| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kazimierza Wielkiego 2
Obiekty w okolicy
Krótka 4
29
m
Tarnów
Krótka 2
31
m
Tarnów
Kamienica Rosowska
39
m
Tarnów
Kazimierza Wielkiego 2
41
m
Tarnów
Kamienica "Pod św. Florianem"
41
m
Tarnów

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pasaż powstał przed I Wojną Światową z połączenia – obszernym, krytym szkłem przejściem – dwóch kamienic. Tej znajdującej się przy Rynku 4 i nowowybudowanej przy pl. Kazimierza 2. Obie posesje należące wówczas do dr Tadeusza Tertila, ówczesnego burmistrza Tarnowa ( jednego z najbardziej zasłużonych w historii miasta ) połączyło w 1913 roku słynne „Przejście Tertila”, wzorowane na podobnym, istniejącym we Lwowie, Pasażu Mikolascha.
więcej: http://www.pasaz.tarnow.pl/index.php?pasaz=3
 

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
x xx
 
Polska / woj. małopolskie / Tarnów / Rynek 4 / Pasaż Tertila
Polska / woj. małopolskie / Tarnów / ul. Pasaż Tertila

Pasaż występuje pod dwoma obiektami jako ulica i Rynek 4,
ja wkleiłem w pustą ulicę, Rynek 4 już był, ze zdjęciem datowanym 1900-1918
czy tak ma być ?
2013-07-18 13:49:46 (12 lat temu)
x xx
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2013-07-18 14:00:47 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do x xx: Imieniem Tertila została nazwana w 1925 roku dawna ulica Lipowa a współcześnie Pasaż Tertila, łączący Rynek z placem Kazimierza Wielkiego, na terenie dwóch kamienic należących niegdyś do niego. I te kamienice mają adres Rynek 4 i Kazimierza Wielkiego. Więc Twoje fotki są z pasażu a nie z Rynku, chyba , że na fotkach widać też owe kamienice i wtedy dodajemy drugie przypisanie właśnie do nich.
2013-07-18 14:25:41 (12 lat temu)
x xx
 
0 głosów:1
do ZPKSoft: na moich fotografiach, jak je nazwałaś "fotkach", (jakiś młodzieżowy slang) jest wszystko, Pasaż i kamienice, fotografowałem (jak to mam w zwyczaju) porządnie, na dwa kierunki, by oglądający obiekt miał jasny przegląd sytuacyjny.
Moje zapytanie dotyczyło nazwy, wspólnej dla dwóch "obiektów"
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kontynuacja
2013-07-18 14:56:16 (12 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 12 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet