| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Szyb "Barbara"

Zbudowano: 1940
Zlikwidowano: 1999
Dawniej: Bertha Schacht
W 1856 roku uruchomiono szyb Mayrau, który nieprzerwanie działał do 1928 roku, kiedy kopalnie przejeła spółka NIBAG z Wałbrzycha. Na 10 lat chodniki zatopiono, po czym przystąpiono do ponownego wydobycia. W 1940 roku obok wysłużonego szybu Mayrau postawiono nowoczesną modernistyczną wieżę - Barbara. Ostatni oficjalny zjazd odbył się 31.12.1991. Pod koniec lat 90-tych (1999) Wszystko wysadzono, pomimo wpisu kompleksu do rejestru zabytków
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
prosektor
 
+3 głosów:3
Odpowiedzialny za to powinien siedzieć w równie zabytkowym obiekcie na ul.Słowackiego w Wałbrzychu
2013-10-28 17:21:57 (12 lat temu)
1 Dyskusja (ostatnia 12 lat temu)
Wieża szybowa Barbara, powstała w połowie XX wieku obok wysłużonego szybu Mayrau, jako pierwszy przykład funkcjonalizmu w architekturze przemysłowej Dolnoślą...
Wieża szybowa Barbara w Kuźnicach Świdnickich. Wysadzona w 1999 roku, do dziś nikt za to nie odpowiedział, pomimo ważnego wpisu w rejestrze zabytków w trakci...
1974
-
1980
1974
-
1989
1979
-
1991
1980
-
1994
1993
-
1994
1999
-
2006
1999
-
2010
2010
-
2010
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet