| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - ul. Racławicka
Więcej (51)
Obiekty w okolicy
Przedszkole nr 61
32
m
Wrocław
Racławicka 51
46
m
Wrocław
Racławicka 54
54
m
Wrocław
Racławicka 56
59
m
Wrocław
Racławicka 53
84
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Racławicka 49

Zbudowano: 1910
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
eles
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2020-12-01 21:58:46 (5 lat temu)
Coś tu nie tak.
2020-12-07 23:25:28 (5 lat temu)
mkazak
 
+3 głosów:3
Budynek wystawiony na sprzedaż. W ofercie biura parę zdjęć z wnętrza, dodałabym link do oferty, ale nie wiem czy mogę...
W ofercie można przeczytać "Willa została wzniesiona na początku XX wieku według oryginalnego projektu architektonicznego z dachem mansardowym, wykuszami i półokrągłą basztą od ogrodu, w której na dole znajduje się przeszklona oranżeria i ogród zimowy. Wiele z tych elementów zostało zachowanych do dzisiaj, np. oryginalna stolarka, w tym duże, przeszklone drzwi łączące pokoje na parterze, szerokie schody, balustrady, parkiety dębowe i stiuki."
2015-08-10 10:07:08 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
do mkazak: Możesz dodać link do oferty, przynajmniej zobaczymy jak jest w środku.
2015-08-10 11:02:43 (10 lat temu)
mkazak
 
do ZPKSoft: Więc dodaję, jest zdjęcie ładnych schodów i kominka. Ale cena, którą sobie życzą jest chyba nieco z sufitu, biorąc pod uwagę, że trzeba w budynku wymienić dach i zapewne zrobić wszystkie instalacje...
2015-08-10 12:38:57 (10 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do mkazak: Dom jest w trakcie remontu. W czwartek widziałam zdjęte dachówki.
2019-11-25 13:56:41 (6 lat temu)
Czy nie jest błędne przypisanie tego odcinka ul. Racławickiej do Grabiszynka, a nie do Borka.
2020-01-16 22:38:23 (6 lat temu)
eles
 
+1 głosów:1
Remont rozwija się - stawiane są rusztowania. Wiem, że inwestor miał problem z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Konserwator po prostu chce zachować dotychczasową bryłę budynku. A budynek ten zaprojektował Georg Schneider, ten od Barasch Warenhaus w Rynku.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawiłem błąd
2020-01-20 21:43:00 (6 lat temu)
max
 
do Wincenty Miros:
W świetle zawartości tej mapy wydaje się błędne.
2020-01-16 22:47:14 (6 lat temu)
mamik
 
do max: Geodezyjnie to Grabiszyn "osiedlowo" Borek. Zależy jaką przyjmiemy konwencję.
2020-01-17 08:27:25 (6 lat temu)
max
 
+1 głosów:1
do mamik: Lepsza jest wersja geodezyjna. Zresztą ta okolica jakoś nigdy nie była dla mnie Borkiem 😊
2020-01-17 08:49:44 (6 lat temu)
Licho
 
do mamik: Teren dawnej wsi Borek. Czemu geodezyjnie to ktoś do Grabiszynu przykleił?
2020-01-17 08:54:55 (6 lat temu)
mamik
 
do Licho: Nie będę się tutaj o to spierał, niech sobie będzie "osiedlowo". W pracy korzystam z mapy geodezyjnej i do tego jestem przyzwyczajony.
2020-01-17 09:01:10 (6 lat temu)
Licho
 
do mamik: Geodezyjnej z monstrami typu „Południe”, „Plac Grunwaldzki” i „Grabiszyn” :-)
2020-01-17 09:11:02 (6 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Licho: Ale to jest spójny system obwiązujący w całym kraju. Działka, arkusz, obręb, wszystko ma swój identyfikator. Gdy kupujesz nieruchomość tak czy inaczej musisz z niego skorzystać ;-) Pewnie, że Wrocław można podzielić inaczej ale chyba byłoby z tym sporo zamieszania, wymiana wpisów w księgach wieczystych itp.
2020-01-17 09:22:07 (6 lat temu)
Licho
 
do mamik: Teraz to już 75 lat za późno na zmiany :-)

Generalnie namieszane jest na terenach, które były w granicach Wrocławia w 1945 roku – zostały na nowo podzielone na obręby po uważaniu i stąd takie dziwolągi. To, co było osobnymi miejscowościami siłą rzeczy pozostało osobnymi obrębami i ma granice uzasadnione historycznie.
2020-01-17 10:55:44 (6 lat temu)
eles
 
do eles: Wymieniono dachówkę, wieżyczka (tu niewidoczna) została zwieńczona pięknym, miedzianym wiatrowskazem. Trwa wymiana rynien, teraz będzie pora na wymianę okien i tynkowanie. Może to być cacuszko ! W środku są jeszcze przedwojenne boazerie - ciekawe czy się uchowają ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta opisy
2020-12-01 21:54:48 (5 lat temu)
eles
 
+1 głosów:1
do eles: Remont tymczasem mocno przyhamował. Na razie w domu lokum znajdują okoliczne gołębie.
2022-03-13 11:31:06 (4 lata temu)
mamik
 
do eles: Ten remont od początku nie wyglądał poważnie.
2022-03-13 12:15:37 (4 lata temu)
eles
 
do mamik: Jest tablica z nazwą inwestora, z kierownikiem budowy, itd. Ta sama firma (inwestor) przebudowała przychodnię na pobliskiej ulicy Ulanowskiego.
2022-03-18 15:10:23 (4 lata temu)
eles
 
+3 głosów:3
do mamik: Zniknęła niedawno tablica informacyjna z nazwą inwestora. Póki co dom niszczeje. Ostatni raz widziałem budowlańców w sylwestra roku 2021.
2022-10-11 21:48:54 (3 lata temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do eles: Czyli zdewastowano piękną willę, która mogła spokojnie stać do tej pory, w oryginalnym kształcie.
2022-10-11 22:13:34 (3 lata temu)
Licho
 
+2 głosów:2
do mamik: Ale za to solidnym pancernym murem ją zdążyli ogrodzić, żeby jej czasem nie było widać.
2022-10-11 22:53:29 (3 lata temu)
... a było takie ładne ogrodzenie :-/
2021-09-26 21:11:11 (4 lata temu)
max
 
do Neo[EZN]: Od ulicy jest tak samo. Drabinka będzie potrzebna żeby objąć całość budynku (dron też się nada).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2021-09-26 21:18:51 (4 lata temu)
mamik
 
do max: A od ogrodu czyli z posesji Racławicka 51 nie da się spojrzeć? Było tak
2021-09-27 08:07:55 (4 lata temu)
Licho
 
do max: E tam.
2022-12-25 18:26:44 (3 lata temu)
max
 
do mamik: Tam nie zaglądałem.
2021-09-27 08:15:11 (4 lata temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do max: Można wejść bo nr 51 jest wielorodzinny i furtka otwarta. Przynajmniej rok temu była.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2021-09-27 09:47:43 (4 lata temu)
Wincenty Miros
 
+2 głosów:2
Póki co na budowie nic się nie dzieje. Wszystko zamknięte na głucho. Powodów takiego stanu może być wiele: Sprawy własnościowe, brak finansów, warunki narzucane przez konserwatora zabytków /jeśli podlega/ i wiele innych ważnych powodów, przez które remont tej pięknej willi stoi tyle czasu.
2022-10-12 16:28:55 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet