| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (26)
Obiekty w okolicy
Dróżniczówka
33
m
Wrocław
Wiadukt kolejki wąskotorowej pod l...
53
m
Wrocław
Kobierzycka 21
105
m
Wrocław
Hurtownia "Onninen"
146
m
Wrocław
Mostek rowerowo-pieszy nad Ślęzą
280
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
zuf
 
Moim zdaniem kolejka przejeżdżała po lewej. Nawet nie. Ten wiadukt był nie dawno poszerzany. Wcześniej nie było tego przejazdu po lewej. Na 99%. Czyli tory były w jezdni. Nie wiem tylko co to po prawej. Obstawiam, że nie było tego przejścia przed przebudową wiaduktu a zrobiono je dla pieszych na przyszłość.
2010-12-03 11:21:43 (15 lat temu)
do zuf: No i okazało się, że ten 1% niepewności uratował Cię przed zgubą :)) Wiadukt miał taki kształt od kiedy go zbudowano - przejazd po prawej był od początku jego istnienia - oto dowód - - widok od strony toru wyścigów konnych :)

Ciekawe jest to, że Niemcy zostawili miejsce na dwie jezdnie - czyżby planowali w tym miejscu jakąś trasę?
2010-12-03 23:22:23 (15 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Oprócz tego nikt by nie robił takiego przejścia dla pieszych - 1. Za szerokie, 2. Za wysokie, 3. Jest łukowate - to zdecydowanie dawny przejazd dla elektrycznej wąskotorówki
2010-12-03 23:25:55 (15 lat temu)
do Neo[EZN]: Eh, trochę namieszałem. Ale tak to jest jak się dawno map nie oglądało.

Ten przejazd po prawej służył kolei ale normalnotorowej. To była bocznica od cukrowni do stacji Wrocław - Klecina. Przejazd wąskotorówki był kawałek dalej - obawiam się, że tam gdzie obecnie jest zjazd do oszołoma.

Poniżej są linki skanów mapy topograficznej z lat 1963 - 1969. Linia \"drabinkowa\" to owa wąskotorówka. Po przecięciu z linią kolejową do Kobierzyc zmienia się w linię podwójną - pustą w środku z kreskami - to oznaczenie nasypu po rozebranej linii kolejowej. Podejrzewam, że linia drabinkowa to stan z ok. 1963 roku a dalszy jej ciąg to ok. 1969 rok.





Najbardziej mnie ciekawi czy ostały się wiadukty - ten pod Karkonoską oraz ten pod linią kolejową na Bielanach Wrocławskich - ten mógł się ostać bo jest dodatkowo nad jakimś strumyczkiem.
2010-12-03 23:53:13 (15 lat temu)
Włochu
 
do Neo[EZN]: jak na moje oko to bocznica do cukrowni przebiegała pod wiaduktem tutaj: 51.056777,16.984093 ; inna sprawa że ten wiadukt został zamurowany...
2012-06-27 17:46:49 (14 lat temu)
do Włochu: Masz rację. Zapomniałem sprostować tego co napisałem 1,5 roku temu pod tym zdjęciem - po prawej był tor ale o normalnym rozstawie a wąskotorówka przejeżdżała właśnie gdzieś tam gdzie pokazałeś ale nie badałem dokładnie tego miejsca czy jest jakiś ślad w estakadzie w ciągu Karkonoskiej po tym wiadukcie.
2012-06-27 20:01:36 (14 lat temu)
arkadoo
 
Jakieś ślady torów itp. zachowały się? Podobny nasyp prowadzi od Komorowic do wiaduktu nad A4 -
2010-12-03 08:42:39 (15 lat temu)
zuf
 
do arkadoo: Jak stopnieje śnieg może wybiorę się na poszukiwania. Jest parę miejsc w polu gdzie może nie usunięto torów. Ale nie oczekiwałbym jakiś rewelacji.
2010-12-03 10:51:59 (15 lat temu)
do zuf: Wątpię żebyś znalazł nawet kawałek szyny... bo nasypy to są. Mam mapę topograficzną z zaznaczonym przebiegiem tej kolejki.
2010-12-03 23:17:20 (15 lat temu)
A nieco w lewo, zaraz za kadrem - stał taki parterowy obiekt kolejowy. Stoi on jeszcze? Przyznam, że jechałam tamtędy do wodowni (Exprim) w zeszłym tygodniu, ale nie zwróciłam uwagi.
2010-12-04 22:00:53 (15 lat temu)
do Danuta B.: A nie wiem jaki obiekt kolejowy - prócz stacji niczego starego po tej stronie nie widziałem.
2010-12-04 22:13:45 (15 lat temu)
do Neo[EZN]: Budka, w strasznym stanie. Mam wśród odzyskanych zdjęć. Dodam przy okazji.
2010-12-04 22:15:22 (15 lat temu)
Zdarzyło mi się widzieć mój numer rejestracyjny z uwagą - zwolnij, ale nigdy, przenigdy nie widziałam wagi żadnego pojazdu. Czaję się wręcz, przepuszczam kobylaste ciężarówy i nic!
2010-12-07 19:27:15 (15 lat temu)
do Danuta B.: Waga jest wmontowana w jezdnię dlatego trudno ją wypatrzyć. Kawałek dalej - na parkingu po prawej, przed Zwycięską stoją \"krokodyle\" i kiedy coś zbyt ciężkiego przejedzie przez wagę to panowie dostają \"cynk\". Ale tirowcy się wycwanili - ci niepewni jadą przez Oporów :) - tam wagi nie ma.
2010-12-07 21:51:05 (15 lat temu)
do Neo[EZN]: Ale ja nie wypatruję wagi w jezdni, jeno wagi pojazdu na wyświetlaczu:). Skoro pokazuje moją rejestrację, tego samego oczekuję w odniesieniu do innych pojazdów. Chyba, że wszystkie ciężarówy wożą powietrze:).
2010-12-07 22:04:17 (15 lat temu)
Mateusz
 
do Danuta B.: Tablica nie pokazuje wagi pojazdu, ale informuje o przekroczonym dopuszczalnym nacisku na oś. Pojawia się wtedy ostrzeżenie-widziałem.
2010-12-08 08:27:33 (15 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 14 lat temu)
2006
-
2009
2006
-
2015
2009
-
2015
2015
-
2020
2020
-
2020
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet