| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Willa "Halpaus II"
Obiekty w okolicy
Sudecka 151
42
m
Wrocław
Krasnal „Sudecik”
45
m
Wrocław
Sudecka 155 - Kampinoska 25
47
m
Wrocław
Kampinoska 26
62
m
Wrocław
Kampinoska 14-24
66
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Willa "Halpaus II"

Architekt: Fritz Klattig (1 realizacja)
Inwestor: Hans Halpaus (1 inwestycja)
Zbudowano: 1924
Dawniej: Villa Halpaus

Willa wybudowana w roku 1924 dla Hansa Halpausa właściciela fabryki papierosów "Dr. Alexander Halpaus" przy pl. Solidarności 1/3/5. Autorem projektu willi był architekt Leo Schlesinger.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Danuta B.
 
+3 głosów:6
Ten budynek ma zupełnie inne proporcje -sztucznie wyprostowany, sprawia wrażenie szerszego niż wyższego, a jest odwrotnie.
2012-03-19 23:38:01 (14 lat temu)
zuf
 
+3 głosów:3
do Danuta B.: Ciekawe co z busem bo proporcje ma dobre (chyba, że ze mną coś nie tak). Jak niby "sztucznie wyprostowałem" wille nie psując busa?
2012-03-20 00:12:03 (14 lat temu)
WW
 
do Danuta B.: Też mi się wydaje, patrząc na inne zdjęcia, że krytyka nie do końca zasadna. Zuf jest jednym z lepszych fotografów FP i takich podstawowych błędów by nie popełnił.
2012-03-20 09:41:19 (14 lat temu)
W tym budynku jest ogromna klatka schodowa. W latach siedemdziesiątych kręcono tam film. Niestety nie wiem jaki jego tytuł.
2010-02-28 22:51:33 (16 lat temu)
mamik
 
+4 głosów:4
Zdjęcia z tego źródła dodajemy na podstawie umowy z Fototeką (wynegocjowanej przez Danutę) wg ściśle określonych zasad. Uprasza się szanownych użytkowników o niepodbieranie samodzielnie zdjęć z tego źródła. Nieautoryzowane wrzutki będą kasowane.
2012-03-19 20:02:25 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Ale namawiamy do penetrowania tego wspaniałego żródła fotosów, jakim jest strona . Wyszukane sygnatury proszę przesyłać na skrzynkę admina (kontakt@fotopolska.pl) . Zdjęcia dostajemy specjalnie przygotowane dla nas, z mniejszą liczbą napisów (dla porównania oryginał zdjęcia na stronie fototeki
2012-03-19 21:34:24 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Pewno w kadrze nie było widać górnej części kolumn i scenografia kończy się przed głowicami kolumn. Drzwi wejściowe chyba nigdy nie były takie. A schody na biało pomalowano dla potrzeb filmu. Wtedy jeszcze nie było problemów z zamaskowaniem plastikowych okien. Pamiętam, jak kręcono tu film, szkoda, ze kolega szopa do nas nie zagląda, ucieszyłby się.
2012-03-19 21:50:40 (14 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Kolumny też jakimś białym papierem oblepiono.
2012-03-19 21:58:12 (14 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Przy okazji prośba i pytanie do Neo. Jak zrobić aby link ze źródła kierował do fototeki?
2012-03-19 22:00:26 (14 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do mamik: Póki co źródło musiałoby być tylko linkiem ale na nowej FP pomyślę o klikalnych linkach będących elementem źródła.
2012-03-19 22:02:59 (14 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
To trzeba będzie zmienić na link bo na tym zależało Fototece z tego co pamiętam
2012-03-19 22:06:08 (14 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: I gdyby ktoś szukał ciekawych ujęć to musi jeszcze zwrócić uwagę na prawa autorskie. Interesują nas tylko te które w tej rubryce mają wpisane "Filmoteka Narodowa"
2012-03-19 22:09:50 (14 lat temu)
† ☻
 
Prawdopodobnie dubler
2012-08-29 09:37:21 (13 lat temu)
mamik
 
do † ☻: W Fototece w podpisie zdjęcia jest Fedorowicz.
2012-08-29 10:33:51 (13 lat temu)
schoppa
 
+3 głosów:3
do Danuta B.: Szopa tu zagląda jako schoppa:)
2014-10-24 13:12:41 (11 lat temu)
do schoppa: Ale niespodzianka, kopę lat...! :) (to już chyba dokładnie 10! :)
Nie zapomnę tego ciekawego i przypadkowego spotkania na ruinach dawnej restauracji Haasego :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dodatek
2014-10-24 13:15:31 (11 lat temu)
schoppa
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Cześć Neo. Pamiętam to spotkanie, gdy pozyskiwałem kawałki restauracji Haasego:)
2014-10-24 13:44:16 (11 lat temu)
A te czarne paski na dole przy krawędzi foty? Miało być prostowanie ?
2012-11-18 22:41:10 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
Dzięki. Już poprawione.
2012-11-19 10:26:36 (13 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
Idzie do przebudowy. Inweestor nosi nazwę „Rezydencja Sudecka”.
2017-02-04 09:57:00 (9 lat temu)
Vojtech Csernók
 
+2 głosów:2
Jedyny plus to to, że styropianem nie obłożyli
2020-03-13 11:06:49 (6 lat temu)
Wbrew temu co mówi opis obiektu architektem był Fritz Klattig a nie Leo Schlesinger
2020-03-12 20:25:36 (6 lat temu)
Vojtech Csernók
 
+1 głosów:1
do Vojtech Csernók: Poprawka, sprawdziłem wszystko. Autorem był jednak Schlesinger. Klattig projektował wnętrza.
2020-03-14 09:59:55 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
Salon kąpielowy :-)
2020-03-12 21:28:41 (6 lat temu)
Biorąc pod uwagę czas, w którym dom powstał - rok 1924, było to już bardzo, bardzo staromodne
2020-03-14 10:06:05 (6 lat temu)
Stopnie psują efekt.
2022-08-05 19:27:06 (3 lata temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: No mogli się szarpnąć i odnowić, niewielka kwota na tle reszty remontu.
2022-08-05 19:31:23 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
9 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Remont / przebudowa willi przy ulicy Sudeckiej.
Budynek w trakcie remontu
1927
-
2010
1927
-
2010
2010
-
2013
2012
-
2017
2013
-
2017
2018
-
2018
2018
-
2018
2018
-
2019
2019
-
2019
2019
-
2019
Willa "Halpaus II" na archiwalnych mapach i planach
Willa "Halpaus II" - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet