| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (4)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Centralny Sekretariat Getta (Centr...
21
m
Łódź
Dworzec Łódzkich Wąskotorowych Ele...
24
m
Łódź
Rynek Bałucki 8
62
m
Łódź
Synagoga "Bałucka"
84
m
Łódź
Rynek Bałucki 3
100
m
Łódź

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Targowisko

Obiekt obecnie nie istnieje
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
blaggio.
 
+1 głosów:1
To jest jednak Bałucki Rynek. W oddali widoczna północna pierzeja.
Zdjęcie wykonane chyba wczesną wiosną jeszcze przed zamknięciem getta.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dopisek
2014-06-19 16:50:47 (12 lat temu)
esski
 
do blaggio.: Tnx
2014-06-19 17:01:38 (12 lat temu)
Biednie ten targ wyglądał. Chyba, że to nie był dzień typowo targowy.
2014-09-02 21:15:51 (11 lat temu)
Za straganem, czyli zakryte...
2014-09-02 21:02:28 (11 lat temu)
esski
 
To chyba nie skanowane bo jakąś szmatę pod zdjęciem widać.
2014-09-02 21:05:54 (11 lat temu)
do blaggio.: Myślę że o kinie wspomniano w opisie po to, by łatwiej było umiejscowić zdjęcie.
2014-09-02 21:05:37 (11 lat temu)
do esski : Skanowane z albumu. Widać kartę albumu do której przyklejone jest zdjęcie. Zaraz trochę obetnę
2014-09-02 21:08:12 (11 lat temu)
Rafał C.
 
+1 głosów:1
do esski : Mówisz i masz. Już nie widać
2014-09-02 21:10:29 (11 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
Szatkownice do kapusty, za bajtla to żech się naheblowoł kapusty do kiszynio.
2019-05-13 13:31:43 (7 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Przede wszystkim kiszonki są głównym źródłem probiotycznych bakterii. które są niezbędne dla naszego trawienia.
2019-05-13 17:41:19 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Mam taką tylko mniejszą, bo my kisimy tylko ok. 15 kg kapusty.
2019-05-13 13:33:49 (7 lat temu)
do piotr brzezina : My mieliśmy dokładnie taką jak ta prawa. I wielką dębową beczkę. Cała rodzina się zciepywała na kapuchę i cała rodzina miała na całą zimę :)
2019-05-13 13:36:32 (7 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Teraz nie kisimy, ale kiedyś to mieliśmy dużą beczkę (drewniana) i około 50 kg kapusty i deptanie
2019-05-13 13:38:05 (7 lat temu)
do Desperado: Ja pamiętam właśnie tą szatkownice z prawej, kładło się ją na dwa taborety i przykręcało się cwingami , między taborety wanienkę. Tyle zapamiętałem a ostatnie kiszenie w domu było na zimę w 1971 roku.
2019-05-13 14:26:27 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do piotr brzezina : Kisimy w kamiennym garnku, który w naszej rodzinie jest od wielu lat. Po ukiszeniu ( ok. 2 tygodnie) przekładamy do słoików, które trzymają się aż późnej wiosny. Mój ojciec kisił podobnie chociaż w ciepłej piwnicy w kamienicy część zawsze się popsuła. Najlepsza jest z własnej wyhodowanej kapusty, z dodatkiem przypraw i własnej marchewki, mniammmmm.
2019-05-13 13:43:55 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Kiedyś kapusta była ekologiczna, ja pamiętam jak dodawali do tej kapusty jabłka (w całości) i kilka liści z winogron.
2019-05-13 14:20:42 (7 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Ekologiczna spod Będzina i Ogrodzieńca..
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 2019
2019-05-13 15:39:23 (7 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Tak właśnie się robiło :) A ostatni raz to był rok 1988. Rok wcześniej zabrakło babci co by nas przypilnowała a i czasy się zmieniły na wszystko co "kupne". A szkoda. Bo nic nie zastąpi tego smaku. Choć ogórki kiszę do dziś osobiście :)
2019-05-13 16:16:52 (7 lat temu)
do Desperado: Od czasu do czasu zjadam kiszony ogórek robiony przez kolegę, ja z żoną idziemy na łatwiznę i nic nie robimy, a szkoda.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2019-05-13 16:48:42 (7 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Ja z Żoną robimy i kompoty nic nie zastąpi domowych wyrobów.
2019-05-13 18:33:14 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do da signa: Tak jest, polecam nie tylko kiszone ogórki i kapustę ( ale prawdziwie kiszoną a nie ukwaszaną chemicznie) a ponadto cukinię, buraki, paprykę a nawet marchew. Nie jest to takie trudne. Podobno można też kisić sałatę ale tego nie próbowałam.
2019-05-13 19:03:25 (7 lat temu)
Michał Siniarski
 
+1 głosów:1
super
2023-07-21 11:19:27 (2 lata temu)
To nie jest targowisko na Bałuckim Rynku.
2023-07-12 18:15:06 (2 lata temu)
o tez nie jest na Bałuckim Rynku. Może gdzieś w sąsiedztwie.
2023-07-12 18:44:43 (2 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Skorygowałem i przypisałem...
2024-03-08 21:29:46 (2 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Dziękuję.
2024-03-08 21:32:53 (2 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Do Michał: Staraj się pamiętać o zmianie dzielnicy na właściwą przy przypisaniach do ulic takich, jak np. Zgierska. Nie zawsze Ci się to udaje. ;-)
2025-12-13 21:10:46 (6 miesięcy temu)
do blaggio.: Ok.
2025-12-14 01:06:04 (6 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
9 Dyskusji (ostatnia 6 miesięcy temu)
Targowisko na innych zdjęciach
3
1980-1985
1980
-
1985
1980
-
1985
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet