ale ma ona charakter bardzie powszechny, bo i Eugeniuszowi zwracałem kiedyś uwagę na to w odniesieniu do zdjęć ulic, gdy błądziłem po Bytomiu. Dla takiego kogoś nieznającego miasta jak ja nieco rozszerzony tekst pod zdjęciem (zamiast np. tylko "Ul. Dworcowa") jest bardzo pomocny. Nawet w większym stopniu niż znaczniki, w które najpierw trzeba kliknąć, by zobaczyć tylko jeden budynek, gdy mi zależy na szybkim ogarnianiu całych fragmentów nieznanej ulicy w poszukiwaniu charakterystycznych szczegółów pomocnych w rozpoznaniu. Ma to znaczenie najbardziej nie przy spokojnym przeglądaniu zdjęć i "zwiedzaniu", tylko intensywnej pracy związanej z dodawaniem zdjęć, obiektów, identyfikacją lub porządkowaniem, przy jednoczesnym powiązaniu tego z mapą, Geoportalem i GSV.
2025-01-14 18:28:20 (rok temu)
Gdyby ktoś wiedział gdzie stała, proszę o znacznik na mapie.
2025-04-23 14:17:13 (rok temu)
Silverka
 
+3 głosów:3
Ale cudne zdjęcie tej wieży! Dziś w terenie to miejsce zarośnięte drzewami i krzakami ale parę cegieł z wieży jeszcze można znaleźć.
2025-04-25 08:25:30 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+3 głosów:3
do Desperado: Tu stała: - zza wieży wyłania się kawałek istniejącego do dziś budynku pod adresem Bytomska 44/44A.
W tamtych czasach tor tramwajowy był jeden i leżał po przeciwnej stronie ulicy w stosunku do obecnego położenia.
2025-04-23 20:18:49 (rok temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Dzięki.
2025-04-24 00:08:17 (rok temu)
Krzysiek99
 
+3 głosów:3
To jest 116Nd, poprawiłem przypisanie.
2026-06-03 22:25:28 (24 dni temu)
elot360
 
+2 głosów:2
do Krzysiek99: Nie, na zdjęciu jest Ndm. Przyjrzyj się lusterkom i ostatnim drzwiom
2026-06-04 01:23:38 (24 dni temu)
do elot360: Ok, nie zwróciłem uwagi. Szczerze mówiąc, to nawet nie zauważyłem, że przy modernizacji przerabiają drzwi, myślałem, że tylko zmieniają aparaturę (nie liczę rzeczy takich jak np. odmalowanie i odświeżenie wnętrza, bo to jest przy każdym większym remoncie). Poza tym, z tego co kojarzę, to jest jeszcze kilka wagonów przed modernizacją.
2026-06-05 23:01:18 (22 dni temu)
elot360
 
+1 głosów:1
do Krzysiek99: Całe dwa, z czego jeden jeździ teraz szary a drugi w reklamie. I ten na zdjęciu nie jest żadnym z nich
2026-06-08 01:57:32 (20 dni temu)
52 Dyskusji (ostatnia 7 dni temu)
Komunikacja miejska w Świętochłowicach - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet