| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Śluzy Rędzin
Obiekty w okolicy
Śluza "Rędzin II" (północna)
41
m
Wrocław
Śluza "Rędzin I" (południowa)
44
m
Wrocław
Budynek sterowni śluz
52
m
Wrocław
Piłkarzy 50a
88
m
Wrocław
2008 - 2011 budowa mostu autostrad...
96
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Zespół śluz na Odrze znajdujący się we Wrocławiu w województwie dolnośląskim, wchodzących w skład Stopnia Wodnego Rędzin.
* Śluza Rędzin I - wybudowana w latach 1913-1917 to rzadki rodzaj śluzy komorowej o długości 203,1 m i szerokości 12,0 m. Szerokość komory przy dnie 18,0 m a na wysokości korony 21,0 m. Wysokość komory 8,21 m. Zamknięcia: wrota wsporne.
* Śluza Rędzin II - wybudowana w latach 1931-1934 o długość 226,0 m i szerokość 12 m. Zamknięcia: wrota wsporne.
Ostatniej przebudowy II śluzy dokonano jeszcze w latach 1941-1942.
Przy głowie górnej Śluzy Rędzin II umieszczono dwie tablice pamiątkowe:
* tablica poświęcona jeńcom francuskim, pracującym przy śluzie II, w latach 1941-1942, odsłonięta w latach 70 tych a ufundowana przez tkaczy z Lyonu,
* pracownikom polskim, który po II wojnie światowej, pracując przy odbudowie obiektów i przywróceniu żeglugi na Odrze stracili życie.

Info: [http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Aluzy_R%C4%99dzin Wikipedia]

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
wito,
 
Kmdr por Mieczysław Wróblewski zasłużony pracownik Odrzańskiej Drogi Wodnej , nam powinien być bliski z racji dokumentacji fotografiicznej którą wykonywał.
2010-02-17 17:17:37 (16 lat temu)
zuf
 
Pawulon. Wyluzuj. Zamęczysz Nas tymi fotkami. Jeden kadr wystarczy
2010-04-22 13:04:12 (16 lat temu)
do zuf: Ale na tamtym mostka nie widać...
2010-04-22 13:09:04 (16 lat temu)
pawulon
 
Nie rozumiem Zuf dlaczego tak kategorycznie domagasz się wywalenia tego zdjęcia. Na obu widać inne szczegóły i są to całkowicie dwa różne ujęcia więc nie wiem skąd taka ocena. Zresztą jest zasada że oceniając poniżej 3 trzeba podać powód a ty nie podałeś. Twój komentarz przy ocenie: \"ten wywalamy - poprzedni zostaje\", nie jest powodem. Albo podaj rzeczowy powód albo zmień ocenę bo zdjęcie jest co najmniej dobre.
(Teraz)
Kavikvs
 
do pawulon: Przepraszam Pawulon, ale wklepał Ci się dwa razy ten sam komentarz, więc go usunąłem. Teraz nie ma go w komentarzach, tylko jest pod zdjęciem. Nie rozumiem tego.
2010-04-22 13:58:56 (16 lat temu)
Kavikvs
 
do Kavikvs: O! teraz się pojawił po moim wpisie (?)
2010-04-22 13:59:41 (16 lat temu)
pawulon
 
do Kavikvs: Neo pisał że mamy dziś dzień cudów ale nic na to nie może poradzić gdyż jest to zależne od administrującego serwerem.
2010-04-22 14:03:00 (16 lat temu)
do pawulon: To ode mnie. Są jakieś problemy z usuwaniem komentarzy, zablokuję tę opcję do czasu kiedy jej nie naprawię.
2010-04-22 14:13:00 (16 lat temu)
zuf
 
do pawulon: Nie domagam się kategorycznie wywalenia. Raczej sugeruje. Nie jest to nowa sytuacja na stronie z dwoma podobnymi kadrami. I z reguły w takich sytuacjach jedno zdjęcie było usuwane. Zdjęcia co prawda nie są identyczne ale przedstawiają to samo, pod tym samym kątem a jedyna różnica to plan. Na jednym ujęte jest w szerszym planie a na drugim z bliska. Na tym w szerszym ujęciu wszystko dobrze widać i to zbliżenie nic nowego nie wnosi. Po za tym śluza (a konkretniej jej wrota) to nie jest jakiś strasznie ciekawy obiekt, żeby miał aż dwa ujęcia (a nawet trzy - tylko jedno zrobione z innej strony )
A zdjęcie owszem dobre. Ta pała to tylko informacja, które bym usunął (szersze ujęcie jest lepsze). Ale zrobisz jak uważasz :)
2010-04-22 14:19:28 (16 lat temu)
pawulon
 
do zuf: Nic nie zrobię, poddam się ocenie szacownego gremium, któremu jak widzę oba ujęcia się podobają ;-)
2010-04-22 14:23:27 (16 lat temu)
Wygląda na zaadaptowane przęsło z demobilowego mostu czołgowego.
2010-04-22 11:42:24 (16 lat temu)
pawulon
 
do Jarosław Dubowski: Coś w tym jest bo ja też odniosłem takie wrażenie.
2010-04-22 11:47:14 (16 lat temu)
Widać przedwojenną żelbetową latarnię. Sporo ich tam było kilka lat temu. Miały taki system opuszczania na lince oprawki na czas wymiany żarówki. Na wielu były tabliczki producenta - potentata betonowego - firmy Dyckerhoff.
2010-04-23 20:14:49 (16 lat temu)
Rozmiar!
2014-10-06 12:26:10 (11 lat temu)
pawulon
 
do Arkadiusz K. (Arro): Już jest dobry, więcej napisałem na forum.
2014-10-06 19:10:37 (11 lat temu)
do pawulon: Przeczytałem. Ok :)
2014-10-07 05:55:39 (11 lat temu)
Kolejne ponadnormatywne zdjęcie. Barwy, kadr - ok, jednak rozmiar...
2014-10-06 12:24:44 (11 lat temu)
maj
 
+2 głosów:2
"Śluzy Rędzin" ja tu widzę pylon mostu, pewnie Rędzińskiego, ja nie z Wrocławia mnie się to ze śluzą nie kojarzy.
2018-08-12 20:29:48 (7 lat temu)
max
 
+1 głosów:1
do maj: Rzuć okiem na mapę. Tam jest jaz, śluzy a nad tym wszystkim most :)
2018-08-12 20:35:41 (7 lat temu)
maj
 
+1 głosów:1
do max: Ale ja tu mówię / piszę o zdjęciu a nie o mapie
2018-08-12 20:44:32 (7 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do maj: To zielone pod mostem to fragment śluzy (jazu).
2018-08-12 20:49:53 (7 lat temu)
maj
 
+1 głosów:1
do mamik: A to te śluzy no teraz to kumam, a tak po prawdzie to tylko chciałem się postawić na miejscu "obcych" czytających ten / taki opis
2018-08-12 21:05:08 (7 lat temu)
Tadeusz Piotrowski
 
+1 głosów:1
do maj: Dziękuję -- w zamierzeniu był kontrast skali mostu/pylonu - śluzy/jazu. A klasyfikacja nakierowuje na co patrzeć ;-)
2018-08-12 21:21:41 (7 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
… z fotoczaplą.
2019-01-01 12:35:40 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
9 Dyskusji (ostatnia 7 lat temu)
Śluzy przy Wyspie Rędzińskiej.
Prace na terenie śluzy
1957
-
1997
1957
-
1997
1997
-
1997
1997
-
1999
1997
-
1999
2002
-
2002
2002
-
2004
2002
-
2004
2004
-
2004
2004
-
2004
Śluzy Rędzin na innych zdjęciach
Śluzy Rędzin - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet