| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Warecka
1
1a
2
3
4/6
5
5/7
6
7
8
8
9
9
10
10
11
11a
12
12
13
13
15
14
15
17

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Warecka

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456następna
Widać napis "Bank Zachodni" co może pomóc.
2017-01-16 21:35:20 (9 lat temu)
† ML
 
Syn mój uświadomił mi, że siedziba Banku Zachodniego była na ul. Niecałej, w kamienicy, która ocalała i istnieje do dzisiaj. Ta informacja jest do weryfikacji, bo Wiki informuje tylko o WBK z historią powojenna.
2017-01-16 23:52:11 (9 lat temu)
Ricardo
 
+1 głosów:1
To może być Nowy Świat przy Wareckiej.

Wydaje się, że obwieszczenia wiszą na narożniku kamienicy Mikulskiego.
2017-01-31 00:19:48 (9 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
To zdjęcie musi być już z września bo jest odezwa Ignacego Mościckiego z 1.09.1939 -
2025-08-21 22:03:50 (10 miesięcy temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Warecka 2 to w zasadzie ten szczątek boniowanego muru po prawej. Widoczny parterowy mur z różnymi okienkami, ciągnący się aż do tej białej ciut wyższej części z bramą (przy lewej krawędzi zdjęcia), to już numery 4 i 6. W istocie długa, wąziutka działka (na jej zapleczu ciągnęła się ogromna posesja z adresem Warecka 8) z parterową zabudową stanowiła hipoteczną całość z kamienicą od strony Nowego Światu i formalnie rzecz biorąc miała adres Nowy Świat 53 - Warecka 2-6. Nie było więc odrębnej Wareckiej 2, i mimo wszystko nie była to pusta działka.
2025-08-11 00:01:12 (10 miesięcy temu)
yani
 
Korekta przypisania + znaczniki.
2025-08-14 17:05:42 (10 miesięcy temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Warecka 2 do 8 to były parterowe szopy i mury. Tu widoczna jest rozebrana do parteru dawna kamienica. Jeśli to faktycznie jest Warecka, i to parzysta, to w grę wchodzi tylko numer 10. 12 był rozebrany przed wojną i zastąpiony nową kamienicą odsuniętą wgłąb działki (być może to jej płot jest po lewo, bo chyba nie została ukończona przed wrześniem), a 14 miała inne otwory okienne od frontu.
2025-08-11 00:28:14 (10 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do verbensis:
Przypisałem do numeru 10. Pasuje porównując z tym:

I z tym:


Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2025-08-14 16:56:27 (10 miesięcy temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
Poczta Głowna jest już rozbudowana o siedmioosiowe skrzydło (ciemniejsze), więc po 1935 r.
2022-08-24 10:07:50 (3 lata temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
rozbiórka Wareckiej 12, w tle 14 i dalej Poczta
2022-08-24 10:08:26 (3 lata temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
Przerzuciłem pod 12 (utworzone świeżo).
2025-08-11 00:24:23 (10 miesięcy temu)
do marekantoniusz: Datowanie skorygowane.
2022-08-24 10:46:42 (3 lata temu)
do marekantoniusz: Na tym zdjęciu widzimy wysokie kamienice przy Wareckiej 12 i zapewne 14 tez. czyli ta niska kamienica ( nr 14 ) też pewnie zostala wyburzona i powstała nowa, która zniszczyły działania wojenne.
2022-08-24 10:51:21 (3 lata temu)
yani
 
Z prawej strony szyld AMER... Ale nic nie mogę dopasować.
2021-03-04 01:08:23 (5 lat temu)
Krzyś_
 
Były też dwie cukiernie (adresy dawne):
Amerykańska, przy Puławskiej 10
Amerykanka, przy Złotej 44.

Puławska chyba odpada, bo:

Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2021-03-04 09:54:34 (5 lat temu)
yani
 

Wszystkie te adresy i kilka innych sprawdziłem już wcześniej.
A może to Kraków? Kwiaciarka, beret - może głupio, ale jakoś tak mi się kojarzy...
2021-03-04 11:29:37 (5 lat temu)
yani
 
Nikt z Krakowa się nie wypowie?
Może jednak przypisać do Polska NN?
2021-03-28 14:00:35 (5 lat temu)
Krzyś_
 
+4 głosów:4
Według mnie z tyłu po lewej Warecka 15.
2024-12-19 18:58:09 (rok temu)
yani
 
+2 głosów:2
Wymiana - z okazji rozpoznania poprawiłem trochę kontrast.
2024-12-19 19:51:56 (rok temu)
do yani: Ponoć przy Senatorskiej 27 był bar 'Amerykański". Ale to chyba nie to,
2021-03-04 06:40:24 (5 lat temu)
Krzyś_
 
do Krzyś_: Amerykańskie Linie Okrętowe chyba nie (Senatorska 28-30 i Jerozolimska 43), hotel "Amerykański" przy Chmielnej 47 też nie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2021-03-04 10:01:58 (5 lat temu)
do yani: Też myślałam o Krakowie.
2021-03-04 11:36:46 (5 lat temu)
yani
 
do da signa:
Może zmienić na Polska NN?
2021-03-04 11:41:03 (5 lat temu)
do yani: Może do Krakowa.
2021-03-04 11:51:35 (5 lat temu)
yani
 
do da signa:
Spróbuj na początek faktycznie dać do Krakowa.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2021-03-04 11:57:50 (5 lat temu)
do yani: Przypisane.
2021-03-04 12:26:27 (5 lat temu)
yani
 
do da signa:
Szkoda, że po takiej większej zmianie przypisania zdjęcie nie pojawia się automatycznie na głwnej stronie, jak przy wymianie.
Ale właściwie można zrobić taki myk...
2021-03-04 12:49:56 (5 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
do yani:
Już jest w najnowszych zdjęciach, teraz mam nadzieję, że więcej osób na nie spojrzy.
2021-03-04 12:55:41 (5 lat temu)
yani
 
do Krzyś_:
Mistrzu - brawo!
2024-12-19 19:31:24 (rok temu)
yani
 
Warecka 7, przypisałem.
2025-08-14 17:47:24 (10 miesięcy temu)
El_Jot
 
+2 głosów:2
do El_Jot: Dzięki. :)
Czyli wysoka oficyna w tle to będzie Nowy Świat 57.
2025-08-10 23:46:46 (10 miesięcy temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Tył po lewej Łada, a z tego co kol. nyskodolniak pisałod 1978 w Polsce
2024-11-18 08:37:00 (rok temu)
okolice pl. Powstańców Warszawy?
2024-11-18 09:11:40 (rok temu)
YouPiter
 
+1 głosów:1
WIH - Warszawa Wola, przedział w datowaniu fotki może być nawet `80 - `89
2024-11-18 09:34:36 (rok temu)
Jacek_1000
 
+1 głosów:1
Ten samochód po lewej (Syrenka?), pomalowany jak cegły… Pamiętam, że jego zdjęcie pojawiło się w gazecie (w „Życiu Warszawy” lub „Expressie Wieczornym”) i po kilku tygodniach osobiście zobaczyłem go na ulicach Warszawy (lata 1977-1981). Nawet żartowaliśmy z kolegami, że gdyby zaparkował koło ceglastego muru, to świetnie maskowałby się i byłby niewidoczny.
2024-11-19 12:54:42 (rok temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
To będzie ul. Warecka.
2024-11-19 13:24:47 (rok temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do Woj11: Mamy też Skodę 105 i malucha mod.77, Łada 1500 też od 1977-go.
2024-11-18 20:47:04 (rok temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
do marekantoniusz: Tak, widok od placu.
2024-11-19 13:25:03 (rok temu)
† ML
 
+2 głosów:2
Dopisałem do Komitetów Obywatelskich.
2025-05-25 16:01:50 (rok temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do † ML: Dzisiaj zapomniałem. ;)
Dzięki.
2025-05-25 16:07:46 (rok temu)
yani
 
Co do opisu - cały budynek został wyburzony. To co widać z lewej, to nowo wybudowana część.
2026-01-02 22:12:48 (5 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
53 Dyskusji (ostatnia 5 miesięcy temu)
Po uroczystości ślubnej na ulicy Wareckiej. Dla panny młodej znalazły się kwiaty.
Powstaniec uzbrojony w sowiecką pepeszę.
1930
-
1940
1930
-
1944
1944
-
1944
1944
-
1944
1944
-
1944
1944
-
1944
1944
-
1944
1944
-
1950
1945
-
1956
1948
-
1956
Ulica Warecka na innych zdjęciach
1
1941
1941
-
1941
1941
-
1941
Ulica Warecka - obiekty i wydarzenia
10 10
17
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet