| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - ul. Warszawska
1
1a
2
2/1
3
5
5/1
5A
7
7A
8
Więcej (49)
Obiekty w okolicy
Warszawska 25
18
m
Białystok
Warszawska 29
27
m
Białystok
Warszawska 30
30
m
Białystok
Warszawska 23
35
m
Białystok
Warszawska 30B
45
m
Białystok

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Kamienica Szturmanów – zabytkowa kamienica w Białymstoku. Została wybudowana około 1900 roku. Należała do Szlomo i Dwejry Szturmanów. W okresie międzywojennym w budynku mieścił się białostocki oddział Polskiego Towarzystwa Handlowego SA. W czasie okupacji hitlerowskiej od 1942 budynek pełnił funkcję szpitala psychiatrycznego. Współcześnie siedziba Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. W 1993 kamienicę wpisano do rejestru zabytków.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
piok
 
+1 głosów:1
w tym miejscu był dom A.Herliczki (mapa z 1799 r) malarza nadwornego J.K.Branickiego, tworcy m.in fresków w Białym Kosciele, na elewacji Pałacu Branickich.
2023-09-11 11:29:18 (2 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do piok: Antoni Joanna Herliczka był Czechem. Jedna uwaga Herliczka fasady pałacu nie robił. Natomiast wykonał freski wewnątrz. Jego autorstwa są między innymi: freski w Sali Jadalnej i Wielkiej Oranżerii, gdzie przedstawił nadanie Branickiemu Orderu Złotego Runa, dekorował też prywatne apartamenty hetmana. Wykonał również liczne obrazy do pałacu. Pracował też w innych budynkach Branickich (Choroszcz, Stołowacz). Natomiast jego fasady to budynki Poczty, Odwachu i Kancelarii Sekretarnej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówki
2023-09-11 12:30:09 (2 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Ta oszklona część z lewej też jest z 1900?
2023-09-11 12:16:36 (2 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Oszklona cześć nad oficyną pochodzi z 2005 roku.
2023-09-11 12:19:30 (2 lata temu)
Woj11
 
do Woj11: Sama oficyną zbudowana została w 1910 roku
2023-09-11 12:47:11 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 2 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet