| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - 3M Poland sp. z o.o.
Obiekty w okolicy
Browar Profesja
85
m
Wrocław
Komin fabryczny Chemitex
112
m
Wrocław
Budynek A-8
136
m
Wrocław
Nieużywane torowisko tramwajowe (u...
162
m
Wrocław
Budynek
234
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

3M Poland sp. z o.o.

Zbudowano: 1924
Dawniej: Textil Fabrik Georg von Giesches, Neu Glanzstoff Werke AG, Zakłady Chemiczne Chemitex-Viscoplast
Zakłady powstały w 1924/25 i należały do koncernu górniczego Georga von Giesche’sa. W 1927 r. przejęte zostały przez Neue Glanzstoffwerken AG, a od 1930 r. Vereinigte Glanzstoffabriken AG. W czasie II wojny światowej fabryka prowadziła produkcję zbrojeniową. Przejęta przez administrację polską w maju 1945 r., a 6 maja 1946 r. ....uruchomiono Państwową Fabrykę Sztucznego Jedwabiu nr 3. Wśród pracowników znajdowało się wówczas 812 Polaków i 8 Niemców.
W latach 50. przemianowana na Wrocławskie Zakłady Włókien Sztucznych, później dodano do nazwy przydomek „Chemitex”. Była systematycznie rozbudowywana i modernizowana stając się jednym z największych wrocławskich zakładów przemysłowych. Jednocześnie wobec braku odpowiednich instalacji redukujących
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Danuta B.
 
+2 głosów:2
A poza plasterkami (tylko to widuję) co produkuje 3M?
2013-04-04 21:40:59 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Kiedyś chyba produkowali dyskietki a teraz prócz plastrów to wiem, że produkują m.in. taśmy klejące - jak pracowałem w agencji reklamowej to używałem takich dwustronnych firmy 3M do robienia systemów wystawienniczych :)
2013-04-04 21:45:13 (13 lat temu)
WW
 
+3 głosów:3
do Danuta B.: To jest jedna z tych wielkich firm, która produkuje tyle rzeczy, w tym półproduktów, że to jest ciężko ogarnąć. Swoją drogą świetna nazwa w swojej prostocie.
2013-04-04 23:07:26 (13 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Mnóstwo rzeczy, folie różnego rodzaju, m. in do tablic samochodowych.
2013-04-04 23:10:05 (13 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Materiały poprodukcyjne do recyklingu.Być może w zakładzie tym jest duża obróbka metali kolorowych, a takie odpady to cenny surowiec.
2015-07-05 18:56:51 (10 lat temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Zdjęcia zrobiono 20.04.1925 roku
2023-02-05 13:33:39 (3 lata temu)
labeo7
 
do Dana : Ok, chyba nie zauważyłem. Dzięki.
2023-02-05 21:42:09 (3 lata temu)
Columba livia
 
+1 głosów:1
Tych budynków i bocznicy kolejowej już nie ma, stały w tym miejscu - a teren na zdjęciu z 1947 roku widać na
2024-03-17 21:29:40 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 2 lata temu)
Działają, i to od 1924 r. początkowo jako Neue Glanzstoffwerken AG, potem, tj. do 1945 r. Vereinigte Glanzstoffabriken AG, od 1946 r. Państwowa Fabryka Sztu...
Hale 3M Poland na Kowalach. Koparka stoi w miejscu rozebranych zabudowań - http://fotopolska.eu/162528,foto.html?o=b14289
1920
-
1940
1920
-
1970
1946
-
2004
1995
-
2006
2005
-
2006
2006
-
2008
2006
-
2015
2008
-
2015
2015
-
2015
2015
-
2015
3M Poland sp. z o.o. na innych zdjęciach
3M Poland sp. z o.o. - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet