| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Kładka Zwierzyniecka

Widoki z Kładki Zwierzynieckiej

Obiekty w okolicy
Przystań przy ZOO
50
m
Wrocław
Przeprawa promowa
56
m
Wrocław
Bar "Odra-Pany"
85
m
Wrocław
Brama Japońska i budynek dyrekcji ...
104
m
Wrocław
Restauracja "Grünes Schiff"
111
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Jest to stalowa konstrukcja wisząco-linowa o najdłuższym przęśle wśród wrocławskich mostów — 232 m. Kładka wspiera się na przyczółkach i czterech filarach, z których trzy są umieszczone na terenach zalewowych. Dwa pylony dźwigają na linach pomost kładki. Spełnia ona dwie funkcje. Jest drogą dla pieszych oraz konstrukcją nośną dwu rur wodociągowych.
bonczek/hydroforgroup/2006 - http://www.mostypolskie.pl/index.php?most=62

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
To jest "Bar Odra-Pany". Przenoszę.
2026-03-11 08:33:29 (3 miesiące temu)
maj
 
A gdzie kładka ?
2016-05-12 16:48:00 (10 lat temu)
do maj: No właśnie ?
2016-05-12 16:48:56 (10 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Tam gdzie na zdjęciach Skrzypy z 2010 roku :)
Może należałoby dodać kategorię widoki z kładki? Na tym zdjęciu jest sporo obiektów, ale dominujący ciężko wskazać.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2016-05-12 17:01:35 (10 lat temu)
labeo7
 
do Marek Potocki: Dodałem nową kategorię.
2020-05-23 19:27:32 (6 lat temu)
To jest "Bar Odra-Pany". Przenoszę.
2026-03-11 08:28:06 (3 miesiące temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Wózek dla Tereski ☺
2020-11-06 17:04:06 (5 lat temu)
Anneob
 
+1 głosów:1
do vetinari: Takie wózeczki to ‘’zbawienie’’ przy dalszych spacerach ‘’turystycznych’’. Kiedy dawno temu chcieliśmy dostać się do ZOO, to do lat 50-60 mogliśmy liczyć na Przeprawę Promową. Nie było jakiś czas kładki. Nie marzyliśmy nawet, że postawią ten lekki obiekt.
2020-11-06 20:57:55 (5 lat temu)
TW40
 
do vetinari: ;-)
2020-11-06 23:35:36 (5 lat temu)
Wózek "parasolka" dla Tereski.
2020-11-14 20:31:34 (5 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do cracusiac: ;-)
2020-11-14 20:44:49 (5 lat temu)
max
 
Jak zwykle chmurki na najwyższym poziomie ;)
Jak to odgrzebałeś? :)
2021-05-01 22:30:30 (5 lat temu)
s_mile
 
+1 głosów:1
do max: Zazwyczaj gdy gdzieś dorzucam swoje zdjęcie przeglądam pozostałe w obiekcie - a gdy któreś uznam za szczególnie ładne, ciekawe lub wartościowe - klikam szósteczkę. I w ten sposób trafiłem na Twoje. Gratulacje za udany (nie pierwszy zresztą) kadr.
2021-05-01 22:47:41 (5 lat temu)
Jazzek
 
Fotokrowa.
2021-06-23 17:32:17 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
Foto robi wrażenie.
2021-12-29 22:21:23 (4 lata temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
Zrobiłem sobie pulpit z foty - jak na ajfona to fotka miażdży.
2021-12-29 22:49:15 (4 lata temu)
mooz
 
do bonczek_hydroforgroup: Jak na ajfona? Człowieku o czym Ty piszesz. Właśnie dzięki ajfonowi. Iphone w locie robi to czego wielu godzinami nie potrafi wyciągnąć z RAWa i jeszcze podkręca efekt w zależności od tematu jaki rozpozna. Zrób prosty eksperyment sfotografuj kartkę a4 z tekstem iphonem i aparatem i porównaj zdjęcia. Zdziwisz się.
2021-12-30 09:14:28 (4 lata temu)
do bonczek_hydroforgroup: Tomku, dziękuję za uznanie :) Zdjęcie zrobiła moja córka swoim telefonem.
Gdy wrzucałem fotę, myślałem że przejdzie bez echa, a będzie na Stronie głównie śladem rozwoju techniki w tej branży.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: popr.
2021-12-30 11:03:08 (4 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do mooz: To fakt. 12 była rewolucją jeśli chodzi o jakość aparatu, a 13 jest jeszcze lepsza.
2021-12-30 09:54:30 (4 lata temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+3 głosów:3
do mooz: Strasznie przezywasz mojego posta nie wiem czemu ? Zdjęcie ewidentnie pochwaliłem za jakość nawet jeśli jest z ajfona co dobrze świadczy o tym modelu. Ja używam Huawei P30 pro bo 50 jest po za zasięgiem na razie finansowym.
2021-12-30 10:02:17 (4 lata temu)
mooz
 
do bonczek_hydroforgroup: Pomimo moich hymnów pochwalnych iphona uważam że jego oprogramowanie wciskające nam śliczne zdjęcia uniemożliwia kreatywne i świadome fotografowanie. Dotyczy to również wielu aparatów, np. moja a6300 też przegina ale częściowo można to kontrolować ustawieniami i przy obróbce RAW-a. Zdjęcia z telefonu są „skończone”, to znaczy nic już nie można z nimi zrobić. Jeśli zależy mi na prawidłowych kolorach to wracam do starego Nikona D 300.
2021-12-30 20:05:57 (4 lata temu)
atom
 
+7 głosów:7
do Wacław Grabkowski: Jeśli córka zrobiła, to popraw autora :-)
2021-12-30 13:56:08 (4 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do atom: Tak chciałem zrobić :), kiedy przekazała mi to zdjęcie spytałem czy wpisać ją jako autora, odmówiła, bo nie chce wciągać się w dokumentowanie, a poza tym mieszka za granicą.
Kiedy była na Kładce Zwierzynieckiej zachwycił ją ten widok i cyknęła.
2021-12-30 20:48:23 (4 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
2021-12-30 20:48:18 (4 lata temu)
do mooz: Ze wszech miar słuszna uwaga. Ja używam smartfona do fotografowania bo po prostu jest poręczny w przeciwieństwie do dobrej cyfrówki i jest zawsze pod ręką. Oczywiście nie zastąpi dobrej, profesjonalnej lustrzanki ale na potrzeby dokumentacji fotograficznej w zupełności wystarczy..Nie mniej jednak zdjęcie choć "nienaturalne" zrobiło na mnie wrażenie.
2021-12-31 09:41:24 (4 lata temu)
mooz
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Polka najlepszą fotografką mobilną...słowo mobilną jest tu istotne. Robi najlepsze zdjęcia jakie można zrobi komórką. To nie są najlepsze zdjęcia jakie można zrobić w ogóle. Mi chodzi o pełną kontrolę koloru, kontrastu, kadru, perspektywy, głębi ostrości. A nie o fotografię na softwarowych sterydach.
2021-12-30 23:07:05 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
do Wacław Grabkowski: Jeżeli córa nie chce figurować jako autorka to nie podawaj jej personaliów a przenieś foto do zbiorów własnych (Wacław Grabkowski - zbiory własne). Swój podpis możesz też usunąć z lewego narożnika. W ten sposób zostanie uszanowane autorstwo z zachowaniem anonimowości autora.
2021-12-30 21:03:13 (4 lata temu)
atom
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Nie dziwię się, że zachwycił ją widok: sam zrobiłem tam już niejedno zdjęcie w różnych "okolicznościach przyrody".
2021-12-30 21:13:38 (4 lata temu)
mooz
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Rodzice ponoszą odpowiedzialność za to co robią ich dzieci :) ja bym nie poprawiał.
2021-12-30 23:17:06 (4 lata temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do mooz: Np. ta fotografia jest na softwarowych sterydach - prawie cały kadr z wyjątkiem kilku miejsc został przekonwertowany do cz-b (można to łatwo sprawdzić w programie graficznym - wszystkie składowe RGB są takie same - takiego efektu nie da się uzyskać bez programowej ingerencji) plus mocno obcięte światła - co daje efekt rysunku w górnej części zdjęcia.
2021-12-30 23:20:12 (4 lata temu)
mooz
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Jeśli chodzi o zdjęcia z linka to wygląda na to że Towarzystwo Miłośników Jamników wybrało najlepszego jamnika świata. Obróbka jpg jest obróbką "destrukcyjną", niech kobita napisze że tworzy grafikę komputerową a nie fotografię.
2021-12-31 11:59:55 (4 lata temu)
mooz
 
do bonczek_hydroforgroup: Absolutna zgoda. Przyznam się... najlepszy portret tego roku zrobiłem ajfonem, aparatem bym tego nie zrobił. "Sfotogrfowałem" chwilę, Japończycy nazywają to mononoaware. Nie mniej jednak podtrzymuję to co wyżej napisałem.
2021-12-31 11:43:41 (4 lata temu)
Wózek dla Tereski 😀
2022-02-20 19:32:27 (4 lata temu)
TW40
 
do vetinari: 😀😀😀
2022-02-20 20:35:18 (4 lata temu)
vetinari
 
+4 głosów:4
Po co ta biala ramka naokolo ?
2022-11-01 16:44:47 (3 lata temu)
mooz
 
+1 głosów:1
do vetinari: Chodziło o zamknięcie kadru. Zdjęcia mają duży kontrast i miejsca z głębokimi cieniami na brzegu kadru, co powoduje łączenie się i „przelewanie” czerni tła na obrazek i odwrotnie. Nie wyglądało to dobrze. Na moim monitorze różnica między 96% a 100% czerni jest widoczna, na innym nie koniecznie, stąd ramki.
2022-11-01 23:02:35 (3 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do mooz: Moźna zmnienić szablon na jasny, ale na tym czarnym troche ta ramka kuje w oczy, i troche w regulamin ☺Stąd moje pytanie....
2022-11-02 16:49:02 (3 lata temu)
mooz
 
+3 głosów:3
do vetinari: Ja rozróżniam granicę nawet na czarnym tle. Faktycznie gryzła w oczy, podmieniłem.
2022-11-02 19:11:01 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do mooz: Ja to mam troche gorzej z tym rozruźnianiem, ale bez tej ramki jest naprawde lepiej....dziękuje za zrozumienie
2022-11-02 19:22:12 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
28 Dyskusji (ostatnia 3 miesiące temu)
Już po remoncie. Kładka Zwierzyniecka została dzisiaj otwarta.
Kładka Zwierzyniecka
1975
-
1979
1975
-
1981
1980
-
1982
1980
-
1989
1980
-
1989
1991
-
1997
1991
-
2001
1997
-
2002
2002
-
2006
2004
-
2006
Kładka Zwierzyniecka - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet