| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - ul. Komandorska

2006 - Przebudowa ulic Powstańców Śląskich, Swobodnej, Komandorskie...

Stacja rowerowa

2021

2021 - remont ulicy Komandorskiej

OBIEKTY - ul. Komandorska
Więcej (52)
Obiekty w okolicy
Komandorska 121
51
m
Wrocław
Kiosk
52
m
Wrocław
Komandorska 119
57
m
Wrocław
Stacja rowerowa
67
m
Wrocław
Studium Języków Obcych
81
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Licho
 
A ja tradycyjnie będę twierdził, że skrzyżowanie Neudorfstraße z Kräuterweg znajdowało się kawałek dalej na południe.
2016-02-14 22:35:18 (10 lat temu)
sebasr
 
do Licho: Skrzyżowanie Kräuterweg / Steinstrasse i Neudorfstrasse było właśnie tutaj. W latach 80-tych przesunięto południowe ogrodzenie ówczesnej Akademii Ekonomicznej. Wcześniej przebiegało z prawej stony robiącego to zdjęcie.
Ten wjazd był już poza terenem A.E. Podczas budowy nowego ogrodzenia można było zobaczyć kostkę brukową przedwojennej ulicy. Dodatkowo - chodnik po prawej (wdłuż Komandorskiej) jeszcze do ostatniego remontu miał pod polskimi betonowymi płytami ładne niemieckie betonowe płytki. Po lewej stronie wszystko jest z lat 70-tych.
Myślę, że można byłoby spróbować porównać z obecną sytuacją zdjęcie:
2016-02-18 21:33:49 (10 lat temu)
Licho
 
do sebasr: No, jeśli ogrodzenie zostało przesunięte to zmienia do postać rzeczy. Nie pasuje mi tylko układ krawężników na skrzyżowaniu – łuk po południowej stronie powinien być powojenny, a nie wygląda na taki.
2016-02-18 21:46:11 (10 lat temu)
sebasr
 
+1 głosów:1
do Licho: Popatrz na:

Jest to łuk południowy z elementami wyprofilowanych poniemieckich krawężników. Północny jest wykonany tylko z tych jaśniejszych. Tak jak odcinek ul. Komandorskiej w stronę ul. Kamiennej oraz cały "nowy" odcinek ul. Kamiennej.
Nie wiem, czy to było wykorzystanie jeszcze poniemieckich elementów (trochę przypominają krawężniki na ul. Krzyckiej i jej okolicach), czy też produkcja z lat PRL-u.
2016-02-19 21:48:28 (10 lat temu)
Licho
 
do sebasr: Dziękuję. Bardzo dobry dokument.
Krawężniki myślę, że sa przedwojenne, stąd mogą zmylić. Inne podobne przeróbki „z epoki” mają zazwyczaj betonowe…
2016-02-19 22:00:54 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 10 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet