| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
Przy Ząbkowskiej znajdował się m.in. ratusz Skaryszewa (na rogu Targowej) i folwark Szmula Zbytkowera. W 1770 ulicę w rejonie dzisiejszej ul. Markowskiej przecięto wałem, przy którym stanęły rogatki Ząbkowskie, zlikwidowane ok. 1889 gdy włączono Szmulowiznę do Warszawy. W miejscu folwarku w końcu XIX w. powstała wytwórnia spirytusu (obecnie Warszawska Wytwórnia Wódek "Koneser").

Na Ząbkowską prowadzi jedno z wyjść z Bazaru Różyckiego. Po obu stronach ulicy zachowały się zabytkowe domy mieszkalne z przełomu XIX i XX wieku, zamieszkiwane kiedyś w znacznej części przez społeczność żydowską. W ostatnich latach wybudowano kilka nowych budynków w miejscu zabudowy wcześniej zniszczonej. Stare zabytkowe domy sukcesywnie poddaje się rewitalizacji.

W 1919
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1314następna
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Jedni stawiają znicze a drudzy ... flaszki.
2018-07-10 10:48:41 (7 lat temu)
yani
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft:
Jeśli flaszka nie pusta, to może w ofierze?
2018-07-10 14:27:14 (7 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do yani: Raczej od ofiary.
2018-07-10 14:28:15 (7 lat temu)
4elza
 
+3 głosów:3
do fantom: Od ofiary byłaby pusta ;-)
2026-06-09 08:08:31 (18 dni temu)
verbensis
 
+3 głosów:3
2026-06-13 21:57:18 (14 dni temu)
Stanisław Goś
 
+1 głosów:1
Pamiętam te pyzy ze słoików 😀,
2022-08-10 20:57:53 (3 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Naniosłam znaczniki.
2022-08-13 05:23:47 (3 lata temu)
Kineskop
 
+1 głosów:1
To te pyzy występowały w 07 zgłoś się ? Literat, człowiek Złocistego z kimś tam zajadali coś ze słoika, chyba właśnie na Różyckiego
2022-08-15 10:12:27 (3 lata temu)
4elza
 
A dlaczego właściwie w słoiku?... Nie było jednorazówek? ;-)
2022-08-16 05:55:10 (3 lata temu)
Jazzek
 
W centrum Maja Komorowska?
2022-08-16 09:13:45 (3 lata temu)
yani
 
Askofer
 
+3 głosów:3
do Stanisław Goś: Ba pyzy w słoiku ze słoninką z Rózyca powinny być tak zarejestrowane jak oscypki w Zakopanym.
2022-08-12 23:29:20 (3 lata temu)
Stanisław Goś
 
+1 głosów:1
do Askofer: Razem z nawoływaniem "Pyyyzy gorące, flaaakii" 😀
2022-08-13 00:30:23 (3 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do da signa: Dzięki.
2022-08-15 06:20:15 (3 lata temu)
do 4elza: Bo te panie je przynosili w koszyku z domu owinięte ręcznikami żeby były ciepłe.
2022-08-16 09:12:09 (3 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Aha, to już teraz wiem :-)
2022-08-17 04:54:38 (3 lata temu)
yani
 
+2 głosów:2
do Jazzek:
To Silke Meder (modelka?) i fotograf Tadeusz Rolke. Rok 1977.
2022-08-16 13:08:20 (3 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Jazzek:
Silke Meder była żoną (drugą) Rolkego.
2022-08-16 13:24:25 (3 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Komorowska jest tak charakterystyczna, że trudno ją pomylić z kimkolwiek innym ;-)
2022-08-17 04:53:19 (3 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do yani: Skorygowane, thx.
2022-08-17 04:53:43 (3 lata temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
Po lewej to jest Ząbkowska 21, nie 9:
Z tyłu poprzeczna oficyna z adresem Markowska 19 (istnieje do dziś) i przyklejona do niej kamienica z adresem Markowska 11/13 (mimo że przed nią postawiono potem stację benzynową z adresem 15a), rozebrana między 2001 a 2005 rokiem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: popr.
2026-04-14 20:27:50 (2 miesiące temu)
yani
 
Ząbkowska 7.
2025-12-21 03:16:20 (6 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Tu chyba też Ząbkowska 8.
2025-12-22 18:42:57 (6 miesięcy temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
do da signa: Witrynka i krata bramy po lewej zdają się na to wskazywać.
2025-12-22 18:45:00 (6 miesięcy temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
do verbensis: Na Pradze wszystko możliwe. Nawet czytanie do góry nogami
2025-12-22 19:03:48 (6 miesięcy temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
do Woj11: No i dbali o zdrowie i elegancję, używając szklanych fifek, żaden tam kiep w kąciku ust.
2025-12-22 19:06:39 (6 miesięcy temu)
yani
 
do verbensis:
W fifce Sporta można było palić praktycznie do końca, a i palce nie były takie brązowe. :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2025-12-22 20:06:59 (6 miesięcy temu)
Woj11
 
do yani: Sporta albo starta
2025-12-22 20:36:35 (6 miesięcy temu)
Zastanawiam sie, czy to mogłoby być w tym miejscu?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter
2025-12-24 20:17:54 (6 miesięcy temu)
yani
 
do da signa:
Nie wygląda to na bramę kamienicy, a właśnie na bramę bazaru. Czyli lokacja bardzo prawdopodobna.
2025-12-25 22:14:42 (6 miesięcy temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Ząbkowska 8?
2025-12-22 18:35:39 (6 miesięcy temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
2025-12-22 18:39:55 (6 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
Znacznik.
2026-01-09 15:48:08 (5 miesięcy temu)
4elza
 
Ta kapliczka już nie istnieje?
2026-06-01 07:33:05 (26 dni temu)
do 4elza: Skąd taka hipoteza? Na GSV są jej zdjęcia z marca 2024 + info że na obecną chwilę podwórko nie jest dostępne dla przechodni z ulicy.
2026-06-01 07:56:24 (26 dni temu)
4elza
 
do Jarosław Dubowski: Tu wygląda nieco inaczej, odniosłam wrażenie, że została tylko wnęka z Matką Bożą...
2026-06-09 08:10:05 (18 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do 4elza: Ta jest na fasadzie kamienicy, jak w opisie zdjęcia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2026-06-09 08:16:28 (18 dni temu)
4elza
 
do da signa: A, ok, dzięki.
2026-06-09 08:24:21 (18 dni temu)
Pokaż na mapie
138 Dyskusji (ostatnia 14 dni temu)
Ulica Ząbkowska. W trakcie dwóch miesięcy letnich ulica jest zamknięta dla ruchu na odcinku Targowa - Brzeska. Ulica jest przystrojona lampionami i otwieraj...
Fragment ulicy Ząbkowskiej w rejonie Centrum Praskiego "Koneser".
1895
-
1918
1895
-
1955
1945
-
1968
1963
-
1980
1974
-
1980
4
1977-1979
1977
-
1982
1977
-
1982
1980
-
1986
1980
-
1991
1985
-
1991
Ulica Ząbkowska - obiekty i wydarzenia
9 10
54
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet