| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - al. Hallera Józefa, gen.
2
4
3
Więcej (63)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Klub Sportowy Pafawag Wrocław
194
m
Wrocław
Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne nr ...
573
m
Wrocław
Beniowskiego 19
631
m
Wrocław
Boisko klubu Breslauer SC 08
654
m
Wrocław
Saperów 18
886
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pawilon handlowy

Obiekt obecnie nie istnieje
Zlikwidowano: 2011
Dawniej: Gaststätte Gartenschönheit, Wagonówka
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
arkadoo
 
No proszę, a przymierzałem się do focenia tego przybytku. Tak blisko był, że zawsze to na później odkładałem. Zrobiłeś może jakieś foty zaplecza? Ostało się coś z fontanny - ?
2011-05-27 22:23:13 (15 lat temu)
Kavikvs
 
do arkadoo: Sam jestem zaskoczony tą fontanną. Chyba od dawna już jej nie ma. Resztka pawilonu jeszcze stoi. Jak ktoś może, to niech foci. Ja już chyba nie będę miał okazji w najbliższych dniach.
2011-05-27 22:30:42 (15 lat temu)
Jak w tej parafii mieszkałam w latach 60. budynek zwany był "wagonówką". Większość mieszkańców okolicznych domów zatrudniona była w Pafawagu, być może to był jakiś klubu zakładowy.

2011-05-28 14:04:06 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
do Danuta B.: Tak to był dom kultury Pafawagu. W latach 80-tych organizowali giełdy rzeczy używanych dając możliwość kupienia ciekawych bądź potrzebnych rzeczy, często nieosiągalnych w normalnych sklepach.
2011-05-28 19:13:45 (15 lat temu)
do ZPKSoft: Przypomniałam sobie, że w końcu lat 70. koleżanka urządzała tam swoje wesele. Ściany ozdobione były fotografiami w ramkach przedstawiającymi jakiś przemysł, czy kolej, jakoś nie dało się tego zakryć dekoracjami weselnymi i do mniej więcej drugiego toastu kłuło w oczy. W latach 80., kiedy dawno nie mieszkałam w tej parafii, pamiętam, że był tam na zmianę sklep ogrodniczy, żeglarski oraz lumpeks.
2011-05-28 19:56:00 (15 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dom Kultury "Pafawag" był na Chociebuskiej, a to jest były budynek Klubu Sportowego Pafawag Wrocław. Za tym budynkiem jeszcze niedawno było boisko piłkarskie na którym kilka lat temu były rozgrywane mecze piłki nożnej kobiet i mecze piłkarskich juniorów.
2011-05-28 23:25:42 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do pawulon: Masz rację, pamięć już nie taka. Coś tam po głowie chodziło, bo Paweł swoją karierę zawodową zaczynał właśnie w Pafawagu. A budynek zapamietaliśmy właśnie z tych giełd, gdzie "obkupowaliśmy" w ubranka naszą córkę. Co do boiska to często przejeżdżając obserwowaliśmy jego powolną degradację.
2011-05-29 08:48:53 (15 lat temu)
Kavikvs
 
do ZPKSoft: W pierwszej połowie lat osiemdziesiątych byłem tam na zgrupowaniu dzieci wyjeżdżających na kolonie zimowe. To był chyba wtedy DK.
2011-05-29 11:33:23 (15 lat temu)
pawulon
 
do Kavikvs: W l. 70-tych był to już KS "Pafawag", i grałem tam na kilku turniejach młodzieżowych. Może między innymi był jeszcze jakiś oddział DK "Pafawag" z Chociebuskiej, ale takowego sobie nie przypominam.
2011-05-29 11:40:45 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
do pawulon: Mnie się wydaje, że budynek KS Pafawag to stojący bliżej boiska, dosyć duży , murowany. Znalazłam adres ul.Hallera 82, a obiekt na zdjęciu ma Hallera 100. Z Pawłem sobie przypominamy,że w nim musiała mieć siedzibę jakaś sekcja wodniarsko-kajakarska. Stały wiosła, dekoracje z sieci. Co do łódek to już nie pamiętam, czy były. Tak więc raczej to był oddział domu kultury.
2011-05-29 12:06:32 (15 lat temu)
pawulon
 
do ZPKSoft: Skoro były łódki/kajaki to mogła być też sekcja wodniarsko-kajakarska KS "Pafawag". Raczej DK nie prowadzi takich sekcji, a w tamtych latach kluby sportowe były mocno rozbudowane i miały sporo różnych sekcji w dziedzinie sportu. To nie tak jak teraz że klub ma jedną sekcję w jednej dyscyplinie :)
2011-05-29 12:46:26 (15 lat temu)
mamik
 
do pawulon: Przez ostatnich parę lat był tam sklep żeglarski, łódki stały przed wejściem. W internecie pozostały jeszcze ślady - nr 5 na liście
2011-05-29 13:39:19 (15 lat temu)
pawulon
 
do mamik: Tak, wiem o tym sklepie bo z kolegą kupowaliśmy tam silnik do łódki :)
2011-05-29 14:08:08 (15 lat temu)
Ewqa100
 
Świerklaniec - dawniej i dziś - nieprawidłowe zdjęcie porównawcze, proszę o poprawienie
2019-09-11 20:09:15 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 6 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet