| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Racławicka
1
2
2
4
3
5
7
9
9a
11
13
15
19
17
20
24
26c
25
27
29
28
30a
31
31
33
32
34a
33
35
34
37
39
40
41
42
43
45
44
46
47
48
48a
49
Więcej (21)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Racławicka

Dawniej: Kurfürsten Strasse, An der Krietern Grenze
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789następna
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Na zdjęciu (moim zdaniem ok. 5 lat wcześniejszym niż zaproponowane datowanie) prawdziwa rzadkość - czerwony samochód w środku to niemiecki Glas serii 1004/1204/1304 z lat 1962-68, w dodatku w jeszcze rzadszej wersji coupe. To było wówczas takie BMW dla ubogich (firma przejęta zresztą przez BMW w 1966) - mocne silniki w małym i lekkim samochodzie z tylnym napędem.
2025-06-15 15:31:54 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak:
Obniżyłem datację.
2025-07-03 20:40:12 (11 miesięcy temu)
To dlatego, że teren jest trudno dostępny "nieoficjalnie" - budynki są bardzo daleko od ogrodzenia, o kortach nie wspominając... Do tego te gęste drzewa przez które nie da się zrobić zdjęć od strony basenu.
2018-01-20 18:48:34 (8 lat temu)
HMarek
 
Korty tenisowe stały się infrastrukturą krytyczną / obiektem strategicznym którą trzeba chronić zakazem fotografowania wdrożonym w życie w połowie kwietnia i przegłosowanym przez posłów dwóch partii poprzedniej kadencji. Poziom inteligencji wielu posłów jest przerażający... A może pod kortami znajduje się wyrzutnia rakiet balistycznych...?
2025-07-12 21:33:16 (11 miesięcy temu)
Czy nie jest błędne przypisanie tego odcinka ul. Racławickiej do Grabiszynka, a nie do Borka.
2020-01-16 22:38:23 (6 lat temu)
eles
 
+1 głosów:1
Remont rozwija się - stawiane są rusztowania. Wiem, że inwestor miał problem z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Konserwator po prostu chce zachować dotychczasową bryłę budynku. A budynek ten zaprojektował Georg Schneider, ten od Barasch Warenhaus w Rynku.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawiłem błąd
2020-01-20 21:43:00 (6 lat temu)
max
 
do Wincenty Miros:
W świetle zawartości tej mapy wydaje się błędne.
2020-01-16 22:47:14 (6 lat temu)
mamik
 
do max: Geodezyjnie to Grabiszyn "osiedlowo" Borek. Zależy jaką przyjmiemy konwencję.
2020-01-17 08:27:25 (6 lat temu)
max
 
+1 głosów:1
do mamik: Lepsza jest wersja geodezyjna. Zresztą ta okolica jakoś nigdy nie była dla mnie Borkiem 😊
2020-01-17 08:49:44 (6 lat temu)
Licho
 
do mamik: Teren dawnej wsi Borek. Czemu geodezyjnie to ktoś do Grabiszynu przykleił?
2020-01-17 08:54:55 (6 lat temu)
mamik
 
do Licho: Nie będę się tutaj o to spierał, niech sobie będzie "osiedlowo". W pracy korzystam z mapy geodezyjnej i do tego jestem przyzwyczajony.
2020-01-17 09:01:10 (6 lat temu)
Licho
 
do mamik: Geodezyjnej z monstrami typu „Południe”, „Plac Grunwaldzki” i „Grabiszyn” :-)
2020-01-17 09:11:02 (6 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Licho: Ale to jest spójny system obwiązujący w całym kraju. Działka, arkusz, obręb, wszystko ma swój identyfikator. Gdy kupujesz nieruchomość tak czy inaczej musisz z niego skorzystać ;-) Pewnie, że Wrocław można podzielić inaczej ale chyba byłoby z tym sporo zamieszania, wymiana wpisów w księgach wieczystych itp.
2020-01-17 09:22:07 (6 lat temu)
Licho
 
do mamik: Teraz to już 75 lat za późno na zmiany :-)

Generalnie namieszane jest na terenach, które były w granicach Wrocławia w 1945 roku – zostały na nowo podzielone na obręby po uważaniu i stąd takie dziwolągi. To, co było osobnymi miejscowościami siłą rzeczy pozostało osobnymi obrębami i ma granice uzasadnione historycznie.
2020-01-17 10:55:44 (6 lat temu)
eles
 
do eles: Wymieniono dachówkę, wieżyczka (tu niewidoczna) została zwieńczona pięknym, miedzianym wiatrowskazem. Trwa wymiana rynien, teraz będzie pora na wymianę okien i tynkowanie. Może to być cacuszko ! W środku są jeszcze przedwojenne boazerie - ciekawe czy się uchowają ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta opisy
2020-12-01 21:54:48 (5 lat temu)
eles
 
+1 głosów:1
do eles: Remont tymczasem mocno przyhamował. Na razie w domu lokum znajdują okoliczne gołębie.
2022-03-13 11:31:06 (4 lata temu)
mamik
 
do eles: Ten remont od początku nie wyglądał poważnie.
2022-03-13 12:15:37 (4 lata temu)
eles
 
do mamik: Jest tablica z nazwą inwestora, z kierownikiem budowy, itd. Ta sama firma (inwestor) przebudowała przychodnię na pobliskiej ulicy Ulanowskiego.
2022-03-18 15:10:23 (4 lata temu)
eles
 
+3 głosów:3
do mamik: Zniknęła niedawno tablica informacyjna z nazwą inwestora. Póki co dom niszczeje. Ostatni raz widziałem budowlańców w sylwestra roku 2021.
2022-10-11 21:48:54 (3 lata temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do eles: Czyli zdewastowano piękną willę, która mogła spokojnie stać do tej pory, w oryginalnym kształcie.
2022-10-11 22:13:34 (3 lata temu)
Licho
 
+2 głosów:2
do mamik: Ale za to solidnym pancernym murem ją zdążyli ogrodzić, żeby jej czasem nie było widać.
2022-10-11 22:53:29 (3 lata temu)
... a było takie ładne ogrodzenie :-/
2021-09-26 21:11:11 (4 lata temu)
max
 
do Neo[EZN]: Od ulicy jest tak samo. Drabinka będzie potrzebna żeby objąć całość budynku (dron też się nada).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2021-09-26 21:18:51 (4 lata temu)
mamik
 
do max: A od ogrodu czyli z posesji Racławicka 51 nie da się spojrzeć? Było tak
2021-09-27 08:07:55 (4 lata temu)
Licho
 
do max: E tam.
2022-12-25 18:26:44 (3 lata temu)
max
 
do mamik: Tam nie zaglądałem.
2021-09-27 08:15:11 (4 lata temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do max: Można wejść bo nr 51 jest wielorodzinny i furtka otwarta. Przynajmniej rok temu była.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2021-09-27 09:47:43 (4 lata temu)
Wincenty Miros
 
+2 głosów:2
Póki co na budowie nic się nie dzieje. Wszystko zamknięte na głucho. Powodów takiego stanu może być wiele: Sprawy własnościowe, brak finansów, warunki narzucane przez konserwatora zabytków /jeśli podlega/ i wiele innych ważnych powodów, przez które remont tej pięknej willi stoi tyle czasu.
2022-10-12 16:28:55 (3 lata temu)
Szkoda tego szklanego dachu... miało to swój urok ale pewnie przez to w środku latem była "parówa".
2022-06-19 13:50:53 (4 lata temu)
mamik
 
+1 głosów:1
2023-03-17 11:29:02 (3 lata temu)
max
 
+7 głosów:7
Z całym szacunkiem: rozumiem że to zniekształcenie to efekt prostowania zdjęcia, ale wygląda to źle. W miarę rzeczywiste proporcje budynku:
2023-04-08 20:52:43 (3 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Coś mi się wydaje, że w tych gorzko-słodkich komentach promujecie gostka dla oglądalności?, bo wrzuca od lat ogromne foty i ma za nic regulamin, nikt go nie poucza ani ocenia. Jednak bystrzak, który nie wiadomo dlaczego jest kimś i na tym jedzie ? ...
2023-04-10 21:33:49 (3 lata temu)
Licho
 
+2 głosów:2
do max: Nie, to kwestia odległości, z jakiej jest robione zdjęcie.
2023-04-08 21:05:12 (3 lata temu)
max
 
+3 głosów:3
do Licho: Ale to: jest mniej więcej z tego samego miejsca.
2023-04-08 21:12:06 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+6 głosów:6
do Licho: Nienienie - fotograf stoi na wysokości parteru więc ostatnia kondygnacja jest dalej od fotografa niż parter i na zdjęciu powinna być od niego węższa - a jest odwrotnie. Ktoś przesadził z prostowaniem.
2023-04-08 21:50:52 (3 lata temu)
Licho
 
do max: Nie jest. Jest tylko z tego samego kierunku.
2023-04-08 21:22:27 (3 lata temu)
do Jarosław Dubowski: Nie da się tego zrobić przy odwzorowaniu prostoliniowym. Musiałoby być odwzorowanie sferyczne a wtedy wszystkie ściany byłyby krzywe (ale za to proporcje prawidłowe).
2023-04-08 21:53:23 (3 lata temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Może dlatego, że to na górze to są dwie kondygnacje.
Znaczenie dla perspektywy ma względna odległość od obserwatora do bliższego i dalszego końca budynku.
2023-04-08 23:15:27 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+6 głosów:6
do Neo[EZN]: W teorii tak. W praktyce zdjęcie do takiego stopnia wyprostowane jak przedmiotowe dla mnie wygląda nienaturalnie - jest "przeprostowane", dlatego prostować trzeba z umiarem tak by dalej zostało krzywe, tyle że mniej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2023-04-08 22:49:34 (3 lata temu)
mamik
 
+6 głosów:6
do Licho: Niezależnie od teoretycznych uzasadnień to budynek na tym zdjęciu jest przesadnie zniekształcony. Górne kondygnacje zdominowały resztę.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2023-04-08 23:23:50 (3 lata temu)
Licho
 
do mamik: Bo on taki jest. Na twoim zdjęciu też widać, że górna część dominuje całość.
2023-04-08 23:46:25 (3 lata temu)
cracusiac
 
+4 głosów:4
do Licho: Wynik prostowania zdjęć zrobionych szerokokatnym obiektywem.
2023-04-09 06:00:16 (3 lata temu)
mamik
 
do Licho: Będę w okolicy to podejmę wyzwanie ;-)
2023-04-09 11:58:21 (3 lata temu)
Licho
 
+2 głosów:2
do cracusiac: Ogniskowa nie ma niczego do rzeczy. Siła perspektywy zależy wyłącznie od odległości.
2023-04-09 18:21:00 (3 lata temu)
cracusiac
 
+3 głosów:3
do mamik: Jak się uda zrobić zdjęcie lekkim teleobjektywem to tego zniekształcenia praktycznie nie będzie. Druga możliwość to zrobienie zdjęcia z jakiegos wysokiego miejsca, przynajmniej w połowie wysokości tego budynku.
2023-04-09 13:42:43 (3 lata temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Jedyna trudność, nie zawsze się da tak fotografować.
2023-04-09 13:44:52 (3 lata temu)
cracusiac
 
+2 głosów:2
do Licho: Ma.
2023-04-09 18:52:21 (3 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Licho: Tak, wszystko zależy od tego jak dużą część sfery zajmuje fotografowany obiekt. A zdjęcie moim zdaniem jest poprawne technicznie, w niektórych przypadkach - kiedy np. nie możemy odejść od obiektu to nie ma innej opcji. Z tego miejsca albo by wyszedł budynek z walącymi się ścianami albo z krzywymi albo wyprostowany ale za to z dużymi zaburzeniami proporcji.
2023-04-09 21:25:39 (3 lata temu)
do cracusiac: Chyba o tym napisałem.
2023-04-09 18:56:55 (3 lata temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Nie ma. Gdyby zrobić zdjęcie z drugiej strony skrzyżowania, tak jak na zdjęciu Mamika (link w pierwszym komentarzu) nawet i szkiełkiem 10mm to budynek będzie na nim wyglądał dokładnie tak samo. Oczywiście wtedy na zdjęciu się zmieści dużo niepotrzebnego otoczenia, bo to pięć razy szerszy kąt widzenia. Tak samo jeśli zrobić zdjęcie teleobiektywem z wjazdu na parking (jak moje) to będzie na nim tak samo silna perspektywa widoczna (ale będzie trzeba sklejać panoramę, żeby całość była widoczna).
2023-04-09 20:31:14 (3 lata temu)
2023-04-09 20:56:47 (3 lata temu)
max
 
do Licho: Na zdjęciu mamika ta najwyższa, walcowa część nadbudówki stanowi ok. 21% wysokości starego budynku. Na moim - ok. 23 %. Na twoim - ok. 34% i właśnie dlatego na początku napisałem, że wygląda to źle. Zniekształcenie proporcji jak dla mnie jest zbyt duże.
2023-04-09 21:13:19 (3 lata temu)
Licho
 
+3 głosów:3
do cracusiac: Już pisałęm – ogniskowa nie ma tu nic do rzeczy. Te zdjęcia są zrobione ok. 150 metrów od siebie. To jest różnica dystansu od budynku o rząd wielkości i to to zmienia perspektywę.
2023-04-09 22:49:18 (3 lata temu)
Licho
 
do max: Otóż na moim stanowi ok. 25%, co nie dziwne, bo ona stanowi 3 z 12 kondygnacji. Nie muszę chyba dodawać, że na waszych zdjęciach jest tak samo.
2023-04-09 23:08:33 (3 lata temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Widzisz, różnimy się, bo ja uważam, że podkreślenie dominanty jest zaletą. Zastrzeżenie do swojego zdjęcia owszem mam, ale takie, że jest zbyt ciasne w pionie, trzeba było bardziej odzoomować albo obrócić aparat.
2023-04-09 22:51:38 (3 lata temu)
do Licho: Dla mnie zdjęcie jest w porządku.
2023-04-09 23:02:47 (3 lata temu)
Julo
 
+1 głosów:1
Niestety, pochrzaniłem sprawę przy tworzeniu obiektów (i nie wiem, jak z tego skutecznie wybrnąć). Skutkiem tego jest to, że mamy teraz obiekt "Planty Racławickie", oprócz niego "Racławicka 98-100" i dwa różne obiekty o nazwie "Racławicka 96-96c".
Tymczasem jak wynika z planu Archicomu, na osiedle Planty Racławickie składać się będzie kilkanaście budynków, z czego trzy wzdłuż samej ulicy Racławickiej. Dwa z nich już stoją, jeden to Racławicka 98-100 (na planie to R8A), a drugi - Racławicka 94, 94a, 94b, 94c, 96, 96a, 96b, 96c (na planie R9A), pod trzeci jak na razie (luty 2024 r.) robią wykopy.
Kogoś, kto wie jak to zrobić proszę, żeby usunął oba te te wadliwie stworzone przeze mnie obiekty "Racławicka 96-96c", a zamiast nich stworzył jeden obejmujący ten długi budynek R9A (osiem bram od nru 94 do 96c), który widać właśnie na tym zdjęciu
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: interp.
2024-02-15 23:43:35 (2 lata temu)
ylooC
 
+2 głosów:2
do Julo: Ło Panie...... chyba udało mi się zrozumieć intencję. Lokalsom zostawiam wyjaśnienie sprawy nr 98-100 , nazwy osiedla Planty i numeracji .... zbędne obiekty usunięte, znaczniki wyczyszczone, zdjęcia przeniesione zgodnie z instrukcją powyżej :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2024-02-15 23:51:46 (2 lata temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do ylooC: Ok, zrobiłem co mogłem ale nadal tego nie czuję do końca.... Teraz jest chyba wszystko ok. Jesli nie poprawcie,
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2024-02-16 00:00:10 (2 lata temu)
Julo
 
+2 głosów:2
do ylooC: Jest dokładnie tak, jak być powinno, dziękuję za pomoc!
2024-02-16 23:08:40 (2 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Agatka z tzremi nogami ☺☺☺
2024-04-14 19:41:56 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
82 Dyskusji (ostatnia 11 miesięcy temu)
Budowa Centrum Edukacji Międzynarodowej przy ulicy Racławickiej.
To miejsce za kilka lat zmieni się bardzo mocno - tu ma powstać most łączący Oporów z Grabiszynkiem. Widać, że na drugim brzegu rzeki powstaje coś w rodzaju ...
1900
-
1945
1900
-
1952
1945
-
1963
1960
-
1975
1969
-
1975
1991
-
2005
1991
-
2005
2005
-
2009
2006
-
2013
2011
-
2013
Ulica Racławicka - obiekty i wydarzenia
7-9 9a
69
70-100
109-111
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet