| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Borowska 2

2015 - rozbiórka kompleksu budynków przy ul. Borowskiej 2

Najbliższe obiekty nieistniejące
Stawowa 31
97
m
Wrocław
Garaże
99
m
Wrocław
Borowska 1a-3a
129
m
Wrocław
Sklep Żelazny
153
m
Wrocław
Urząd Opieki Społecznej
190
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Borowska 2

Obiekt obecnie nie istnieje
Architekt: Ernst Isaak (1 realizacja)
Zbudowano: 1923
Zlikwidowano: 2015
Dawniej: "Nordsee" Deutsche Hohseefischerei - Budynek magazynowy Centrali Rybnej
Budynek został zbudowany w roku 1923 według projektu architekta Ernsta Izaaka. Do roku 1945 mieściły się tu biura i sklep rybny firmy Dampffischerei G.m.b.H. Po wojnie przez dłuższy czas obiekt należał do Centrali Rybnej, przeniesionej następnie na ulicę Międzyleską na Tarnogaju.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Pako45
 
+1 głosów:1
Niesamowite
2011-06-12 02:25:44 (15 lat temu)
Po prawej"Chemia" póxniej przeniesiona na Buforową.
2021-01-04 19:35:56 (5 lat temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Nysa 501 - 1964+
2025-06-11 21:32:03 (rok temu)
vorwerk
 
+4 głosów:4
伯纳德 - jak masz możliwość wrzuć większe - warto !
2010-12-03 12:11:30 (15 lat temu)
Zniknęła większość okien w budynku. Pewnie niedługo zacznie się rozbiórka.
2015-07-10 19:37:26 (10 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
Wszelkiej maści słodownie, rzeźnie, browary jakoś przelknąć raczyłem... ale wyburzenie tego obiektu podniosło słupek stresowy do nadwymiarowych wartości.. Może tylko dlatego iż był dla mnie przez długie , kilka dziesiątek lat sygnałem do wyjścia z autobusu zbliżającego się do pętli linii 112/113s/113.
2015-07-11 01:47:46 (10 lat temu)
do Cristoforo: Zrobię zatem jutro kilka zdjęć - zbliżeń.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dodatek
2015-07-10 19:45:46 (10 lat temu)
Licho
 
do Cristoforo: Raczej obserwuję totalny zastój. Choć fakt, jakiś podnośnik koszowy się tu dziś kręcił.
2015-07-10 22:20:43 (10 lat temu)
do Cristoforo: W tym tygodniu zniknęła część dachu od strony ulicy. Rozebrano fragment od widocznych na zdjęciu desek na skraju gzymsu do okienek dachowych.
2015-07-18 15:36:30 (10 lat temu)
do Licho: Widać narazie coś się dzieje tylko wewnątrz. Bo na placu zastój. Usuwają szkło i pewnie odzyskują inne elementy, a to już początek bliskiego końca budynku.
2015-07-10 22:40:17 (10 lat temu)
Licho
 
do Cristoforo: Ten zastój trwa już cokolwiek długo, nawet biorąc pod uwagę różnicę gabarytów budynku CR i tych za nim.
Znikać też nie będzie tak szybko jak tamte, tu będzie trzeba delikatnie burzyć.
2015-07-10 23:06:52 (10 lat temu)
do Licho: Ciekawy jestem jak to się odbędzie. Budynek stoi przy samej ulicy - może zajmą ścieżkę rowerową na rzecz jakiegoś zabezpieczenia.
2015-07-11 00:17:19 (10 lat temu)
do Cristoforo: Pewnie zawieszą siatkę zabezpieczającą od strony ulicy, zajmą chodnik albo ewentualnie jezdnię (a auta "puszczą" torowiskiem), oskubią budynek od zaplecza a front nocą przy zamkniętej ulicy.
2015-07-11 00:19:26 (10 lat temu)
do Neo[EZN]: No tak - pora nocna. Tego nie wziąłem pod uwagę, a ma największy sens. Chodnika tam tyle co kot napłakał, dlatego myślę o ścieżce rowerowej. Pas dla samochodów pewnie i tak zamkną ze względu bezpieczeństwa i puszczą ruch torowiskiem tak jak napisałeś. Zamieszanie będzie tak czy siak.
2015-07-11 00:38:04 (10 lat temu)
mamik
 
Dzisiaj ok. g. 17 dachówek już nie było. Na płocie pojawiła się tablica z napisem "Oddam gruz i drewno"
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzupłenienie
2015-07-22 19:23:09 (10 lat temu)
do mamik: Akurat przejeżdżałem obok pół godziny temu ale ciężko tam o miejsce do zaparkowania więc odłożyłem sesję na jutro i dobrze bo w zasadzie zbyt wiele się nie zmieniło - tylko ubyło dachówek.
2015-07-22 19:38:58 (10 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do mamik: Uwiecznione, jutro wrzucę :-)
A tablica wisi od kilku tygodni.
2015-07-22 19:52:17 (10 lat temu)
Licho
 
... Od czwartku. I nic się od tego czasu nie ruszyło. Długo ta rozbiórka będzie trwała.
2015-07-27 21:34:43 (10 lat temu)
do Licho: Pewnie dlatego, że maszyny zajęte schronem - jak skończą z nim zabawę to zabiorą się za ten budynek tylko wymienią końcówki z młotami na szczęki.
2015-07-27 21:42:22 (10 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Na dachu jest jeszcze sporo do zrobienia, a do tego maszyny nie są potrzebne.
2015-07-27 21:51:48 (10 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
Przez najbliższe dwie noce będzie rozbierany
2015-07-31 11:54:55 (10 lat temu)
do mamik: U mnie nie da się czytać artykułów z wroclaw.gazeta.pl bo mam wyczerpany limit a cały czas mam wyczerpany - od kilku miesięcy :(
2015-07-31 12:28:30 (10 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Polecam wersję na telefon. W jednej apce są limity tylko dzienne, a w drugiej nie ma wcale.

A komunikat oficjalny jest tu: (z błędem, ciekawe, kto znajdzie).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2015-07-31 12:34:29 (10 lat temu)
do Neo[EZN]: Limit odnawia się co miesiąc. Przynajmniej u mnie. A jeśli mi się kończy to na chrome radzę sobie z tym otwierając artykuły w "oknie incognito". Ale to też działa tylko na określoną liczbę wejść.
2015-07-31 12:41:00 (10 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
mamik
 
+1 głosów:1
2015-09-04 13:39:53 (10 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do mamik: Będzie się wyróżniał z okolicy mało ściętym narożnikiem.
2015-09-04 13:55:06 (10 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do mamik: Są też nazwa, (planowany) termin oddania do użytku i gabaryty (powierzchnia, liczba kondygnacji).
2015-09-10 11:35:55 (10 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Licho: Ale budynek całkiem w porządku - może jakoś przebolejemy stratę schronu...
2015-09-04 20:37:36 (10 lat temu)
Dagmara
 
do Neo[EZN]: Nie wiem, pewnie się nie znam, ale nie podoba mi się.
2015-09-09 23:15:26 (10 lat temu)
Mateusz
 
+3 głosów:3
Nie powinni się po to Warszawiacy zgłosić?
2015-08-11 07:59:42 (10 lat temu)
Pojawiła się za to reklama :)
2015-08-21 23:17:17 (10 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Wkrótce po tym, gdy robiłeś tu ostatnie zdjęcie. firma zajmująca się burzeniem już 3 wywieszki o gruzie do oddania rozwiesiła, a chętnych jakoś nie widać.
2015-08-22 22:05:39 (10 lat temu)
do Licho: Do czego może się przydać taki gruz? Pewnie do np. utwardzenia drogi i jeszcze do czegoś?
2015-08-22 23:16:17 (10 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Można nim zasypać jakieś wyrobiska, czy w inny sposób do wyrównywania terenu użyć. Być może rozdrobnionego gruzu można też użyć jako wypełniacza do jakiegoś betonu?
2015-08-22 23:22:22 (10 lat temu)
Wycięto drzewa rosnące przy schronie.
2016-03-04 20:39:29 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
16 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Skrzyżowanie Swobodnej, Borowskiej, Ślężnej i Suchej widziane z bloku przy Swobodnej
Ogólny widok narożnika, na którym pod koniec listopada ma się rozpocząć budowa biurowca
1924
-
2009
1924
-
2011
2010
-
2012
2012
-
2013
2012
-
2013
2013
-
2014
2013
-
2014
2014
-
2014
2014
-
2015
2014
-
2015
Borowska 2 na archiwalnych mapach i planach
Borowska 2 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet