| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Dom Handlowy "Solpol I"

Wyburzanie Solpolu

Najbliższe obiekty nieistniejące
Świdnicka 19
20
m
Wrocław
Dom "Złota Korona"
51
m
Wrocław
Kamienica "Pod Okrętem"
54
m
Wrocław
Kamienica "Pod Słoniem" - Piwiarni...
62
m
Wrocław
Świdnicka 17 - Kazimierza Wielkieg...
63
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dom Handlowy "Solpol I"

Obiekt obecnie nie istnieje
Architekci: Wojciech Jarząbek (17 realizacji), Jan Matkowski (3 realizacje), Paweł Jaszczuk (2 realizacje), Jacek Sroczyński (1 realizacja)
Inwestor: Zygmunt Solorz (2 inwestycje)
Zbudowano: 1993
Zlikwidowano: 2022

Otwarcie nastąpiło dnia 6 XII 1993.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
cracusiac
 
+1 głosów:1
yani
 
+1 głosów:1
Trochę mi go jednak szkoda...
Mógłby zostać jako kuriozum i przestroga dla architektów.
2021-08-04 12:28:29 (4 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
To taki sam symbol epoki w której ów budynek powstał, jak kościół obok i dom towarowy w tle....
2021-08-04 13:01:29 (4 lata temu)
Chyba dobra decyzja, nie wiem jak w odbiorze mieszkańców miasta było? ale nie pasuje taka architektura do otoczenia.
2014-02-23 20:50:59 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do Dariusz Łukasik: Odbiór jest u większości ludzi negatywny - u wielu nawet bardzo. Budynek od początku wzbudzał kontrowersje ale jest też symbolem pewnej epoki "kiczowatości" w architekturze lat 90. Myślę, że gdyby stał na jakimś blokowisku to mógłby zostać jako pamiątka tamtej epoki ale do tej okolicy nie pasuje...
2014-02-23 22:16:39 (12 lat temu)
ksenex
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2014-02-24 12:20:54 (12 lat temu)
† ☻
 
2014-02-24 14:06:11 (12 lat temu)
skrzypa
 
+2 głosów:2
Ja pamiętam jak się pojawił jak taki świeży powiew nowoczesności po latach komunistycznej szarości w końcu coś kolorowego i tyle szkła a nawet schody ruchome na prawdę człowiek myślał że my to już zachód pełną gębą... wręcz odczuwało się pewien rodzaj dumy :-) dlatego mam do niego sentyment
2015-03-02 21:44:51 (11 lat temu)
mirekjot
 
+4 głosów:4
To jest miejsce na świecie, gdzie takie straszydło istnieje? Nieee, nie wierze w to co widzę, a Wy tu o jakiejś symbolice, nowoczesności, powiewie zachodu, sentymencie... Obudźcie się, przecież to niewyobrażalna chała.
2015-03-02 23:25:28 (11 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do mirekjot: O secesji też tak kiedyś mówiono ;-)
2015-03-02 23:34:37 (11 lat temu)
mirekjot
 
+2 głosów:2
do mamik: Dobra, dobra, secesja to przynajmniej jakiś styl. A takiego g... to nawet w jednym egzemplarzu nie powinno być.
2015-03-03 00:10:10 (11 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
do vigo: No cóż, "de gustibus non est disputandum" , ale wpis do rejestru zabytków to chyba lekkie przegięcie
2015-03-03 11:24:40 (11 lat temu)
skrzypa
 
+5 głosów:5
do mirekjot: Człowieku czytaj ze zrozumieniem ja napisałem jak to odebrałem w 1992 roku gdzie zazwyczaj były tylko szare, bezbarwne witryny i domy handlowe . Z czasem entuzjazm do tej budowli opadł
2015-03-03 15:46:39 (11 lat temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
do skrzypa: A czy ja tu czegoś nie zrozumiałem? To raczej Ty w 1992 roku miałeś marne pojecie o zachodzie.
2015-03-04 09:12:21 (11 lat temu)
skrzypa
 
+7 głosów:7
do mirekjot: No widzisz i tu się mylisz bo jeżeli uważasz że w latach 90-tych zachód był wolny od tandety budowlanej to właśnie Ciebie można posądzić o marne pojęcie o zachodzie z tamtego czasu
2015-03-04 12:38:25 (11 lat temu)
mirekjot
 
+2 głosów:2
do skrzypa: Trochę się jednak nie rozumiemy :) W każdym miejscu na ziemi znajdzie się jakaś tandeta budowlana, ale żeby na tej podstawie budować sobie wrażenie o tym miejscu, to jednak o wiele za mało. Problem w tym, ze u nas się myśli, ze jak jest kolorowo i (pseudo) nowocześnie, a jeszcze coś gra i świeci, to jest tak "po zachodniemu", a nawet "po amerykancku".
2015-03-04 13:54:18 (11 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do mirekjot: Jak w Las Vegas :-P
2015-03-04 14:10:13 (11 lat temu)
skrzypa
 
+2 głosów:2
do mirekjot: Ciągle piszesz w czasie teraźniejszym a ja wyraźnie napisałem że miałem takie odczucie w 1992 roku gdzie wszystko jeszcze było czarno-białe a tu nagle wyrosło coś kolorowego z dużą ilością szyb po prostu coś nowego . Nie wiem czy byłeś a Ameryce ale ja byłem i uwierz że jeżeli wchodząc tam do sklepu nic nie gra i nie świeci lub nie jest kolorowo to przypuszczalnie nastąpiła przerwa w dostawie prądu :-)
2015-03-04 15:22:55 (11 lat temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
do skrzypa: Rozumiem, ze w 1992 roku, po latach nudnej, PRL-owskiej szarzyzny dałeś się zwieść blichtrowi w tandetnym opakowaniu, ale teraz masz już inne odczucia. Czy tak?
2015-03-04 18:06:54 (11 lat temu)
skrzypa
 
+2 głosów:2
do mirekjot: Od wczoraj staram Ci się to wytłumaczyć ... dokładnie tak :-)
2015-03-04 18:20:07 (11 lat temu)
labeo7
 
2020-11-29 14:00:16 (5 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+2 głosów:2
Ikona polskiego postmodernizmu - symbol swobody i kiczu lat dziewięćdziesiątych - przykład opisywany w książkach. Dla mnie koszmar.
2020-11-29 14:15:13 (5 lat temu)
max
 
+1 głosów:1
Jazzek
 
+2 głosów:2
Zaległa zmiana statusu z wyburzania na nieistnienie.
2023-11-10 12:15:51 (2 lata temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
vigo
 
+2 głosów:2
2022-01-12 20:18:13 (4 lata temu)
Wincenty Miros
 
+3 głosów:3
To dobrze, że z ul. Świdnickiej zniknie ten architektoniczny koszmar i oby w tym miejscu powstało coś sensownego..
2022-03-27 20:25:35 (4 lata temu)
do Wincenty Miros: Też się cieszę z tego powodu i oby nie powstało coś wizualnie gorszego.
2022-03-27 20:31:05 (4 lata temu)
No właśnie. Czy wśród fotopolskich ptaszków jest jakiś, na którego nie działa ta absurdalna NFZ wokół aresztu przy Świebodzkiej – przydałoby się rujnację Solpolu z ŋóry uwiecznić.
2022-06-23 23:01:48 (4 lata temu)
atom
 
+3 głosów:3
W jednej z kamienic, których pozostałości tu widać, działała kiedyś restauracja "Artystyczna". Ja tego nie pamiętam, ale starsi koledzy opowiadali, że artyści z Opery chętnie tam chodzili "na kielicha" po przedstawieniu. (Musiało być tanio, bo w Operze nie zarabiało się za wiele). Pewnego razu wybuchł pożar i niedługo później kamienicę rozebrano.
2022-06-23 21:49:06 (4 lata temu)
Licho
 
+2 głosów:2
Ja bym to tak zostawił…
2022-10-01 17:16:42 (3 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Licho: Byłby ładny widok na kościół.
2022-10-01 17:44:29 (3 lata temu)
Anneob
 
Piękny być może i nie był. Pamiętam go z początku lat 2000. Bogaty to kraj… Podobnie było i z ‘’Panoramą’’…
2022-11-19 16:08:40 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do Anneob: Lepsze jest wrogiem dobrego - co tu powstanie? I nie kraj bo Solpol to prywatny biznes.
2022-11-19 16:41:54 (3 lata temu)
max
 
+1 głosów:1
2022-11-19 22:44:01 (3 lata temu)
Ktoś usunął "moje" drzewo: czy go nie widać ?
2023-03-26 18:42:16 (3 lata temu)
do Kineskop: Może tylko nie widać go z tej strony bo w grudniu na zdjęciu z innego miejsca widać badyl - :)
2023-03-26 20:46:52 (3 lata temu)
Tofek
 
Dlaczego nie mozna dać oceny wyższej niż 6 ?
2023-03-26 20:54:32 (3 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Tofek: Myślę już o tym od kilku lat żeby po oddaniu np. 100-200 głosów - użytkownik otrzymywał w prezencie możliwość dania "siódemki" (czyli te "siódemki" byłyby limitowane).
2023-03-26 21:07:02 (3 lata temu)
yani
 
+3 głosów:3
do Neo[EZN]:
Statystyka głosów moim zdaniem jest w ogóle bez sensu... Ostatnio obserwowałem ocenianie moich zdjęć przez dwoje popularnych od jakiegoś czasu użytkowników FP. Oceny kolejnych zdjęć były w odstępach 1 (słownie - jednej) sekundy. Tyle czasu, ile potrzeba na otwarcie zdjęcia. Trudno mówić o oglądaniu zdjęć, a co dopiero o ich ocenianiu. Dla mnie to jakiś wyścig szczurów w pogoni za wyższą rangą...
2023-03-26 21:20:56 (3 lata temu)
do Neo[EZN]: Dobrze, może w tym roku uda się pojechać do Wrocławia, zobaczę ile urosło od ostatniej wizyty.
2023-03-27 10:16:17 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
18 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Dom Handlowy Solpol I - ma zostać rozebrany - po ponad 20 latach od jego zbudowania.
Dom Handlowy "Solpol I".
1988
-
1992
1988
-
2000
1996
-
2000
2000
-
2009
2006
-
2009
2014
-
2016
2014
-
2018
2018
-
2019
2018
-
2021
2021
-
2021
Dom Handlowy "Solpol I" - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet