| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
Więcej (12)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Kino "Uciecha"
75
m
Ustroń
Daszyńskiego 16
99
m
Ustroń
Traugutta 7
128
m
Ustroń
Publiczna Szkoła Powszechna nr 1 (...
148
m
Ustroń
Centralna Informacja i Recepcja
174
m
Ustroń

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Synagoga

Obiekt obecnie nie istnieje
Architekci: Ernest Lindner (3 realizacje), Theodor Schreier (3 realizacje)
Wykonawca: Adalbert Krasny (9 realizacji)
Zbudowano: 1902
Zlikwidowano: 1939
Dawniej: Izraelicki Dom Modlitwy
Z końcem XIX wieku ustrońscy Żydzi, podlegający od 1893 r. żydowskiej gminie wyznaniowej w Skoczowie, zaczęli myśleć o budowie własnego Domu Bożego, bowiem od kilkudziesięciu już lat zbierali się na modlitwy w różnych wynajmowanych lokalach. Trzeba nadmienić, iż według austriackiego spisu ludności w 1900 r. mieszkało w Ustroniu 110 osób wyznających judaizm, co stanowiło 2,3% populacji gminy. Pragnienie powyższe przybrało realne kształty w 1900 r. w związku z uroczystymi obchodami siedemdziesiątych urodzin cesarza Franciszka Józefa I. Niemniej należy pamiętać, iż już w 1893 r. zakupiony został przez Adolfa Dattnera, Markusa Steinhauera i Szymona Flacha plac pod budowę przyszłej świątyni, który następnie przejął na własność Związek Bóżniczy w Ustroniu,
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
czesil
 
Przepraszam, przez pomyłkę usunąłem zdjęcie, które ma pozostać.
2015-09-21 21:52:29 (10 lat temu)
augiasz
 
+1 głosów:1
Dlaczego usuwasz?
2017-09-30 19:37:08 (8 lat temu)
vstrone
 
do czesil: O ludzie :-) I co ja jako użytkownik mam w takiej sytuacji zrobić? Wgrać to zdjęcie jeszcze raz, ale kiedy teraz czy po godz. 0.30? Mam dziś sporo pracy, chyba jeszcze nie będę spać...
2015-09-21 22:00:46 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
do vstrone: Nie martw się, zdjęcie pozostanie, bo wszyscy głosują za jego obecnością na stronie. Nic nie musisz robić, co najwyżej poczekać na jego powrót :)
2015-09-21 22:08:54 (10 lat temu)
vstrone
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Dziękuję! Miło mi :-)
2015-09-21 22:11:27 (10 lat temu)
do augiasz: No wlaśnie...dla czego ?
2017-09-30 20:38:40 (8 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 8 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet