| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - ul. Marszałkowska

1939.10.05 - defilada po kapitulacji Warszawy

Kolizja autobusu miejskiego z tramwajem, Marszałkowska / Królewska

Uroczystości z okazji XX lecia Polski Ludowej

Widoki z punktowca przy ul. Świętokrzyskiej 35

OBIEKTY - ul. Marszałkowska
Więcej (211)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Tęcza
99
m
Warszawa
Marszałkowska 39 - Mokotowska 17
102
m
Warszawa
Marszałkowska 39a - 6-ego Sierpnia 7
149
m
Warszawa
Ministerstwo Spraw Wojskowych
158
m
Warszawa
Marszałkowska 25
165
m
Warszawa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Marszałkowska 35

Obiekt obecnie nie istnieje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Balbina
 
+1 głosów:1
... i kościół Najświętszego Zbawiciela.
2019-02-24 21:46:18 (7 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
Marszałkowska przed placem Zbawiciela. Po lewej kamienica Marszałkowska 35.
2021-06-16 21:14:23 (5 lat temu)
Krzysiek99
 
+2 głosów:2
Warto też dopisać do tramwajów - typ P10:

Dość ciekawe zdjecie - wagon zapewne tuż po dostarczeniu do Warszawy po odbudowie w Poznaniu, w trakcie transportu do zajezdni(?) (domyślam się, że pewnie torowisko nie było jeszcze przekute na obecny rozstaw stąd ta platforma).
2025-01-01 18:02:27 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
Ciekawe, co oni kombinują z tymi podnośnikami? I zastanawia mnie to uszkodzenie górnej części wagonu.
2025-01-01 18:44:57 (rok temu)
Paulus
 
W '47 nakręcono "Zakazane Piosenki". Może to wagon na potrzeby filmu ?
2025-01-02 11:31:05 (rok temu)
polskup
 
+2 głosów:2
W sumie znamy także autora zdjęcia. Jest nim Alfred Funkiewicz.
2025-01-02 11:49:27 (rok temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
Przed czerwcem 1946 - Marszałkowska 35 wciąż jest nierozebrana.
2025-06-18 10:57:51 (rok temu)
do yani: Podnieśli wagon i podjechali pod niego platformą, i opuścili na nią.
2025-01-01 19:08:16 (rok temu)
yani
 
do blaggio.:
Świeżo wyremontowany wagon i już miałby awarię? Nie ma nawet tablicy z numerem linii.
2025-01-01 19:20:04 (rok temu)
do yani: Jeżeli ze stacji holowali go, tak jak teraz, to może zawadzili o sieć trakcyjną i zsunął się z klocków, i musieli porawić go na platformie za pomocą podnośników. Ale to może trochę naiwne wytłumaczenie, dlaczego akurat takie uszkodzenie.
2025-01-01 19:36:24 (rok temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do yani: Tu jest dyskusja, możliwe, że z wyjaśnieniem
2025-01-02 13:28:53 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
do blaggio.:
Też właśnie o tym myślałem. Może nie tyle poprawiają położenie, co raczej zmieniają na niższe klocki między platformą, a wagonem?
2025-01-01 20:19:23 (rok temu)
yani
 
+2 głosów:2
do Woj11:
W świetle dyskusji z linku, jedyne logiczne wytłumaczenie to rozładunek tego wagonu z platformy. W tym miejscu musiał być podwójny tor. Ale moim zdaniem trzeba skorygować datowanie w dół - 1948 odpada, ponieważ w drugiej połowie 1947 przekuto torowisko na Nowowiejskiej na normalny rozstaw.
Przy okazji dowiedziałem się, co to za intrygujący ciągnik. :)
2025-01-02 14:44:03 (rok temu)
yani
 
do verbensis:
Zmieniłem na tylko 1946.
Ale ciekawe, że w dyskusji z linku, który podał Woj11 stwierdzają, iż te wagony przyjechały z Poznania w sierpniu 1946...
2025-06-18 13:44:28 (rok temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do yani: Kolaudacja dokumentacji rozbiórkowej została dokonana 26 czerwca. W lipcu przedstawiciel właścicielki skarżył się na nieostrożną rozbiórkę murów (w czerwcu), przez którą uszkodzeniu uległy stropy działających w przyziemiu sklepów. Datacja rozbiórki jest więc pewna...
2025-06-18 13:51:37 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
do verbensis:
Mam wrażenie, że tu tak w ogóle, to zimę mamy. Ewentualnie wczesna wiosna.
2025-06-18 13:59:09 (rok temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
do yani: Monografia Walczaka, na którą powołuje się Lipton w zalinkowanej dyskusji, mówi tylko tyle, że Cegielski przekazał Warszawie kilka wyremontowanych wagonów, po czym - nie otrzymawszy zapłaty - zablokował wysyłkę reszty. I to ta reszta dotarła w lipcu lub sierpniu 1946, po paru bodaj miesiącach listownych przepychanek. Wagon na zdjęciu - ze względu na napisy na szybach - może być pierwszym z dostarczonych przez Cegielskiego. W monografii nie ma jednak informacji, kiedy dostawy się rozpoczęły...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: popr.
2025-06-18 14:18:06 (rok temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia rok temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet