| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Batorego
3
5
13
14
19

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Batorego

Dawniej: Różana
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Ta kamienica ma adres ul. Batorego 1.
2016-10-01 11:12:36 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
Niesamowite i nikt się nim nie interesuje ?
2016-08-23 19:38:30 (9 lat temu)
Piękna zdobycz!
2016-08-24 10:55:45 (9 lat temu)
do ZPKSoft: Po co? Rozleci sie do konca to bedzie mozna wybudowac "apartamentowiec" .
2016-08-23 19:51:39 (9 lat temu)
do ZPKSoft: Niestety, nie budzi zainteresowania... Wszedłem "na niego" przypadkiem trochę, focąc "koci zamek" i nie ukrywam, zaskoczył mnie widok. W sumie niezłe zestawienie jak na jedną ulicę - kamienice, dworek i "zamek" ;)
2016-08-23 20:29:54 (9 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Nie wiem jak w Polsce, ale u nas w latach 90tych podobne dworki i palace powrucily do wlaściciely, w ramach restituciji. majatky byly raczej w tragicznym stanie, to ich sprzedawano albo sie brali kredyty..w sumie...wyślo na to samo..Sporo pieniedzi i wlaścicieli zniknelo..i bankóm pozostaly tylko dlugy i nie ruchomośczi do niesprzedania....Sady nadal trzwaja...i domky palace i dworky powolutku znikaja...Moźe to ten sam przypadek.
2016-08-24 11:19:14 (9 lat temu)
do Wacław Grabkowski: I jak wspomniałem, trafiona zupełnie przypadkiem ;)
2016-08-24 11:09:59 (9 lat temu)
do Arkadiusz K. (Arro): Zapewne dworek wyburzą, zostanie zdjęcie.
Tak na marginesie, dzisiejszej nocy w regionie Umbrii było potężne trzęsienie ziemi. Rozsypały się stare miasteczka liczące – np. dwudziestu mieszkańców (przyjezdnych trzystu). Rozpadły się domy z cegły, pogrzebały ludzi, a przecież Italia krainą cementu. „Rzymianie byli wielkimi budowniczymi, a także wielkimi wynalazcami. Pierwszym ważnym osiągnięciem okazało się ulepszenie betonu (cementu naturalnego), który w użyciu był już w państwie asyryjskim. Pierwszy raz Rzymianie użyli betonu w 150 roku p.n.e. Ten wynalazek starożytności był zapomniany przez cały okres średniowiecza. Beton rzymski charakteryzował się niezwykłą trwałością i wodoodpornością. Najwspanialszym przykładem jest kopuła Panteonu z lanego betonu”.

Wydaje się, że cegła odchodzi w niebyt. Domy z cegieł są niebezpieczne dla ludzi.
2016-08-24 11:58:58 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: W Polsce jest tak samo :(
2016-08-24 11:20:14 (9 lat temu)
Marek W
 
+2 głosów:2
Zamek koci, a łby końskie. Widzę tu mały dysonans :))
2016-08-23 22:06:57 (9 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do Marek W : Hihi, fakt, choć szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tu dwóch kocich pyszczków ;) Z całą sympatią dla kotków oczywiście :)
2016-08-23 22:16:12 (9 lat temu)
Zastanawia mnie jeszcze widoczne obok okienka "K" i sąsiadujące z nim "S" - czy to inicjały jednego z prawdopodobnych właścicieli (Karol Kotwicz Smolik), czy zbieg okoliczności i znaczy coś innego...
2016-08-24 11:08:47 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
do Arkadiusz K. (Arro): Niestety nie znalazłam archiwalnego zdjęcia tej strony zamku. Wart jest przeczytania artykuł gdzie o dawnych i współczesnych mistrzach budowlanych i sposobie wznoszenia zamku wypowiada się m.in. obecny właściciel obiektu.
2016-08-24 11:31:17 (9 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Wpadło mi to w oko już wcześniej... Dziękuję :)
2016-08-24 11:44:46 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Piękna łacińska sentencja na murze - "salus rei publicae suprema lex" czyli - dobro rzeczypospolitej najwyższym prawem... No cóż teraz chyba pozostała nam tylko suprema - czyli płyta wiórowo - cementowa kojarząca się raczej średnio ;-)
2016-08-24 08:38:42 (9 lat temu)
do ZPKSoft: Dłuższą chwilę patrzyłem a inskrypcji nie widziałem. Dopiero potem się zorientowałem, że ona wcale nie jest "na murze", tylko na gzymsie :-)
2016-08-24 10:00:05 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
do Pomuchelskopp: Sorry, napisałam szybko i mało precyzyjnie.
2016-08-24 10:17:51 (9 lat temu)
maj
 
+2 głosów:2
Grzegorz Małyszczuk
 
+2 głosów:2
Niesamowita metamorfoza.
2021-01-17 11:50:09 (5 lat temu)
Ewqa100
 
2025-09-20 18:31:21 (9 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia 9 miesięcy temu)
Ulica Batorego - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet