| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - ul. Marszałkowska

1939.10.05 - defilada po kapitulacji Warszawy

Kolizja autobusu miejskiego z tramwajem, Marszałkowska / Królewska

Uroczystości z okazji XX lecia Polski Ludowej

Widoki z punktowca przy ul. Świętokrzyskiej 35

OBIEKTY - ul. Marszałkowska
Więcej (211)
Obiekty w okolicy
Marszałkowska 56
13
m
Warszawa
Marszałkowska 58
25
m
Warszawa
Marszałkowska 54 - Piękna 36
33
m
Warszawa
Marszałkowska 60
44
m
Warszawa
Marszałkowska 52a - Piękna 25
58
m
Warszawa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Marszałkowska 56

Architekci: Maksymilian Goldberg (13 realizacji), Hipolit Rutkowski (12 realizacji)
Zbudowano: 1935-1936
Dawniej: Kino "Polonia", Kamienica Kohnów i kino "Imperial"
2 subskrypcje

Pierwsze odbudowane kino lewobrzeznej Warszawy. Pierwsza połowa 1945 r.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
esski
 
b24294
2017-10-16 20:46:52 (8 lat temu)
esski
 
+2 głosów:2
Odpisz od Warszawy. Gdy nie wiesz gdzie wykonano zdjęćie to wrzucaj do worka z napisem NIEZIDENTYFIKOWANE, każda miejscowość ma taki zbiór, tylko po to aby można było takie NN zdjęcia szybciej wyłuskać z tłumu.. NIGDY, przenigdy nie wrzucaj NN zdjęć do jakiegokolwiek miasta, tworzysz tym sposo bem niezły bałągan..
2017-10-17 20:05:09 (8 lat temu)
esski
 
Odpisz od Warszawy, X2
2017-10-27 22:03:21 (8 lat temu)
do esski : zrobione;)
2017-10-16 21:12:12 (8 lat temu)
Balbina
 
Gdzie po wojnie (a może i przed?) było kino Polonia?
2018-05-19 20:32:21 (8 lat temu)
ritterswalder
 
+2 głosów:2
Balbina
 
Dzięki. Wydawało mi się, że było wcześniej w innym miejscu.
2018-05-19 22:44:58 (8 lat temu)
Melfrod
 
Przed II WŚ Kino Polonia było na ul. Jasnej 3 (źródło: Kurjer W-ski, publikacja z 15 lipca 1918 r.). Czy w międzyczasie, zanim trafiło na ul. Marszałkowską miało jeszcze jakiś inny postuj i adres - nie wiem.
2020-08-28 13:20:27 (5 lat temu)
do Balbina: Po wojnie kino Polonia było po lewej str- idąc od al.Jerozolimskich - przed pl.Konstytucji..Tuż przed placem. Przed wojną, nie wiem.
2019-01-27 22:12:26 (7 lat temu)
Melfrod
 
+1 głosów:1
do Balbina: Przed II WŚ Kino Polonia było na ul. Jasnej 3 (źródło: Kurjer W-ski, publikacja z 15 lipca 1918 r.). Czy w międzyczasie, zanim trafiło na ul. Marszałkowską miało jeszcze jakiś inny postuj i adres - nie wiem.
2020-08-28 13:49:10 (5 lat temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
1957+ (Warszawa mod.57).
2024-11-07 23:48:56 (rok temu)
yani
 
do nyskadolniak:
Mam pytanie - w jakich latach Warszawy miały kierunkowskazy na przednich błotnikach?
Te kierunkowskazy widać na różnych Warszawach na zdjęciach na FP, teraz nie znajdę, ale były podobne do kierunkowskazów w Mercedesie W120 i tak samo umiejscowione.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2024-11-07 23:52:27 (rok temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do yani: Fabrycznie nie miały nigdy, to po prostu kierunkowskazy od małego pontona, zamontowane dla szpanu.
2024-11-08 00:26:58 (rok temu)
yani
 
do nyskadolniak:
Hmm... Prawdopodobnie tak było, ale to musiał być na tamte czasy bardzo drogi szpan.
2024-11-08 00:29:58 (rok temu)
do yani: Warszawa była drogim samochodem - kosztowała już wtedy 120 tyś. To na dzisiejsze pieniądze jakieś 2 razy więcej.
2024-11-08 00:37:22 (rok temu)
yani
 
do nyskadolniak:
Droga? A pamiętasz ile wtedy kosztował Mercedes?
2024-11-08 00:38:32 (rok temu)
nutek
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Właśnie na YT na 73. rocznicę rozpoczęcia produkcji, pojawił się film z odnalezionym w Finlandii i sprowadzonym z powrotem pierwszym egzemplarzem Warszawy. Już cieszy oko, a co to dopiero będzie gdy zostanie odrestaurowana.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2024-11-08 01:12:30 (rok temu)
yani
 
do nutek:
Znając Mikiciuka, to ta Warszawa ma tyle wspólnego z pierwszym egzemplarzem, co to jego "Polskie Porsche" z Zasadą... :/
2024-11-08 01:24:01 (rok temu)
nutek
 
do yani: Że niby podrobił tabliczkę znamionową?
2024-11-08 01:25:06 (rok temu)
yani
 
do nutek:
Oglądałeś film? Tam za tą jedynką była jeszcze jedna cyfra, zatarta albo nieczytelna.
2024-11-08 01:30:03 (rok temu)
nutek
 
do yani: Przyznam, że niczego takiego nie zauważyłem. Może wskutek emocji...
2024-11-08 01:39:12 (rok temu)
yani
 
do nutek:
Ciekawe, że nie ma papierów do tego samochodu. Bo jakby były, to by chyba pokazał?
2024-11-08 01:47:43 (rok temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do yani: Dla mnie podejrzanie świeża i czytelna jest ta tabliczka.
2024-11-08 16:15:57 (rok temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
Polonia przy ul Marszałkowskiej (56).
2021-12-26 15:30:25 (4 lata temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do Krzyś_: Takie tablice rejestracyjne to wzór 46 - datowałbym widełki 1946-47.
2025-06-20 15:09:23 (rok temu)
Balbina
 
2025-12-09 18:51:14 (6 miesięcy temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do Balbina: Tak
2025-12-10 10:31:38 (6 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 6 miesięcy temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet