| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - ul. Komandorska

2006 - Przebudowa ulic Powstańców Śląskich, Swobodnej, Komandorskie...

Stacja rowerowa

2021

2021 - remont ulicy Komandorskiej

OBIEKTY - ul. Komandorska
Więcej (52)
Obiekty w okolicy
Kiosk
48
m
Wrocław
Publiczne Przedszkole "Akademia Pa...
68
m
Wrocław
Pawilony handlowo-usługowe
98
m
Wrocław
Pawilon handlowy
101
m
Wrocław
Punkt ksero
108
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Komandorska 74-98

Zbudowano: 1970-1972
Blok przy Komandorskiej 74-98 znamienny jest tym, że przecina ul. Pabianicką, która przechodzi pod jego pierwszym piętrem przy Komandorskiej 78a-80a
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
2014-09-23 18:16:58 (11 lat temu)
do Cristoforo: I bardzo dobrze - pewnie chodzi o ten odcinek który był "przewalany" zapewne w czasach budowy tych bloków...
2014-09-23 19:46:48 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Tak! Robią dokładnie odcinek widoczny na powyższym zdjęciu.
2014-09-23 20:10:16 (11 lat temu)
do Cristoforo: Zrobiłem sobie ściągawkę:

... objadę jutro większość tych miejsc, na rowerze jeżdżę do pracy bo firma przeniosła się do centrum na 2 tygodnie więc będzie co robić w drodze powrotnej :D
2014-09-23 20:25:00 (11 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: :)) Taka lista to dobra rzecz - nie trzeba ćwiczyć pamięci i niczego się nie pominie :) Byle tylko pogoda była do jazdy na rowerze.
2014-09-23 20:46:10 (11 lat temu)
A jakie tu ch... lecą! Byłem świadkiem niejednej draki. Masz rację, to idiotyczne rozwiązanie. W ogóle cała Komandorska to jedna wielka porażka. Przechodząc tędy, przymykam oczy i wywołuję obraz tej ulicy z zapamiętanych przedwojennych widokówek.
Np. taki:
2010-03-29 17:24:12 (16 lat temu)
Julo
 
do † Festung: Podobny wynalazek jest bodaj na Wesołej/Ciepłej i na Stysia, przy czym na Stysia na szczęście nie jeżdżą żadne auta, tylko miejsce to służy jako coś w rodzaju krytego parkingu - wiaty,
2010-03-29 17:54:15 (16 lat temu)
mamik
 
do Julo: Przed wojną tez robiono podobne wąskie przejazdy, dwa są na początkowym odcinku Sztabowej przy Mieleckiej i Wróblej
2010-03-29 19:29:58 (16 lat temu)
do mamik: Najbardziej idiotyczne jest dopuszczenie ruchu dwukierunkowego na tej ulicy...
2010-03-29 21:03:44 (16 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Może właśnie o to chodzi urzędasom, że puszczając ruch dwukierunkowy kierowcy wolno jadą pod tym przejazdem. Kilka lat temu pod przejazdem na ulicy Sztabowej - - były znaki pokazujące kto ma pierwszeństwo. Pewnego dnia znaki zniknęły - myślałem, że ktoś je ukradł ale to było zamierzone bo teraz kierowcy tam się zatrzymują i na migi ustalają kto ma tamtędy pierwszy przejechać... Akurat tam jest tak, że jadąc zarówno z jednej jak i z drugiej strony zwężenie jest ... z prawej strony :)
2010-03-29 21:06:47 (16 lat temu)
Wydaje mi się (ale pewności nie mam), że ten budynek został wybudowany raczej na początku lat 80 -tych (no może 79/80), jako plomba. Na tym zdjęciu widać jaką przestrzeń wykorzystano .
2010-03-30 00:33:24 (16 lat temu)
Julo
 
do † maras: Numeracja z literką \"a\" (78a, 80a) wskazuje, że rzeczywiście ten wynalazek wstawiono tam później, niż bloki 74-78 i 80-98. Nie upieram się, że to lata 70., poprawię opis na \"przełom lat 70. i 80.\"
2010-03-30 00:38:17 (16 lat temu)
do Julo: :)
2010-03-30 00:40:42 (16 lat temu)
† KazimierzP
 
+4 głosów:4
Budowa tego budynku zaczęła się w 1978 roku. W styczniu 1979 roku kiedy była \"zima stulecia\" wykonane były fundamenty po obydwu stronach przejazdu. Wiem bo do stycznia byłem tu kierownikiem robót, a od lutego 1979 roku z powodów rodzinnych zostałem mieszkańcem Jeleniej Góry. Budowa zakończyła się w 1980 roku. Wtedy we Wrocławiu szukano miejsc plombowych aby wsadzać budynki mieszkalne (taniej bo teren w pełni uzbrojony) Co do wymienionego budynku na Stysia to nie ma przejazdu z powodu błędu projektanta którego niechlujstwo o mało nie doprowadziło do zawalenia się budynku w czasie budowy. Dlatego ten na Stysia jest \"falowcem\" tyle że w poziomie.
2011-04-06 23:24:20 (15 lat temu)
WW
 
+3 głosów:3
do † Festung: Przy całej, zasłużonej krytyce tego dziełka, należy jednak przyznać, że jest ono dowodem względnego dynamizmu wrocławskiego środowiska architektonicznego ostatnich dekad PRL w porównaniu do innych miast, gdzie nikt w takie rzeczy się nie \"bawił\", i który zaobserwować można także przy innych realizacjach. Trzeba powiedzieć także, że mimo nędzy formalnej całego budynku, rozwiązanie takie posiada samo w sobie pozytywne cechy urbanistyczne, nadając budynkowi pewnej miejskości i budując ciekawość przestrzeni - nie bez powodu często stosowali je modernistyczni architekci niemieccy. Narzekanie na straty ciepła jest uzasadnione, ale alternatywą było całkowite zrezygnowanie z mieszkań, które znalazły się nad ulicą. Uzasadniony może być zarzut podatności na uszkodzenie, szczególnie, że tu mamy te wolno stojące słupy.
2011-04-06 23:52:28 (15 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 11 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet