| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (10)
Obiekty w okolicy
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Pańs...
47
m
Wrocław
Teatralna 22-26
48
m
Wrocław
Pomnik Johanna Heinricha von Carmera
49
m
Wrocław
Skwer
53
m
Wrocław
Bank Kredytowy Ziemski
54
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
zuf
 
Nie kumam. Jak ona tam wjechała. Tyłem?!? Ale jak?
2010-03-18 00:32:15 (16 lat temu)
do zuf: Tyłem - i wyjechała przodem. Oczywiście musiała mieć kogoś do pomocy bo cofanie tramwaju jest trochę niebezpieczne ze względu na ograniczoną widoczność.
2010-03-18 00:46:11 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: Sorki Pawulon, wywaliłem przez pomyłkę Twój komentarz. Dzięki za link - widzę, że mają trochę fotek moich ulubionych \"Elevadores\" w Lizbonie -
2010-07-15 20:02:13 (15 lat temu)
pawulon
 
do Neo[EZN]: Wygląda jak połączenie górskiej kolejki linowej z tramwajem ;-) Strasznie dziwnie wygląda trakcja i pantograf, jeszcze takowych nie widziałem.
2010-07-15 20:40:14 (15 lat temu)
do pawulon: No dokładnie :) Są dwa druty i dwa pantografy chyba na wszelki wypadek - żeby cały czas było zapewnione zasilanie bo jeśli koła nie mają styku z metalem (tylko np. na szynach leży piach) to tramwaj nie pojedzie.

Do tego jeszcze trzecia szyna na koło zębate - czyli to co znamy w kolejkach górskich.

Skoro jesteśmy przy ciekawostkach tramwajowych to warto wspomnieć o Londynie, gdzie były dwa systemy zasilania - z sieci trakcyjnej lub z trzeciej szyny. W centrum tramwaje na ogół korzystały z trzeciej szyny - poza centrum z sieci trakcyjnej. Najciekawszy był sposób zmiany zasilania - trzeba było zamontować albo usunąć spod tramwaju specjalny odbierak prądu z trzeciej szyny zwany \"plough\" - do tego zatrudnieni byli panowie, którzy wkładali te odbieraki w miejscach zmiany zasilania :) Tylko wkładali bo one same wypadały jeśli tramwaj jechał na trzeciej szynie i miała być zmiana na trolej. Jeśli z troleju na trzecią szynę to musiał w tym pomóc człowiek.

Tu są fotki - warto obejrzeć:
2010-07-15 20:53:47 (15 lat temu)
pawulon
 
do Neo[EZN]: Pierwszy raz cosik takiego widzą moje oczy. A do tego tramwaj piętrowy i ten dziwny pantograf, ta Anglia to dziwna kraja ;-))
2010-07-15 21:00:45 (15 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
Wierzbowa to jest szczególnie ciekawy przypadek, bo jest to jedyna ulica, na której torowisko budowano trzykrotnie.
2021-07-25 01:16:46 (4 lata temu)
do Licho: Za czasów tramwajów konnych, później już za elektrycznych i potem w XXIw.?
2021-07-25 12:09:58 (4 lata temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Tak. Najpierw BSEG (przez Arrasową!), potem SSB i trzeci raz ten trójkąt.
2021-07-25 12:41:11 (4 lata temu)
To raczej jednak jest model 205, vide: , chyba, że coś kombinowano z numerami ewidencyjnymi.
2016-05-30 17:52:01 (10 lat temu)
Licho
 
do zygmunt_ra: Nie, żeby 205WrAs nie był zbudowany na bazie konstrukcji 105N.
2016-05-30 18:35:14 (10 lat temu)
do Licho: Oczywiście, model 105Na był bazą wyjściową dla obu Protramów, choć stanowią jednak odrębne rozwiązania konstrukcyjne. Chodziło mi tylko o przypisanie tej fotki do modelu 205 zamiast 204, które - jak wiadomo - są jednoczłonowe.
2016-05-30 19:20:26 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 4 lata temu)
2002
-
2009
2002
-
2011
2011
-
2012
2012
-
2014
2012
-
2014
Trójkąt torów na innych zdjęciach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet